Streda, 13. december, 2017 | Meniny má Lucia

Vukušičovci sklamali, pod Čebraťom vyfasovali trojku

Futbalisti MFK Ružomberok nepotvrdili tri body z Myjavy a v 21. kole Corgoň ligy podľahli Košiciam.

Domáci zápas corgoňligistom nevyšiel.(Zdroj: JOZEF OLEJNÍK)

RUŽOMBEROK. Hostia celých deväťdesiat minút diktovali tempo a svoje vyvážené predstavenie pretavili vo víťazstvo rozdielom triedy.

Kým Liptáci si vypracovali len jednu čistú šancu, tak na druhej strane ich bolo minimálne dvakrát viac než strelených gólov. Košice vyhrali úplne zaslúžene, výsledok hovorí jasnou rečou o všetkom.

Dva góly po chybách

V 5. min. hostia zahrávali prvý roh, lopta sa odrazila k osamotenému Haskičovi, ten ju však nedokázal prepasírovať za chrbát brankára MFK Nikoliča.

V 18. min. si Haskič pred šestnástkou narazil loptu s Korijkovom, no nebezpečný projektil agilného legionára z Bosny a Heregoviny letel na šťastie pre domácich tesne nad. O štyri minúty na to sa zrodila prvá a napokon aj posledná „gólovka“ Ruže. Ďubek veľmi dobre potiahol akciu, do úniku poslal Zošáka, ten pred bránou našiel Tawambu, ktorý v páde iba slabo vystrelil. V 31. min. Haskič zase pohrozil, vyhral bežecký súboj s Maslom, avšak jeho dobre mierenej strele chýbala razancia.

V 37. min. Haskič z ľavej strany poslal nevinnú loptu pred domácu svätyňu, od dvoch domácich obrancov sa odpútal Diaby a otvoril skóre. O chvíľu neskôr nikým nekrytý Bukata z päťky hlavičkoval do Nikoličových rúk.

Potom Novák testoval Nikoliča, Srb jeho strelecký pokus vyrazil nohami. Tri minúty pred naplnením prvého dejstva Haskič potiahol ďalšiu rýchlu akciu hostí, kolmicou oslovil Diabiho a ten prešprintoval popri Nosekovi – 0:2.

„Naša príležitosť nevyšla, nedostali sme sa do vedenia. Oba góly padli po situáciách, ktoré sme mali vyriešiť, žiaľ, obrancovia tam zaváhali,“ kriticky podotkol k úvodnej „polke“ sklamaný Vukušič.

Už sa nevrátili do zápasu

Len akousi silou vôle Ružomberok otvoril druhé dejstvo, načas pritlačil svojho súpera, no i tento náznak sa rýchlo skončil.

„Cez prestávku sme si vraveli, že ešte je pred nami štyridsaťpäť minút, čiže dostatočný čas na zvrat. No po pätnástich minútach sme skĺzli do stereotypu, ba až do nemohúcnosti,“ skonštatoval očividne smutný kapitán domáceho kolektívu Tomáš Ďubek.

Ružomberčania po návrate zo šatne začali aktívnejšie, s väčším nasadením, lenže v 49. min. Diaby zobral loptu Zreľákovi, zoči – voči Nikoličovi vyslal Nováka a už mohlo byť „vymaľované“ – 0:3.

Ešteže domáci gólman reflexívne zachránil. V 63. min. Viazanko napriahol z tridsiatich metrov a Nikolič utešenú ranu vyboxoval. Ten v 71. min. znovu v tutovke vychytal Nováka.

V 83. min. prišiel ďalší kiks v defenzíve vukušičovcov, ale tentoraz už Novák nekompromisne trafil sieť – 0:3.

Nestíhali, o krok pomalší

„Pre mňa osobne je to obrovské sklamanie,“ priznal Ďubek.

„Len veľmi málo osobných súbojov sme vyhrali a ani k odrazeným loptám sme sa nedostávali. Také góly nemôžeme dostávať. Naše mužstvo nechybovalo iba v obrane, no ani vpredu sa nič nevymyslelo. To je zase kritika do našich ofenzívnych radov. Nič nám nevychádzalo, všade sme boli o krok neskôr ako súper.“

V druhom polčase diváci neraz častovali svoj tím piskotom. Viacerí nevydržali v hľadisku ani do konca a predčasne opúšťali svoje miesta. Ružomberské rozčarovanie by sa dalo krájať.

„Keď prehrávate 0:2 alebo 0:3, ľudia majú právo aj pískať. Priznám sa, ani som sa im nečudoval. Samozrejme, radšej by sme boli, keby nás povzbudzovali celý zápas. Oni len takto vyjadrili svoju nespokojnosť," povedal muž s kapitánskou páskou.

POVEDAL O ZÁPASE

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: „Bol to pre nás ťažký zápas, pretože sme si ho sami takým urobili. Vedeli sme, že súper má dobrú defenzívu a vpredu šikovných útočníkov, ktorí sa hodia do brejkov. V druhom polčase sme sa už dostali do kŕča. Hráčom nevychádzali ani veci, ktoré bežne robia. Nenašiel sa nikto, kto by zobral zodpovednosť na seba. U súpera sa prejavili všetky prednosti, ktoré má, naopak, u nás zápas odkryl všetky nedostatky. Žiaľ, výsledok zodpovedá priebehu stretnutia. Tak ako sme mali vydarený vstup do jari vonku, tak nedobrý máme na vlastnom ihrisku. Dúfam, že sa z toho pozviechame a ponaučíme.“

Ružomberok – Košice 0:3 (0:2)

ly: 37. Diaby, 42. Diaby, 83. Novák. Žlté karty: Korijkov, Kavka, Viazanko (všetci Košice). Rozhodoval: Vlk – 2346 divákov. MFK: Nikolič – L. Lupták (Mário Almaský), Práznovský (23. Nosek), Greššák, Maslo – R. Bartoš (69. Serečin), M. Nagy – Zreľák, Tawamba, Zošák – Ďubek