Streda, 20. jún, 2018 | Meniny má Valéria

Ružomberčanky vyhrali, stav série tak vyrovnali

Basketbalistky MBK Ružomberok v druhom finálovom stretnutí ženskej extraligy zdolali Good Angels Košice 76:66 a vyrovnali stav série na 2:2.

RUŽOMBEROK. Zverenky trénera Juraja Suju pripravili krásne zaplneným tribúnam (2200 divákov) nezabudnuteľný zážitok. Po heroickom výkone získali skalp majstrovských Košíc.

V prvom polčase ony dávali lekcie z basketbalovej moderny obhajcovi titulu.

„Sme veľmi šťastní, že sa nám prvý raz v tejto sezóne podarilo zdolať Good Angels, navyše vo finále. Tým, že sa séria ešte vráti do Ružomberka, sme splnili taký malý dielčí cieľ,“ právom po fantastickom večeri žiaril Suja.

Anjelky iba raz viedli o bod

V polovici úvodnej štvrtiny Ružomberčanky prehrávali prvý a neskôr sa ukázalo, že aj posledný raz - 7:8.

Potom však jedenástimi bodmi v rade preklopili skóre na 18:8 (v 9. min.).

V 15. min. sa „anjelky“ priblížili na šesť bodov (25:19), ale Ruža zareagovala deväťbodovou šnúrou, zavŕšenou trojkou Fenynovej, po ktorej v 17. min. mala navrch už pätnásť bodov – 34:19.

Dvojkou a jednou šestkou prvopolčasový výsledok pečatila Stalvantová – 40:23. Hosťujúce hráčky v prvej polovici stretnutia mali nezvyčajne vychýlenú mušku, z hry dosiahli len 14 bodov.

Ich strelecká mizéria však bola aj dielom vynikajúcej ružomberskej obrany, na ktorú Košičanky nenachádzali recept. Aj po veľkej prestávke sa dlho išlo podľa ružomberských nôt.

V 25. min. domáce vedenie narástlo na 22 bodov – 49:27. Sedem sekúnd pred naplnením tretej „štvrtky“ svietil na ukazovateli najvyšší 24 – bodový rozdiel - 61:37.

Potom Bojovičová spoza oblúka zároveň s klaksónom stanovila výsledok pred posledným dejstvom na 61:40.

V závere hostky pritlačili

Na poslednú štvrtinu Košičanky vyrukovali ako vymenené. Enormným tlakom a vysunutou agresívnou obranou poriadne zaskočili domáci tím.

Za chvíľu mu „nasúkali“ deväť bodov a tak v 32. min. mal MBK k dobru už len dvanásť bodov – 61:49. Potom Ružomberčanky na krátky čas zastavili nebezpečný rozbeh „anjelok“, keď odskočili na osemnásť bodov (v 35. min. – 67:49), ale Košice neprestávali hrýzť.

Necelú minútu pred koncom po dvoch trojkách Žirkovej sa domáce vedenie scvrklo na päť bodov – 71:66.

„V týchto chvíľach sa ukázalo, že nie sme ešte tak vyzreté družstvo ako Košice. Vedieme cez dvadsať bodov, súper zatlačí a my stiahneme chvost a sa začneme sa trápiť,“ poznamenal k domácemu výpadku v závere Suja.

V samotnom finiši sa ešte hosťujúce hráčky aj za cenu taktických faulov, snažili o zvrat, ale ružomberské družstvo už koncovku umne zvládlo.

„Dievčatá si zaslúžia veľkú pochvalu za to, koľko srdca a energie vložili do tohto stretnutia,“ uzavrel očividne spokojný Suja.

Zajtra 23. apríla sa hrá v Košiciach tretí finálový zápas, štvrtý potom v nedeľu (27. apríla) zase pod ružomberskými košmi.

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 76:66 (21:12, 40:23, 61:40)

Body MBK: Murphyová 19, Brezániová 14, Fenynová 13, Baburová 11, Stalvantová 10, Kmeťová 4, Remenárová 3, Vesterbergová 2. l Štvrtiny: 21:12, 19:11, 21:17, 15:26).

1. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  2. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  3. Kreditná karta – áno alebo nie
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Lúžna sa dočkala vytúženého postupu

Druhá trieda sa rozlúskla ešte pred záverečnou dohrávkou.

Jana Kirschner: Som hrdá na to, akých učiteľov som v mojom živote stretla

Súčasťou súťaže Učiteľ Slovenska je aj kampaň ,,Keby som nemal učiteľa, nie som tým, kým som“. Zapojilo sa do nej viacero osobností, jednou z nich je aj speváčka Jana Kirschner.

Folkloristi dostanú vlastné priestory

Činorodá folklórna skupina Kriváň uchováva to najcennejšie z folklóru Východnej už viac ako sto rokov. Nácviky vystúpení bývajú z priestorových dôvodov zložitejšie.
Čoskoro sa to zmení.

Frekventovaný podchod je bezpečnejší

Výrazné osvetlenie
uvítajú ľudia hlavne vo večerných hodinách.

Vlkolínec si cyklisti mýlia s rýchlostnou dráhou

Okolie Maliného Brda má výborné podmienky pre horskú cyklistiku, preto tamojšie trate a lúky brázdi množstvo cyklistov. Doplácajú na to