Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Hostia z L. Teplej vyťažili z minima maximum

Druhé kolov druhej triede prialo najmä remízam.

Vavrišovo – Hrboltová 4:1 (2:0)

Vo Vavrišove videli diváci na veľmi dobre pripravenom ihrisku zaujímavé stretnutie. Po úvodnom tlaku domácich išiel hosťujúci hráč sám na bránu Benča, ktorý Vavrišovo podržal.

V 15. min. na druhej strane brankár hostí mužstvo nepodržal a Krajčírik ho umne prehodil, čím zabezpečil domácim vedenie. Od tejto chvíle malo Vavrišovo hru vo svojich rukách a po krásnych akciách a zakončeniach Majeríka, Piovarčiho a Zázrivého vynikal hosťujúci brankár Rechtorík.

Ten inkasoval v prvom polčase už len z jedenástky za jeho faul, ktorú premenil Piovarči. V druhom polčase hostia v poli hru vyrovnali. I napriek uvedenému, po prekrásnej strele Zázrivého do brvna a ďalšej krásnej akcii, zvýšil Majerík hlavou na 3:0.

V 56. min. hostia predviedli peknú akciu a po nastrelení tyče Šefranko usmernil loptu do brány. Hrboltová sa aj naďalej snažila hrať otvorený futbal, no výsledkom boli ďalšie šance domácich a gól Piovarčiho, ktorým tento najlepší strelec domácich v uplynulej sezóne stanovil konečný výsledok.

Góly: domáci – Piovarči 2, Majerík, Krajčírik, hostia - Šefranko

Vavrišovo: Benčo, Kohút (Majzlík), Žiška (Slivoš), Majerík, Chlebo, Teniak, Zázrivý, Piovarči, Tyrpák (Galet), Krajčírik, Divok

Hrboltová: Rechtorík, M. Ondrovič, Lauko, T. Ondrovič, Šefranko, Královenský, Chovan, Bella, Sokol, Bystričan, Kostroš (Meško)

Lipt. Lúžna – Lipt. Kokava 1:1 (0:1)

Vo vyrovnanom prvom polčase sa hostia ujali vedenia po chybe domácej obrany a brankára. Druhý polčas sa odohrával výlučne na polovici hostí.

Veľkú prevahu po množstve šancí zužitkovali domáci gólom Michala Targoša zo 75. min., ktorý spoza šestnástky vyrovnal strelou k žrdi na konečných 1:1.

Góly: domáci – Targoš, hostia – D. Števček

Lipt. Lúžna: Malovec, Husarčík, Sila, Mydliar, Veselovský, Trnka, Targoš, Cárach, J. Švanda, Uhrík, M. Švanda, (Čavolský)

Lipt. Kokava: Soukup, Matejko, Švihra, Jurčo, M. Šuňavec, J. Šuňavec, D. Števček, Buša, Krajč, Porubän, R. Števček, (Kantár, Pačan)

Komjatná – Biely Potok 1:1 (1:0)

V prvom polčase mali domáci prevahu a vypracovali si aj niekoľko dobrých šancí. Do prestávky sa dostali do jednogólového vedenia.

Druhý polčas bol vyrovnaný, domáci mali opäť niekoľko vyložených šancí, ale nedokázali ich premeniť. Hosťom z Ružomberka sa napokon podarilo streliť vyrovnávajúci gól a z Komjatnej ukoristiť bod.

Góly: domáci – Kubernát, hostia - Maga

Komjatná: Mrva, Brnoliak, Kubernát, T. Bernolák, Kubo, T. Lacko, Maťokár, Švalec, Kútnik, Kuracina, D. Lacko, (Gallo)

Biely Potok: Kendera, Maga, Vrbenský, Adam Prídavok, Veselovský, Hančík, Záhoranský, Vierik, Andrej Prídavok, Moravčík, Phorn Chin

Podtureň – L. Teplá 0:3 (0:1)

Domáci hrali svoju hru, ale hostia vyťažili z minima maximum.

Góly: Červeň, Eliáš, Šiška

Podtureň: M. Mlynarčík, Kasanický, Grieš, Z. Mlynarčík, Račko, Koštial, Vozárik, Šimovček, Žilla, Psotka, Tomo, (Mrnčo, Gazsi)

Lipt. Teplá: Turčok, Kendera, Kovalčík, Jurkulák, Kaman, Eliáš, M. Červeň, Slovák, Šiška, Bistiak, J. Červeň, (Kendera, Daniel)

Demänová B – Lúčky 0:0

Demänová B: Sotoniak, Mažári, Staroň, Bošek, Flóro, Mráz, Blšák, Kupčo, M. Klepáč, Staroń, P. Klepáč

Lúčky: Dvorský, Bobček, Dragan, Milan, Zachar, M. Mišík, Matula, Trnovský, Druska, Bobček, P. Mišík, (Hrbček, Fula)

Iľanovo – Part. Ľupča 0:0

Iľanovo: Stankoviansky, Celenga, Erhardt, Žiaran, Gúgh, Ľ. Kráľ, Jančuška, Gall, M. Kráľ, Devečka, Galko, (Boďa, Knapčík, Ochodnický)

Part. Ľupča: Staroň, Peterec, Smitek, Kacian, Šimček, Frič, Peterec, Chriašteľ, Kráľ, Hegeduš, Boháčik, (Drugač)

Štiavnička – Beňadiková 2:3 (1:2)

Góly: domáci – Piroh 2, hostia – Janek, Kováčik 2

Štiavnička: Petružela, Ondrejka, Novák, Hadač, Piroh, M. Rázga, Dančo, Matloň, Bartánus, Ľ. Rázga, Hollý, (Kendera)

Beňadiková: Šimček, Janek, Bocko, Marek Račko, Vilím, Kováčik, Pa. Zlejší, Ručkay, J. Zlejší, Martin Račko, Tepala, (Pe. Zlejší, Matušek)

1. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  2. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.

Stanislav Bomba

Najlepší kanonier VIII. ligy dal päťku Liptovským Revúcam

Na čele tabuľky strelcov VIII. ligy po jedenástich odohraných kolách tróni Miroslav Zelený (TJ Gôtovany) s 12 nástrelmi, pred 11-gólovým triom Petrom Bistiakom (Hrboltová), Petrom Guráňom (Liptovský Trnovec) a Martinom Rázgom (Štiavnička).

Miroslav Zelený v červenom.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.