Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Bobrovčania začali tradične, nesústredili sa

Futbalisti vyhrávali hlavne na domáchi ihriskách. Dvakrát aj remizovali.

Ľubochňa - L. Ján - 2 : 2 (1 : 1 )

Zápas mal dobrú úroveň a skončil sa spravodlivou remízou. Hostia boli lepší v prvom polčase. Pohrozili už v 1. min., ale domáci brankár bol pozorný. Vedenia sa ale ujali domáci v 4. min., keď situáciu využil dôrazný J. Kmeť a do prázdnej brány otvoril skóre.

Potom sa už naplno prejavila prevaha hostí a v 36. min. z penalty po faule vyrovnali na 1:1. V závere polčasu domáci brankár len s námahou vytlačil nebezpečný teč nad bránu. V 71. po zbytočnej strate domácej lopty v strede poľa sa dostali hostia do prečíslenia a ujali sa vedenia.

Domáci pridali na dôraze, viac sa tlačili pred bránu súpera. Za krátko vyrovnali gólom z hlavy Fera Vrlíka po prihrávke Ľuboša Žihľavníka. V závere sa obidve mužstva snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale skóre sa už nemenilo.

Góly: Jozef Kmeť, Fero Vrlík, Michal Devečka z 11. m, Kloták Peter

Ludrová – Smrečany/Žiar 3:0 (1:0)

Domáci mali viac z hry, ale v prvom polčase nepremenili veľké množstvo šancí. Do polčasu sa im podarilo skórovať len raz. V druhom dejstve domáci už len kontrolovali priebeh hry a pridali ešte dva góly.

Góly: Laclavík 2, Oravec

Kvačany – Hubová 1:0 (1:0)

V prvom polčase boli lepším tímom domáci, ktorí sa dostali aj do jednogólového vedenia. Po zmene strán zvýšili svoju aktivitu aj hostia, ale gól už nepadol.

Gól: Burdel

Sv. Kríž – P. Ľupča 1:0 (1:0)

Vo vyrovnanom stretnutí rozhodli domáci vo výbornej jarnej forme už v 3. min. gólom Papaja.

Gól: Papaj

Sv. Kríž: Staroň, Janči, Košo, Dorniak, Tomlák, Húlek, Maďarec (Moravčík), Urban, Feketík, Šimko (Mišovič), Papaj, Kostroš

Part. Ľupča: Bella, Španko, V. Peterec (Pečko), Sokol, Kacian, Morava (Frič), Lisý, Boháčik, Majláth, P. Peterec, Kráľ

Bobrovec – Švošov 3:5 (0:2)

Domáci začali tradične nesústredene. Inkasovali už v 5. min. po chybe a to ovplyvnilo ich výkon. Hostia boli lepší, ale hlavne efektívnejší, a tak polčas vyhrali zaslúžene 0:2. V druhom polčase domáci ovládli hru, avšak na kolená ich položili vlastné individuálne chyby.

Góly: domáci – Janičina 2, Porubský, hostia – D. Žiara 2, L. Drdák, J. Roštek, Zrník

Bobrovec: Potroč, Črep (M. Blcha), Krajčí (P. Kello), Lisý, Janičina, Kusý (Ľ. Blcha), Uhrín, Porubský, Moravčík, Gaza, Sekan

Švošov: R. Roštek, Pukaj, Babec, Straka (Marcoň), M. Žiara, M. Drdák, Gerec (Dančo), L. Drdák, T. Drdák, D. Žiara, J. Roštek (Zrník)

Jamník – Lipt. Sliače 1:1(1:1)

Domáci sa v prvom polčase ujali vedenia gólom Greša z penalty. Hostia stihli ešte do polčasu vyrovnať J. Gejdošom. Po prestávke boli lepším mužstvom hostia, ktorí sa na konci zápasu trikrát dostali až pred domáceho brankára. Skóre však zostalo nezmenené.

Góly: domáci – Grešo, hostia – J. Gejdoš

Jamník: Macík, B. Pačan, Dieška, Beňo, Grešo, M. Choma, D. Pačan, O. Choma, Dorčiak, Žufaj, Buša, (Antol, Handrk, Thang)

Lipt. Sliače: Hadač, M. Gejdoš, Oprchal, Kendera, A. Frič, D. Frič, P. Frič, J. Gejdoš, Sršeň, Slotka, Sliacky

Pribylina – Ľubeľa 2:0 (1:0)

Domáci odohrali veľmi kvalitný prvý polčas. Vytvárali si množstvo šancí, ale podarilo sa im premeniť len jednu. Za predvedenú hru by si zaslúžili vyhrávať minimálne 4:0. Ľubeľa prišla do Pribyliny ako odovzdaný súper, ktorý sa iba bránil. Domáci potvrdili výsledok až v 80. min., keď skórovali druhýkrát.

Góly: O. Pačan, Zaťko

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  10. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.

Chladiarenské rúry sú už položené na svojom mieste

Rozsiahla rekonštrukcia ľadovej plochy bude čoskoro hotová.

Chladiarenské rúry sú už na svojom mieste.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

GRAFY: Ako sa vyvíja pandémia na Liptove

Rekordný prírastok zaznamenal v nedeľu okres Ružomberok.