Štvrtok, 9. február, 2023 | Meniny má Zdenko

Hokejisti môžu rozhodnúť o postupe

Urobili radosť verným fanúšikom a všetko majú na svojich hokejkách.

Získali 69 bodov, pravidlá súťaže hovoria jasnou rečou. Siedmy tím súťaže si zmeria sily s druhým. Liptáci sa tak uplynulý piatok i v sobotu predstavili v Senici.Získali 69 bodov, pravidlá súťaže hovoria jasnou rečou. Siedmy tím súťaže si zmeria sily s druhým. Liptáci sa tak uplynulý piatok i v sobotu predstavili v Senici. (Zdroj: MICHAL PAŠKA)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Prvoligoví hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš možu v utorok na domácom ľade rozhodnúť o postupe do semifinálových bojov.

Základná časť druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže napísala 44 kôl. Mikulášanom po ich absolvovaní patrila v tabuľke siedma priečka. Získali 69 bodov, pravidlá súťaže hovoria jasnou rečou. Siedmy tím súťaže si zmeria sily s druhým. Liptáci sa tak uplynulý piatok i v sobotu predstavili v Senici.

Rozhodli až nájazdy

Stav skóre 3:3 svietil na tabuli po troch tretinách piatkového duelu na senickom štadióne. Liptáci vďaka Roháčovi po úvodnej tretine vyhrávali dvojgólovým rozdielom.

Domáci na začiatku druhej časti hry vyrovnali, no Devečka poslal Mikulášanov opäť do vedenia - 2:3. Seničanom sa podarilo vyrovnať v 58. minúte. Zápas sa tak dostal do predĺženia.

Keďže v ňom ani jeden z tímov neskóroval, na rad prišli samostatné nájazdy. V nich o výhre MHK 32 rozhodol Poliaček.

„Som rád, že sme zvíťazili, no treba sa nám zodpovedne pripraviť na ďalší zápas,“ vravel po zápase Poliaček. On sám sa na sobotňajší duel pripravil nepochybne zodpovedne, veď už v 2. minúte otváral skóre po spolupráci s Kubovčíkom.

V druhej tretine sa gólovo predviedol René Školiak, ktorý mal po rokoch na sebe mikulášsky dres. Mimochodom, v jednom tíme sa stretol aj s bratom Michalom, ktorý je obrancom v mikulášskej družine. Hoci Senica znížila, Devečka v drese MHK 32 presným zásahom z 37. minúty upokojil hosťujúce rady – 1:3. Senica na rozdiel gólu znížila v 45. minúte.

Zverenci Mariána Horvátha a Juraja Kledrowetza žiadnu drámu nepripustili. Kuric zabezpečil v 55. minúte dvojgólové vedenie. Senica v závere odvolala brankára, čo Roháč využil najlepšie ako mohol a do prázdnej bránky spečatil na konečných 2:5.

Fanúšikovia im pomohli

Štvrťfinálová séria sa hrá na tri víťazné zápasy. Liptáci vedú 2:0, všetko teda majú vo svojej moci.

Rozhodnúť o semifinálovom postupe môžu v utorok 18. februára. Senicu privítajú na domácom ľade už o 16:00 hodine. Prípadný štvrtý duel by prišiel na ľad v stredu v Liptovskom Mikuláši, piaty by sa hral v piatok v Senici. Túto možnosť si však žiadny z fanúšikov zrejme nepripúšťa.

Verní fanúšikovia vycestovali v sobotu do Senice, výborná atmosféra sa dá očakávať aj na domácom štadióne.

„Sme veľmi radi, že nám fanúšikovia v Senici pomohli a my sme sa im mohli odvďačiť víťazstvom. Veríme, že nám výbornú kulisu vytvoria aj na domácom štadióne. Srdečne ich pozývame,“ povedal obranca Tomáš Devečka, ktorý v Senici pomohol svojmu tímu dvoma gólmi.

Senica – L. Mikuláš 2:5 (0:1, 1:2, 1:2), stav série 0:2

Góly: 27. Vaškovič (Drevenák), 45. Vaškovič (Surovka, Jarolín) – 2. Poliaček (Kubovčík, R. Školiak), 25. R. Školiak (Poliaček, Kubovčík), 37. Devečka (Bartík, Macík), 55. Kuric (Bakoš, Devečka), 60. Roháč (R. Školiak).

Vylúčenia: 3:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

LM: Hollý – Bakoš, Devečka, Holiga, Špila, Nitriansky, M. Školiak, Bača, Janči – Bartík, Kuric, Macík, Roháč, Síkela, Vartovník, Kubovčík, Poliaček, R. Školiak, Broska, Janček, Števuliak.

Senica – L. Mikuláš 3:4 pp (0:2, 2:1, 1:0 – 0:0, 0:1), stav série 0:1

Góly: 21. Kalináč (Vaškovič, Mikolášek), 23. Lantoš (Surovka, Penák), 58. Lantoš (Penák, Kalináč) – 4. Roháč, 18. Roháč (Vartovník), 28. Devečka (Kuric, Bakoš). Rozhodujúci nájazd: Poliaček.

Vylúčenia: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

LM: Hollý – Bakoš, Devečka, Holiga, Špila, Nitriansky, Školiak, Bača, Janči – Bartík, Kuric, Macík, Piatka, Roháč, Vartovník, Broska, Kubovčík, Poliaček, Janček, Lištiak, Števuliak.