AKTUALIZOVANÉ 12:00

S východniarmi pôjde Tatranu o všetko

V stredu 18. júna sa rozhodne o tom, či futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš budú naďalej v druholigovej spoločnosti.

Náročný zápas v baráži je pre ozajstných chlapov(Zdroj: MICHAL PAŠKA)

ZÁVAŽNÁ PORUBA. Ako je známe, v nedávno skončenej sezóne skončili na poslednej dvanástej priečke. Pravidlá súťaže hovoria jasne.

Čaká ich barážový duel o udržanie sa v súťaži. Tatran si zahrá s treťoligovým tímom z Humenného.

Dejiskom stretnutia bude areál NTC Poprad, úvodný výkop je o 17:00 hodine. Klub na zápas pre fanúšikov zabezpečil autobus.

Prípravný duel prehrali

V Závažnej Porube, ktorá sa môže pýšiť pekným športovým areálom, absolvovali hráči Tatrana v stredu prípravný duel s Popradom.

V prvom polčase diváci gól nevideli. Tie začali padať až po prestávke. V 72. minúte otváral skóre v drese Popradu Lukáš Kubus, mimochodom, bývalý hráč Tatrana. Jeho spoluhráči pridali ďalšie dva rýchle góly.

Stalo sa tak v rozpätí 84. a 86. minúty. Poprad teda vyhral rozdielom triedy. Liptovský Mikuláš uspel aspoň v záverečných strelách zo značky pokutového kopu. Tie vyhral 3:2.

Verí, že v kabíne sú chlapi

Martin Pohlod, ktorý je okrem funkcie výkonného riaditeľa v tomto období aj povereným trénerom áčka priznal, že konečný rezultát je zaslúžený.

„Zápas nám nevyšiel,“ uviedol. Pokračoval, že väčšina hráčov odohrala v závere minulej sezóny náročné stretnutia.

„Verte, že to je psychicky ubíjajúce... Napriek tomu chcem požiadať všetkých, ktorým záleží na našom klube, aby nás nechali pokojne pracovať,“ vyzval Pohlod.

„Náročný zápas v baráži je pre ozajstných chlapov a ja som ani po meraní síl s Popradom nestratil presvedčenie, že kabínu MFK Tatran tvoria chlapi.“