Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Tatran opäť bodoval, aj keď nevyhral

Pred sobotňajším stretnutím 27. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže mali hráči MFK Tatran na konte sympatickú sériu.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Začalasa domácim zápasom s Bardejovom, ktorý vyhrali 2:1. Najtesnejšie víťazstvo priviezli z Michaloviec, potom si na domácom štadióne poradili so Šamorínom po výsledku 3:1. Na ihrisku v Šali remizovali. Tatran tak do tabuľky získal ďalší bod.

V šesťbodovom stretnutí domáci opäť nastúpili bez zraneného kapitána Čirika, patrili im ale úvodné minúty.

Najskôr Gešnábelova prudká krížna strela tesne minula cieľ a rovnako skončil aj strelecký pokus Feherváriho. Hostia, ktorí prišli bodovať, prehustili stred pola, z ktorého vyrážali do rýchlych kontier, z ktorých bola nebezpečná najmä Hanzeľova v 22. minúte.

O päť minút neskôr sa rútil Tomiš sám na brankára Šavola, ale v poslednom zlomku sekundy Hubočan sklzom vykopol loptu na roh. Ten domáci zle rozohrali a po rýchlej kontre vytlačil Matičovu delovku brankár D. Kolmokov na žrď.

Desať minút pred koncom polčasu nebezpečne vystrelil Pastva a v závere zneškodnil Šavol strelu Čurgaliho. V úvode druhého polčasu v dobrej pozícii trafil Košút hlavou iba spoluhráča a neujal sa ani technický pokus Tomiša, ktorý však o pár minút odstúpil pre zranenie, čo narušilo dosť hru šalianskej zálohy.

Po hodine hry sa vyznamenal brankár hostí Šavol, keď bravúrne vyrazil trestný kop Feherváriho a dorážka Košúta skončila vedľa. Hostia kontrovali tvrdými strelami Matiča a Latiaka, ale D. Kolmokov potvrdil svoje kvality.

V záverečnej štvrťhodine mohli zmeniť skóre na jednej strane Košút s Mujkošom, na druhej hosťujúci Latiak, ale konto brankárov zostalo čisté. Napriek prudkému dažďu v závere chemikom zvlhol pušný prach, nakoľko už v treťom domácom stretnutí v rade nedokázali skórovať, a stratili tak dôležité body.

Po prekvapujúcich výsledkoch v posledných troch kolách sa situácia na konci tabuľky dosť skomplikovala.

POVEDAL O ZÁPASE

Vladimír Goffa, tréner Liptovského Mikuláša: „Bod je dobrý, ale po stretnutí vnímam sklamanie. V defenzíve všetci naši hráči hrali vzorne, súper nemal jedinú čistú šancu. Smerom dopredu sme zlyhali v koncovke.“

FK Slovan Duslo Šaľa – MFK Tatran L. Mikuláš 0:0

Žltá karta: 66. Matič.

LM: Šavol – Kubena, Kucharčík, Hubočan, Latiak (89. Mizerák), Matič, Hoferica, Moravčík, Pastva, Jánošík (80. Balluch), Hanzeľ.