Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia

Hviezdou zápasu bol päťgólový strelec Janičina

Šláger kola odohrali futbalisti v Liskovej, Kmeť a Lubochne strelil na ihrisku hostí až päť gólov. Jačinina z Bobrovca vsietil rovnako.

Šláger kola odohrali futbalisti v Liskovej a Bobrovci. Kmeť z Ľubochne strelil na ihrisku hostí až päť gólov. Jačinina z Bobrovca vsietil rovnako.

Lisková – Ľubochňa 4:6 (1:4)

V Liskovej sa hral zápas bohatý na góly a atraktívny pre divákov. Domáci si však predstavovali iný štart do sezóny, ktorú začali o súťaž nižšie ako vlani.

To, že dostali na domácej pôde šesť gólov, svedčí o veľkých medzerách v defenzíve, ale na druhej strane mužstvo ukázalo, že vie góly aj dávať. Zápas bol zaujímavý a podlo v ňom niekoľko pekných gólov. Domáci dúfajú, že sa im aj v ďalších kolách bude strelecky dariť, no budú musieť zapracovať na zadných radoch.

Góly: domáci – J. Demko 2, Macík, Mrva, hostia – Kmeť 5, A. Gerec

Lisková: Mrnčo, Mrva, J. Demko, Macík, Forgáč, Šípka, Mihaľov, P. Lauko, Čutka, Blaško, Lukáč , (Liskovec, P. Demko, S. Demko)

Ľubochňa: Dráb, O. Chyla, J. Gerec, A. Chyla, Bruk, R. Rapoš, A. Gerec, F. Chyla, Žihlavník, Kmeť, L. Rapoš, (P. Chyla, Bražina, Štrbka)

Lipt. Ján – Kvačany 1:0 (0:0)

Domáci v prvom polčase nepremenili penaltu, ale po prestávke sa dostali do vedenia po góle z priameho kopu. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a domáci si najtesnejšie vedenie udržali.

Gól: Smatana

Lipt. Ján: Španko, Zlejší, Marcinek, Devečka, Urbanovič, Smatana, Maloch, Medžo, Malacký, Vrlík, (Čatloš, Jančuška)

Kvačany: Kojš, Uram, Fiačan, Burdel, Flórek, Staš, Chudoba, Borsík, Bella, Lasák, Ďuroň, (Granát, Ogorek)

Pribylina – Sv. Kríž 3:1 (2:0)

Domáci začali nátlakovou hrou. Hostia prišli do Pribyliny v oklieštenej zostave s cieľom brániť. Domáci si vytvorili množstvo šancí. Do vedenia sa dostali už v 5. min. gólom Mira Juríka spoza šestnástky. V 40. min. Juraj Harich zvýšil na 2:0.

Domáci počas zápasu päťkrát nastrelili konštrukciu brány hostí. Tým sa podarilo znížiť na 1:2 z ojedinelého priameho kopu. Domácich to však nezlomilo a opäť sa dostali do dvojgólového vedenia. Potom pokračovalo zahadzovanie pribylinských šancí. Stav sa už do konca nezmenil a Pribylina zaslúžene vyhrala 3:1.

Góly: domáci – Mi. Jurík 2, J. Harich, hostia - Maďarec

Pribylina: Mikuš, Sochor, M. Harich, Poliak, Lehotský, J. Harich, J. Jurík, Benko, Mi. Jurík, Ru. Jurík, Račko, (Stračiak, Pačan, Martan)

Sv. Kríž: Staroň, Tomčík, Antol, Jurík, Húlek, Dorniak, Maďarec, Feketík, Kubáň, Baďo, Vodička

Bobrovec – Ludrová 7:0 (4:0)

V prvom zápase zvládli domáci začiatok zápasu, rýchlo sa dostali do vedenia a polčas vyhrali 4:0. Omladení hostia zápas nezvládli. Hviezdou zápasu bol päťgólový strelec Martin Janičina.

Góly: Janičina 5, Chudý, Moravčík

Bobrovec: P. Kello, Trizna, Janičina, F. Danko (Šarmír), Kusý (Volaj), Š. Kello, Moravčík, Chudý (Beláni), S. Danko, Sekan, M. Kello

Ludrová: M. Kmeť, Lazík, Petro, Múdry, Hollý (Bebjak), Drozd, Fain, Láclavík, P. Kmeť (Cárach), Kučera (Droppa), Prúcha

Hubová – Jamník 4:3 (0:1)

Domáci si v prvom polčase vypracovali dve čisté šance, ktoré nepremenili. Opäť sa potvrdilo pravidlo „Nedáš – dostaneš,“ Jamníku sa podarila jedna akcia a dostal sa do vedenia.

Po polčase sa domácim podarilo rýchlo vyrovnať. Hru mali vo svojich rukách, ale opäť doplatili na nepremieňanie šancí a Jamník sa dostal do dvojgólového vedenia. Hubová sa však zomkla a za desať minút zápas otočila. Víťazný gól padol v 88. min. Domáci ukázali bojovné srdcia a vyhrali zaslúžene.

Góly: domáci – Nechaj, P. Chrenko 2, Boček, hostia – Gecelovský, Rezník 2

Hubová: Sloboda, A. Chrenko, Pikla, Zubaj, Šuša, Lopeň, Hanko, Nechaj, Bražina, P. Chrenko, Schreiner, (Boček, Holík)

Jamník: Macík, Vyšný, B. Pačan, Beňo, Ondris, D. Pačan, Rezník, Grešo, Žufaj, Hudák, Gecelovský, (Dúbrava, Pavkovček)

Ľubeľa – Východná 0:0

Ľubeľa: Huba, Tekel, Suchý, Bubniak, Chudoba, P. Oško, Badzík, V. Oško, J. Oško, Hlavatý, Burgár, (M. Oško)

Východná: Drgoň, Roth, Sýkora, Moravčík, Pribilinec, Brezina, Hudáček, Kráľ, Vechter, Hoško, Stano

Lipt. Sliače – Smrečany/Žiar 0:0

Lipt. Sliače: Kováčik, Mišovie, Janči, Sliacky, Slotka, Mikulec, Mrva, Urban, Frič, Kendera, Junka, (Sleziak)

Smrečany/Žiar: Števko, Veverica, Laučík, E. Moravčík, Pajerchin, Kubáň, Feketík, Kutnár, M. Moravčík, Suský, Oško, (Janičina, Frič, Furčák)

1. 3 najväčšie chyby pri zateplení šikmej strechy
  2. Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu
  3. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  10. Vydanie denníka SME spolu s knihou Po stopách dávnej Bratislavy 3 851

Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Kedy ideme k stomatológovi? Keď už musíme. Bolesť je stále jediným dôvodom, kedy sa odhodláme sadnúť si do zubárskeho kresla.

Na Chopku pribudne defibrilátor

Defibrilátor je nenahraditeľným pomocníkom pri poskytovaní prvej pomoci pri akútnom srdcom
infarkte, ktorý je
najčastejšou príčinou smrti u dospelých.
Prístroj pribudne čoskoro aj na Chopku.

Hasiči a policajti zasahovali vo väznici

Výkriky väzňov, streľba, výbuchy, dym a vrtuľník, nízko lietajúci nad ružomberskou väznicou,
vystrašili ľudí. Zbytočne. Išlo o cvičenie.

Víťaz polmaratónu bol v cieli prekvapený

Siedmy diel STOP.SHOP polmaratónu v Liptovskom Mikuláši napísalo 175 bežcov, čo bol zatiaľ druhý najvyšší počet po rekordnej cifre 182 z roku 2014.