Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Futbalisti v jarnej časti opäť nepríjemne prehrali

V stretnutí tretieho jarného kola (celkove dvadsiateho druhého) Corgoň ligy futbalisti MFK Ružomberok podľahli v Dunajskej Strede tamojšiemu DAC- u 1904 0:2.

Podobný úspech ako s Myjavou sa im zopakovať zatiaľ nedarí.Podobný úspech ako s Myjavou sa im zopakovať zatiaľ nedarí.(Zdroj: (TASR))

RUŽOMBEROK. Tri zápasy, len jedno víťazstvo (na úvod v Myjave 3:0) dve prehry (predtým doma s Košicami 0:3), takto si pod Čebraťom určite štart do jari nepredstavovali.

Nováčik súťaže, ktorý po jeseni bol na corgoňligovom chvoste v takmer beznádejnej situácii, bodoval v sobotu zaslúžene, keď Ruža zase vpredu nič nevymyslela.

Mužstvo za deväťdesiat minút si nevypracovalo ani jednu čistú „gólovku“.

Kľúčový bol prvý gól

„Každá prehra prináša sklamanie, samozrejme, aj táto,“ reagoval bezprostredne po zápase v Dunajskej Strede na našu otázku, či je veľmi smutný, ružomberský tréner Jozef Vukučič.

„Moje mužstvo nastúpilo s odhodlaním odčiniť výbuch spred týždňa s Košicami. Určite nám nepomohol prvý inkasovaný gól, ktorý bol úplne zbytočný.“ Domáci boli od začiatku aktívnejší. Prvé problémy obrane hostí urobil v 11. min. nebezpečný Strakov center, ktorý skončil v ich „veľkom vápne“.

O štyri minúty na to Szarka zavelil do brejku DAC, Gergelovi ale koncovka nevyšla. Po pol hodine hry pri hráčoch MFK stálo šťastie, Gergel sa dostal zoči – voči brankárovi Nikoličovi, ale minul priestor medzi žrďami. V 35. min. už však na Žitnom ostrove vytryskla gólová radosť. Krišto vydoloval loptu v ružomberskej šestnástke, našiel Ujlakyho a bolo 1:0.

„Išlo o bežnú situácia, ktorá sa dalo veľmi jednoducho vyriešiť,“ hneval sa na zaváhanie svojich zverencov Vukušič. „Stačilo loptu odkopnúť, no sami sme si to skomplikovali. Tento moment výrazne poznačil ďalší vývoj zápasu.“

O tri minúty na to mohlo byť vyrovnané, Ďubek napálil spoza pokutového územia, no jeho štipľavý projektil išiel tesne nad. „Tá strela takmer lízala brvno,“ podotkol Vukušič.

V závere polčasu ešte Szarka takmer potrestal očividný útlm hostí po inkasovanom góle.

Druhý gól ich už dorazil

„Nebyť nášho jedného veľkého zaváhania, mohli chlapci ísť na prestávku za remízového stavu,“ konštatoval kouč MFK:

„Nie všetci naši hráči sa v druhej polovici dokázali vysporiadať s tým, že sú o jeden gól pozadu. Po zmene strán sme sa chceli vrátiť do zápasu, lenže domáci, hnaní svojimi divákmi, hrali naozaj dobre. Pri jednogólovom vedení boli vo výhode a svoju hru postavili na protiútokoch a tie riešili veľmi kvalitne.

„V 47. min. ružomberskú akciu potiahol kapitán Ďubek, vysokým centrom vyzval na hlavičku Zreľáka, devätnásťročný útočník MFK ale nemieril presne. V 55. min. Ďubek napriahol a jeho pokus skončil v náručí domáceho gólmana Penksu. V 61. min. na druhej strane Nikolič mal prácu pri Szarkovej hlavičke. O štyri minúty na to už bolo vymaľované – 2:0, keď sa do streleckej listiny zapísal Čaušič.

„V najnevhodnejšej chvíli prišiel druhý gól DAC-u. Išlo o predĺžený rohový kop. Pred našou bránou bolo množstvo hráčov a v neprehľadnej situácii lopta skončila v sieti. Súper potom bol jasne na koni, naopak, nám sa už nič nepodarilo dotiahnuť do gólovej koncovky,“ dodal Vukušič. Dunajská Streda si cenný a prekvapujúci výsledok už v pohode ustrážila.

Ružomberok klesol v aktuálnej tabuľke z tretej na štvrtú priečku, keď ho predstihla Senica. V sobotu (22. marca) o 15. hod. futbalisti MFK privítajú Žilinu.

POVEDAL O ZÁPASE

Jozef Vukušič tréner Ružomberka: „Bol to dobrý a kvalitný zápas, zaujímavý pre divákov, žiaľ, so zlým koncom pre nás. Škoda, že sme po našej chybe dovolili súperovi naštartovať sa. V druhom polčase sme sa pokúsili o zvrat, ale len strelami z diaľky. Po druhom góle sme už nemali na to, aby sme stretnutie otočili. Musím priznať, že súčasná Dunajská Streda je iná než v jeseni. Má dobrých hráčov, určitú nezohratosť nahrádza bojovnosťou. Všetko jej vychádzalo, vrátane riskantných situácií, do ktorých hráčov svojím povzbudzovaním tlačili diváci.“

Dunajská Streda – Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 35. E. Ujlaky, 66. Čaušič. Žlté karty: Straka – Lovás. Rozhodoval: Kružliak – 3728 divákov. MFK: Nikolič - Lupták (46. Lovás), Adamovič, Greššák, Maslo - Nagy, Szöke - Almaský (62. Kotora), Zošák, Zreľák – Ďubek.

1. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
  2. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)