Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Dva góly padli z penált, Tatran doma prehral

V stretnutí druhého kola východnej skupiny DOXXbet ligy uplynulú sobotu MFK Tatran Liptovský Mikuláš na domácom trávniku hostil Slavoj Trebišov. Tri body putovali na východ krajiny.

Tomáš Staš v drese MFK TatranTomáš Staš v drese MFK Tatran (Zdroj: MICHAL PAŠKA)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hoci prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol, padli dva góly, obidva zo značky pokutového kopu.

Papaj v drese MFK Tatran v 27. minúte nedovolene zastavil Krochtu. Rozhodca nariadil pokutový kop, bezpečne ho premenil Olah.

Vyrovnanie mohla priniesť situácia z 35. minúty, keď Jánošík z ľavej strany pekne našiel Kostúrika. Jeho strelu brankár Trebišova vyrazil na brvno. Do polčasu bolo vyrovnané. Dragula fauloval Kuráka, arbiter ukázal na biely bod a sám faulovaný hráč penaltu premenil.

V druhom polčase sa na ihrisku rozdalo niekoľko žltých kariet a tímy aj využili aj možnosť vystriedať. 86. minúta bola pre vývoj zápasu rozhodujúca.

Shekel vystrelil a loptu si do siete nešťastne zrazil Lišivka – 1:2. V samom závere hráči Liptovského Mikuláša zahrávali rohový kop. Kucharčík trafil tyč, lopta sa dostala k Moravčíkovi, ten ju hlavičkou poslal len do brvna.

Ďalšie kolo je na programe počas tohto víkendu. Hráči MFK Tatran hrajú v sobotu (9. augusta) v Košiciach proti MFK B. Výkop je o 16:30 hodine.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - Slavoj Trebišov 1:2 (1:1)

Góly: 44. Kurák (z 11 m) - 28. Olah (z 11 m), 86. Lišivka (vlastný).

Žlté karty: 28. Papaj, 51. Pastva, 69. Lišivka - 31. Tomko, 44. Dragula, 64. Capko, 67. Kouessabio.

MFK Tatran: Macík - Kucharčík, Papaj, Jánošík (79. Mózer), Mizerák (73. Chomistek), Válovčan, Kostúrik, Staš (46. Moravčík), Lišivka, Pastva, Kurák.

Slavoj: Sudimák - Capko, Krochta (89. Deme), Glushkov (88. Kolesár), Kouessabio, Shekel, Čižmár (60. M. Lukáč), Dragula, Lukáč, Olah, Tomko.

POVEDAL O ZÁPASE

Karol Praženica, tréner Liptovského Mikuláša: „Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať. Nepodarilo sa nám to, súper hral pozorne v obrane. Aj keď sme si vytvorili niektoré šance, nedokázali sme, buď presnejšou finálnou prihrávkou alebo kvalitnejším zakončením, streliť gól. V obrane sme urobili viaceré chyby, súper jednu z nich potrestal. Snaha hráčov bola enormná, chýbala kvalita vo finálnej časti. Sme smutní, v ďalších zápasoch sa budeme snažiť prehru odčiniť.“

10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 319

Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

3 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Testovanie v Bojniciach.

V Liptovskom Hrádku otestovali počas trojdňového (22. - 24. 1.) skríningového testovania na ochorenie COVID-19 dokopy 1857 ľudí.

11 h
Ružomberok v oranžovom

Futbalisti MFK Ružomberok uplynulý týždeň odohrali ďalšie dve prípravné stretnutia, tiež s mužstvami II. ligy, a to s poradovým číslom dva a tri.