Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Dve jedenástky domáci hráči zahodili

Dva nepremenené pokutové kopy, aj to videli diváci v stretnutí 31. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš v ňom sobotu na domácej tráve privítali FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa.

Išlo o duel desiateho a posledného, dvanásteho, tímu súťaže. Jeho dôležitosť nebolo pred úvodným výkopom potrebné nikomu pripomínať. Po výsledku 1:2 si z Liptova tri dôležité body odviezol súper.

Už v 2. minúte to z pravej strany skúšal Kubena, brankár vyrážal na roh. O desať minút diváci potleskom odmenili výbornú prácu Pastvu v obrane. Domáci gólman Šavol sa ukázal po štvrťhodine, keď kryl hlavičku Páleníka z piatich metrov. Úškrt dobre zasiahol v 20. minúte, vyrazil strelu Jánošíka.

Radosť na domácom štadióne zavládla o minútu, keď po Latiakovom rohu otvoril skóre Matič. Ten mal výbornú šancu aj o päť minút - zblízka trafil do brankára Maleca, ktorý sa prezentoval výborným zákrokom.

Hostia to skúšali po polhodine hry strelou Orolína, dobre pri nej zasiahol gólman MFK Tatran. Jeho náprotivok v 34. minúte chytil čistý gól, keď si poradil so strelou Jánošíka zvnútra pokutového územia. O dve minúty Pohronie vyrovnalo, Abrahám z 25 metrov vypálil skutočne perfektne.

V úvode druhého dejstva Šavol zneškodnil strelu Abraháma spoza šestnástky. Po hodine hry sa Adam už-už dostal k strele, no v rozhodujúcej chvíli prišiel o loptu vďaka domácej obrane. V 69. minúte Sekereš nepremenil pokutový kop, ten rozhodca nariadil po ruke Kucharčíka v pokutovom území. Hostia sa predsa len dostali do vedenia. Stalo sa tak v 73. minúte, keď Abrahám vsietil svoj druhý gól v stretnutí.

O päť minút bol vylúčený Zvara v drese Pohronia, ktorý fauloval Matiča v nájazde. V 86. minúte bol v pokutovom území faulovaný Hoferica, rozhodca nariadil jedenástku. Sám faulovaný ju nepremenil. Tatran môže prehra v dôležitom meraní síl mrzieť.

V ďalšom, predposlednom kole tohto súťažného ročníka, sa Liptovský Mikuláš predstaví v Prešove. Zápas sa hrá v nedeľu 25. mája o 17:00 hodine.

POVEDAL O ZÁPASE

Vladimír Goffa, tréner Liptovského Mikuláša: „Zápas bol dramatický do poslednej minúty. Vytvorili sme si veľa šancí, za stavu 1:0 sme mohli dávno rozhodnúť a zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Súper sa potom uchytil po našich chybách. Hralo sa hore dole. Bol to dobrý duel s nešťastným koncom pre nás.“

MFK Tatran L. Mikuláš - FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 1:2 (1:1)

Góly: 21. Matič - 36. Abrahám, 73. Abrahám.

Žlté karty: 35. Mizerák, 87. Pastva, 90. Hanzeľ - 34. Kamas, 83. Malec.

Červená karta: 78. Zvara.

l MFK Tatran: Šavol - Kubena, Kucharčík, Mizerák, Latiak, Matič, Lišivka (81. Moravčík), Pastva, Jánošík, Asanovič (70. Hanzeľ), Chomistek (46. Hoferica).