Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

V piatom zápase dievčatá podľahli

V nedeľu vo štvrtom finálovom zápase extraligy basketbalistiek Ružomberčanky podľahli Good Angels Košice 61:73a tým sa celá séria skončila 3:1 pre východniarky.

RUŽOMBEROK. V 7. min. Ružomberok odskočilo päť bodov (13:8), no majster do konca úvodnej štvrtiny otočil skóre na 15:17.

V 14. min. sa opäť zápasové misky mierne naklonili na domácu stranu (23:21), ale potom až do veľkej prestávky tón udával košický kolektív. V 17. min. sa „anjelky“ prvý raz vzdialili o sedem bodov (23:30) a keď zároveň s klaksónom Kiššová trafila bezodný kôš, po prvej polke svietil na „tabuli“ osembodový rozdiel – 27:35.

Druhú „polku“ otvorila Žirková a Ruža prehrávala 27:37. Tá vzápätí (po trojke Žirkovej) náskok hostiek skresala na päť bodov (32:37). Obhajca titulu zareagoval desaťbodovou šnúrou, ktorou upravil skóre na 32:47.

Ružomberčanky sa ešte priblížili na dvanásť bodov (27. min. – 35:47), ale košický tím aj tento náznak domácej iskierky nádeje bleskovo udusil. V závere tretieho dejstva ušiel na 35:52 a napokon svoj náskok pred poslednou „štvrtkou“ natiahol na 20 bodov – 37:57.

Tým nielen štvrtá bitka, ale aj celá finálová séria sa zdala byť vybavená. Domáce hráčky sa však pustili do veľkej stíhacej jazdy a v 38. min. skresali košický náskok na 6 bodov – 57:63. Viac im už ale Good Angels nedovolili.

Druhý raz ružomberské basketbalistky nedokázali pod svojimi košmi zdolať „anjelky“, preto tie včera v Liptove oslavovali jedenáste majstrovské zlato v rade. Pred rokom družstvo z Liptova dokázalo finále play-off natiahnuť na maximálny počet päť duelov.

Zverenky trénera Juraja Suju veľmi chceli ešte sériu vrátiť do Košíc, ale nevyšlo to.

„Dúfali sme, že opäť sa bude rozhodovať až v piatom súboji,“ vravela domáca kapitánka Zuzana Brezániová. Aj keď sme strácali dvadsať bodov, bojovali sme až do konca, kým aká – aká nádej žila. Keď to bolo o šesť, vravela som si, že v športe je všetko možné, aj otočenie takéhoto zápasu. No potomprišla trojka Žirkovej a bolo rozhodnuté.“

POVEDAL O ZÁPASE

Juraj Suja tréner Ružomberka: „Bol to veľmi bojovný a tvrdý zápas. Súper si vybojoval 20 – bodový náskok, ktorý rozhodol a svoje vedenie až do konca, hoci s problémami udržal. My sme stretnutie prehrali na obrannom doskoku. Celkove pomer doskočených lôpt vyznel v náš neprospech 24 – 42. Nezvládli sme záver prvého polčasu, kde sa nám Košice vzdialili. Keď sme stiahli na šesť bodov, ešte som veril, že by sme tento zápas mohli aj vyhrať. Som hrdý na svojej dievčatá za morálku akú ukázali najmä v poslednej štvrtine.“

Ružomberok – Košice 61:73 (15:17, 27:35, 37:57)

MBK: D. Baburová 14, Kmeťová a Brezániová po 14, Murphyová a Vesterbergová po 7, Stalvantová 3, Fenynová 2. 2600 divákov. Štvrtiny: 15:17, 12:18, 10:22, 24:16.

1. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
  2. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
  3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)