Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

V Švošove padli až dva vlastence

V piatej lige sa zrodili dve remízy jedna výhra aj prehra Liptákov.

Švošov – Martin B 2:4 (0:3)

Výsledok absolútne nezodpovedá predvedenému výkonu domácich na ihrisku. Zahadzovali veľké šance a v 15. min. dostali nešťastný gól, keď „malá domov“ prešla brankárovi popod nohu rovno do brány. Od tohto momentu boli hostia na koni a do polčasu si vytvorili trojgólový náskok. V druhom polčase domáci zvýšili obrátky a 10 min. pred koncom sa im podarilo znížiť na 2:3, ale posledný gól padol znova do ich brány a znova mal prívlastok vlastný.

Góly: domáci – J. Roštek 2, hostia – Nosák, Remeň, Babec 2 (vl.)

Švošov: Čačo, Pukaj, Babec, Gerec, Kostroš, M. Drdák, Kútnik, L. Drdák, T. Drdák, J. Roštek, Žiara

Nižná – Likavka 1:5 (1:1)

Góly: domáci – Tomaga, hostia – Golis 2, Hatala, Bubniak 2

Likavka: Bencúr, Medžo, Uličný, Bubniak, Chorváth, Kendera, Golis, Lukáč, Hatala, Ružička, Kondra, (Huba, Baláž, Sliacky)

Kláštor p. Znievom – Bešeňová 3:1 (2:0)

Góly: domáci – Korda, Ličko 2, hostia - Csomor

Bešeňová: Vrtich, Zahradník, Švidroň, Antol, Baďo, Jandura, Janiga, Huntoš, Baran, Halaš, (Budiak, Palacka)

Palúdzka – Dúbrava 1:1 (0:0)

Prvý polčas prebiehal za prevahy domácich. Svoje úsilie mohli korunovať úvodným gólom v 20. min., ale pokutový kop Kokavec nepremenil. Aj napriek tomu mali dostatok šancí, aby do polčasu strelili gól. Lenže v 51. min. po hrubej chybe v obrane inkasovali z kopačky Šveca. Hostia umne bránili a keď domáci zahodili niekoľko ďalších možností, ratovali remízu v 77. min. gólom Trnovského. Stretnutie malo slušnú úroveň a potešilo prítomných divákov.

Góly: domáci – Trnovský, hostia - Švec

Palúdzka: Krivulčík, Hlušák, Kokavec, Kubík, Trnovský, M. Bella, Blaško, R. Bella, Psotný, Bubniak, Uličný, (Kuna, Zeleňák, Matejka)

Dúbrava: Mráz, Priesol. Roháč, Švec, Droppa, Danaj, Urbanovič, Hliničan, Kudláček, Koriťák, Oláh, (Gazda, Benčo, Pribylinec)

Demänová – Orav. Jasenica 0:0

Demänová: Bačík, M. Kandera, Laco, Kello, Valaštiak, T. Kandera, Stankovianský, Húska, Janega, Janek, Komošena (Staroň)