Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Ruža zavŕšila sezónu výhrou

V poslednom (33. kole) Corgoň ligy futbalisti MFK Ružomberok zdolali DAC Dunajská Streda 2:1.

RUŽOMBEROK. V 5. min. Nagy vydareným pasom za obranu DAC-u oslovil Zreľáka, ten zbehol až do šestnástky a ľavačkou strieľal tesne vedľa ľavej žrde.

O päť minút na to na druhej strane brankár MFK Koníček čítaním hry a včasným vybehnutím zmaril šancu Krištovi. V 19. min. z „päťky“ napriahol Matúš, ale jeho pokus zblokoval ružomberský stopér Nosek.

Trinásty gól Tawambu

Do 24. min. čakali diváci na prvú strelu medzi žrde – zdiaľky domáceho gólmana Koníčka testoval Gergel.

Hneď z protiútoku mal vedúci gól na kopačke ružomberský kapitán Ďubek, z voleja po Zreľákovej prihrávke svojou slabšou pravačkou trafil ľavú žrď dunajskostredskej konštrukcie.

V 33. min. Almaský z priameho kopu položil perfektne loptu na Tawambovu hlavu a obrancami DAC – u zabudnutý Kamerunčan nekompromisne trafil sieť – 1:0.

V 37. min. Matúš z ôsmich metrov zakončoval nad. V 41. Koníčka nečakanou hlavičkou, ktorá smerovala pod brvno, natiahol Brašeň.

Druhý pokus už v sieti

Do druhého dejstva vstúpila aktívnejšie Dunajská Streda, začala sa tlačiť pred domácu šestnástku a v 56. min. aj vyrovnala.

Gergel jemnučkým centrom po rohovom kope našiel pred bránou Čaušica, ktorý hlavou prekonal Koníčka. Domácich inkasovaný gól nedeprimoval, naopak ich vrátil do predchádzajúcich obrátok. V 65. min. Ďubek si narazil loptu so Zreľákom a spoza „veľkého vápna“ milimetrovou strelou k žrdi opäť dostal Liptákov do vedenia – 2:1.

„Sústredil som sa na to, aby mi lopta neskočila,“ opisoval svoj okrúhly desiaty strelecký zápis v ročníku 2013/2014 Tomáš Ďubek.

„Adam Zreľák mi to ideálne sklepol. Som rád, že mi to tam padlo.“ V ďalšom priebehu zápasu koncentrovane hrajúci Ružomberčania si súpera zo Žitného ostrova už držali na dištanc.

V 85. min. Ferenčík v sľubnej pozícii hlavičkou minul bránu hostí. Vzápätí stopér hostí Majerník stiahol vo šestnástke prenikajúceho domáceho mlaďasa Ferenčíka, ale rozhodca Samotný nefúkol do píšťalky a DAC-u odpustil penaltu.

Tretia výhra v rade

Ružomberskí futbalisti sobotňajším víťazstvom potvrdili štvrtú priečku v Corgoň lige. O tri body zaostali za treťou Trnavou a tým aj vytýčenou métou, čiže štartom v Európskej lige.

„Hrali sme dobre,“ hodnotil vystúpenie mužstva v poslednom kole Ďubek. „Chceli sme nadviazať na predchádzajúce dve výhry, čo sa nám aj podarilo. Sme veľmi radi, že takto sme sa rozlúčili s divákmi.“⋌

Ružomberok – Dunajská Streda 2:1 (1:0)

Góly: 33. Tawamba, 65. Ďubek – 56. Čaušič. Žlté karty: Turňa,G. Straka.

Rbk: Koníček – Lupták, Kružliak, Nosek, Lovás – Nagy – Ďubek (89. Szöke), Bartoš, Mário Almaský (80. Ferenčík) – Tawamba – Zreľák (90+. Serečin).