Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Mikulášske gymnastky v súťaži družstiev opäť zvíťazili

Športové gymnastky z Liptovského Mikuláša sa zúčastnili na 18. pretekoch dievčat v športovej gymnastike Žubrienky a Žabky - o Vrútocký pohár.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Na pretekoch Žubrienky a Žabky – o Vrútocký pohár gymnastky súťažili v štyroch kategóriách.

Športové gymnastky z Liptovského Mikuláša ani tentoraz nesklamali.

Žubrienky

V kategórii Žubrienky mladšie celkom súťažilo 18 pretekárok. Za Klub športovej gymnastiky (KŠG) Liptovský Mikuláš skončili nasledovne: 3. Dominika Ľubelcová, 4. Adelka Macková, 14. Lívia Kusková, 17. Lucka Balejová. V súťaži družstiev dievčatá obsadili krásne 2. miesto.

V kategórii Žubrienky staršie súťažilo 26 pretekárok. Výsledky KŠG Liptovský Mikuláš: 5. Zuzana Krajčiová, 8. Natália Romana Jírovcová, 19. Alica Šlachtová, 25. Alexandra Hojzáková Alexandra. Ako družstvo obsadili 4. miesto.

Žabky

V kategórii Žabky mladšie opäť nesklamala Nicole Lukáč, ktorá obsadila 2. miesto, 15. Natália Jamnická, 17.Diana Balejová Diana, 27. Lucia Hatiarová, 29. Sabinka Macková. V súťaži družstiev dievčatá skončili na 3. mieste. Celkom súťažilo 40 pretekárok.

V kategórii Žabky staršie súťažilo 16 pretekárok: 4. Marianna Tomčíková, 6. Klaudia Figová, 9. Lea Petríková, 13. Laura Urbanová Laura. Dievčatá v súťaži družstiev obsadili 1. miesto.

Dievčatá z KŠG si z pretekov Žubrienky a Žabky 14. júna odniesli cenu za najlepšie umiestnenia a do Liptovského Mikuláši priniesli Vrútocký pohár.

Zákamenná radosť

Školský rok úspešne ukončili dievčatá na súťaži v Zákamennom na 4. ročníku súťaže Zákamennská radosť 21. júna. Súťažili v kategóriách pred-školáčky, prípravka, mladšie žiačky, staršie žiačky, juniorky a ženy.

V kategórii predškoláčok zvíťazila Dominika Ľubelcová, 2. Adelka Macková, 3. Kristínka Machová, 5. Lívia Kusková.

Prípravka: 5. Natália Romana Jírovcová, 9. Zuzana Krajčiová, 12. Alexandra Hojzáková. V súťaži družstiev obsadili 3. miesto.

Mladšie žiačky: 1. Nicole Lukáč, 3. Natália Jamnická, 5. Diana Balejová 10. Sabinka Macková. Za družstvo získali 1.miesto.

Staršie žiačky: 2. Klaudia Figová, 4. Soňa Rengevičová, 7. Laura Urbanová, 11. Victorie Sekuciová, 12.Lucia Baranová. V súťaži družstiev získali 1.miesto. Juniorky: 3. Lea Petríková. Ženy: 2. Janka Medvecová.

Oddych a ďalšia príprava

Všetky gymnastky z KŠG Liptovský Mikuláš si odniesli domov medailu. Dievčatá majú pred sebou ešte súťaže, ktoré sa začínajú v septembri. V júli si trochu oddýchnu a už v auguste sa budú pripravovať na ďalšie preteky.

Držíme im palce a tešíme sa na ďalšie úspechy, ktoré vďaka nim zviditeľňujú aj mesto.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove

Z novembrového testovania vo Vavrišove.

Koronavírus: Odberné miesta v Ružomberku

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Ružomberku.

Koronavírus: Odberné miesta v Liptovskom Mikuláši

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Liptovskom Mikuláši.

Medlovej tesne ušlo finále v Big Air

Slovenská reprezentantka v snowboardingu Klaudia Medlová skončila v prvom kole Svetového pohára v disciplíne Big Air na siedmom mieste.

Klaudia Medlová si doma zajazdila v hlbokom snehu.