Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

So sezónou sa rozlúčili už aj hokejoví dorastenci

Vo štvrťfinále play-off extraligy dorastu mladí mikulášski hokejisti neprešli cez prekážku v podobe Spišskej Novej Vsi.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Spišiaci sa na Liptov presunuli po dvoch zápasoch na domácom ľade určite v dobrej pohode. V sérii, hrajúcej sa na tri víťazné zápolenia, vyhrávali 2:0.

Liptákov na domácom ľade zdolali 4:2 a 2:0.

V nájazdoch rozhodol Žiak

Na staručkom štadióne v Liptovskom Mikuláši im tak stačilo vyhrať len jeden zápas a mohli sa radovať zo semifinálového postupu.

Tretí duel hrali chlapci z MHK 32 na domácom ľade uplynulý utorok. Hoci v 6. minúte išli do vedenia hostia, Mikulášania vzápätí vyrovnali. Keďže druhá i tretia tretina priniesli len po jednom zásahu na každej strane, zápas sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 2:2. K slovu tak prišlo predĺženie, keďže v ňom gól nepadol, nasledovali samostatné nájazdy. V nich rozhodol o výhre Liptovského Mikuláša Žiak.

Tešili sa Spišiaci

MHK 32 tak znížil stav štvrťfinálovej série na 2:1, hostia zo Spišskej Novej Vsi ale mali na hokejkách stále mečbal. Ten uplynulú stredu aj naplno využili.

Solídne zaplnený štadión v úvodnej tretine gól nevidel, no v tej druhej sa roztrhlo gólové vrece. Domáci hráči vyhrávali už 3:1, no potom Spišiaci zavelili k obratu, ktorý rozhodol o všetkom.

Ešte do druhého klaksónu bol stav na svetelnej tabuli 3:4.V tretej tretine hostia zvýšili hneď v jej úvode a záverečnú hru bez brankára v podaní domáceho celku využili tým najlepším spôsobom.

Po výsledku 3:6 sa tak Spišská Nová Ves na mikulášskom ľade tešila z postupu. Pre domácich bol tento duel bodkou za sezónou.

L. Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly MHK 32: 7. Szabo (Žiak, J. Sukeľ), 37. J. Sukeľ (Žiak, Szabo), 70. Žiak. MHK 32: Durný – Matejovie, Pavlikovský, Šimek, Špirko, Sčensný, Gregor, Kozák – Florek, Oško, Struška, J. Sukeľ, Szabo, Žiak, Nechaj, Niňaj, Vybiral, Neuman, Sitek.

L. Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 3:6 (0:0, 3:4, 0:2)

Góly MHK 32: 22. Szabo (J. Sukeľ, Žiak), 25. Oško (Florek, Struška), 33. Nechaj (Vybiral, Nechaj). MHK 32: Durný, Matejovie, Pavlikovský, Šimek, Špirko, Kozák, Sčensný, Gregor, Švihra – Florek, Oško, Struška, J. Sukeľ, Szabo, Žiak, Nechaj, Niňaj, Vybiral, Martínek, Neuman, Sitek.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu