Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Tatran si z Prešova priviezol bod

Žreb 32. kola druhej futbalovej ligy proti sebe postavil dva Tatrany - prešovský 1. FC a liptovskomikulášsky MFK.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Po ostatnom domácom stretnutí s Pohroním, ktoré Liptovský Mikuláš prehral 1:2, skončil na lavičke MFK Tatran tréner Vladimír Goffa.

V Prešove, ako i v ďalšom kole, bude hlavným trénerom výkonný riaditeľ klubu Martin Pohlod (s asistentmi Jurajom Sabolom a Jánom Hablákom).

V Prešove bol v 4. minúte domáci brankár rýchlejší ako Chomistek, ktorý mieril do pokutového územia. Hoferica o chvíľu pridlho váhal so strelou v pokutovom území. Platilo nedáš - dostaneš, v 11. minúte domáci otvorili skóre.

Hruška hlavičkou využil výborný center z pravej strany a prekonal Šavola. Ten vytiahol o dve minúty pekný zákrok pri strele domácich. V 21. minúte po Jánošíkovom priamom kope hlavičkoval Staš zblízka vedľa bránky.

Veľkú šancu mal v 24. minúte Chomistek, no v pokutovom území osamotený o centimetre minul bránku. Po pol hodine hry Leško miesto prihrávky strieľal, trafil však len obrancu MFK Tatran.

Domáci mali veľkú šancu aj v 52. minúte, Šavol perfektne vyrazil strelu Poliačeka zblízka. Následná dorážka Hrušku míňala priestory brány.

Vyrovnanie mohla priniesť 56. minúta, keď Staš vysunul Hofericu, no jeho strela opečiatkovala brvno. Hoferica si chuť napravil v 64. minúte, keď zblízka vyrovnal.

O chvíľu na to zo šestnástky hlavičkoval Kucharčík, no bránku tesne minul. Matič v 88. minúte po rohu hlavičkoval zblízka vedľa bránky. Domáci brankár si v závere perfektne poradil s hlavičkou Jánošíka.

Tatran podal bojovný výkon, bod si zaslúžil.

V ďalšom kole hrá MFK Tatran Liptovský Mikuláš na domácom trávniku. V poslednom zápase tohto súťažného ročníka hostí v sobotu o 17:00 hodine lídra súťaže z Podbrezovej. ⋌(MP)

FC Tatran Prešov - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (1:0)

Góly: 1. L. Hruška - 65. Hoferica, l ŽK: 28. T. Staš, 85. I. Lišivka (obaja L. Mikuláš),

LM: Šavol, Kubena, Kucharčík, Latiak, Staš (Matič), Hoferica, Lišivka, Pastva, Balluch (Moravčík), Jánošík, Chomistek (Hanzeľ)

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 6 091

Dištančné vzdelávanie v školách sa kvôli situácii s COVID-19 stalo od minulého roku súčasťou nášho života.

10 h
V piatkovom (22. jan.) zápase 33. kola Tipos extraligy Liptáci podľahli hosťom z Trenčína.

V 33. kole najvyššej hokejovej Tipos extraligy domáci hokejisti MHK32 Liptovský Mikuláš prehrali z Duklou Trenčín 3:4.