Pondelok, 20. august, 2018 | Meniny má Anabela

Likavčania sú po výhre druhí

Tri liptovské derby zápasy V. ligy skončili výhrou domácich mužstiev.

Černová – Bešeňová 1:0 (1:0)

V liptovskom derby sa o víťazovi rozhodlo z pokutového kopu po slabom výkone domácich a bojovnom výkone hostí, ktorí dohrávali zápas v desiatich.

Góly: Chovanec (pen)

Černová: Vlčko, Tulinský, Demko, Chovanec, Dvorský, J. Pindura (Lovasovič), M. Pindura (Kajan), Krivoš, Bobek, Moravčík, Milan

Bešeňová: Hablák, Švidroň, Záhradník, Antol, Jandura, Baďo, Janiga, Baran, Teličák, Kurilla (Comor), Vyšný

Dúbrava – Dražkovce 4:1 (3:0)

V dôležitom zápase v boji o záchranu začali lepšie domáci , v 4. min. sa ujali vedenia gólom Dávida Danaja. Po faule v šestnástke hostí zvýšil v 16. min. na 2 : 0, potom sa osmelili aj hostia a ohrozili domácu bránu. V 35. min. po rohovom kope zvýšil Rakučiak na 3 : 0.

V druhom polčase sa útoky striedali na oboch stranách, Rakučiak zahodil tutovku, v 65. min. Benčo zvýšil na 4 : 0, hostia upravili v 71 minúte z trestného kopu Čiliakom.

Góly: domáci – Danaj 2, Rakučiak, Benčo, hostia - Čiliak

Dúbrava: Mráz, Benčo, Švec, Urbanovič, Danaj, Slabej, Pribylinec, Pida, Rakučiak, Budvesel, Priesol

Lisková – Demänová 4:2

Lisková: Mrnčo, Mihaľov, Budiak, P. Lauko, Mrva, Macík, Fúra, V. Lauko, Liskovec, Šípka, Pastucha

Demänová: Sotoniak, M. Kandera, Kello, Žiaran, Gadjoš, T. Kandera, Janega, Janek, Húska, Stankoviansky, Szabó

Palúdzka – Bobrov 3:2 (2:0)

V 9. min. sa odrazila hlavička Konnsimbala od žrde brány hostí. Ale už o chvíľu otvoril skóre Kefilwe. Proti vetru domáci kontrolovali hru a v 34. min. pridal druhý gól peknou strelou Uličný. Po prestávke sa očakával nápor domácich, ten však neprišiel.

Hostia skorigovali v 65. min. na rozdiel jedného gólu a začali byť aktívnejší. V 86. min. využil nedorozumenie v obrany hostí R. Bella a hlavou usmernil loptu pred vybiehajúcim brankárom do siete. V samom závere hostia ešte skorigovali na 3:2. Po tomto stretnutí potešili domácich len tri body, ale hra zaostala za očakávaniami.

Góly: domáci – Kefilwe, Uličný, R. Bella

Palúdzka: Vlček, Kokavec, Uličný (Blaško), Kubík, Trnovský, R. Bella (Adamčiak), Konnsimbal, Psotný, Kefilwe, Paul Abú, M. Bella

Likavka – Diviaky 3:2 (2:2)

Pri početnej diváckej návšteve sa predstavili dve kvalitné mužstvá z čela tabuľky. Hra sa pričinením obidvoch mužstiev presúvala z jednej strany na druhú. Hostia sa ujali vedenia gólom Hríbika po hrubej chybe obrany. Domáci následne vyrovnali po peknej akcii, na ktorej konci bol Kendera. Do polčasu sa z rýchleho protiútoku hostia opäť ujali vedenia gólom Kempného.

V 43. min. domácim prekrásnym gólom Golisa vyrovnali na 2:2. V druhom polčase mali domáci prevahu a hostia z Diviakov vykopávali loptu dvakrát až z bránkovej čiary. Víťazstvo domácich zabezpečil v 86. min. tvrdou strelou Bubniak. Víťazstvom sa Likavka dostala na druhé miesto tabuľky. Dorastenci Likavky zvíťazili v derby zápase s Liskovou 2:1. O obidva góly sa postaral Bubniak.

Góly: domáci – Kendera, Golis, Bubniak

Likavka: Sabaka, Medžo, Uličný, Pavlík, Sališ (Huba), Bubniak, Kendera, Golis (Pšeno, Hatala (Sliacky), Ružička, Kondra