Pondelok, 26. august, 2019 | Meniny má Samuel

Hostia z L. Teplej vyťažili z minima maximum

Druhé kolov druhej triede prialo najmä remízam.

Vavrišovo – Hrboltová 4:1 (2:0)

Vo Vavrišove videli diváci na veľmi dobre pripravenom ihrisku zaujímavé stretnutie. Po úvodnom tlaku domácich išiel hosťujúci hráč sám na bránu Benča, ktorý Vavrišovo podržal.

V 15. min. na druhej strane brankár hostí mužstvo nepodržal a Krajčírik ho umne prehodil, čím zabezpečil domácim vedenie. Od tejto chvíle malo Vavrišovo hru vo svojich rukách a po krásnych akciách a zakončeniach Majeríka, Piovarčiho a Zázrivého vynikal hosťujúci brankár Rechtorík.

Ten inkasoval v prvom polčase už len z jedenástky za jeho faul, ktorú premenil Piovarči. V druhom polčase hostia v poli hru vyrovnali. I napriek uvedenému, po prekrásnej strele Zázrivého do brvna a ďalšej krásnej akcii, zvýšil Majerík hlavou na 3:0.

V 56. min. hostia predviedli peknú akciu a po nastrelení tyče Šefranko usmernil loptu do brány. Hrboltová sa aj naďalej snažila hrať otvorený futbal, no výsledkom boli ďalšie šance domácich a gól Piovarčiho, ktorým tento najlepší strelec domácich v uplynulej sezóne stanovil konečný výsledok.

Góly: domáci – Piovarči 2, Majerík, Krajčírik, hostia - Šefranko

Vavrišovo: Benčo, Kohút (Majzlík), Žiška (Slivoš), Majerík, Chlebo, Teniak, Zázrivý, Piovarči, Tyrpák (Galet), Krajčírik, Divok

Hrboltová: Rechtorík, M. Ondrovič, Lauko, T. Ondrovič, Šefranko, Královenský, Chovan, Bella, Sokol, Bystričan, Kostroš (Meško)

Lipt. Lúžna – Lipt. Kokava 1:1 (0:1)

Vo vyrovnanom prvom polčase sa hostia ujali vedenia po chybe domácej obrany a brankára. Druhý polčas sa odohrával výlučne na polovici hostí.

Veľkú prevahu po množstve šancí zužitkovali domáci gólom Michala Targoša zo 75. min., ktorý spoza šestnástky vyrovnal strelou k žrdi na konečných 1:1.

Góly: domáci – Targoš, hostia – D. Števček

Lipt. Lúžna: Malovec, Husarčík, Sila, Mydliar, Veselovský, Trnka, Targoš, Cárach, J. Švanda, Uhrík, M. Švanda, (Čavolský)

Lipt. Kokava: Soukup, Matejko, Švihra, Jurčo, M. Šuňavec, J. Šuňavec, D. Števček, Buša, Krajč, Porubän, R. Števček, (Kantár, Pačan)

Komjatná – Biely Potok 1:1 (1:0)

V prvom polčase mali domáci prevahu a vypracovali si aj niekoľko dobrých šancí. Do prestávky sa dostali do jednogólového vedenia.

Druhý polčas bol vyrovnaný, domáci mali opäť niekoľko vyložených šancí, ale nedokázali ich premeniť. Hosťom z Ružomberka sa napokon podarilo streliť vyrovnávajúci gól a z Komjatnej ukoristiť bod.

Góly: domáci – Kubernát, hostia - Maga

Komjatná: Mrva, Brnoliak, Kubernát, T. Bernolák, Kubo, T. Lacko, Maťokár, Švalec, Kútnik, Kuracina, D. Lacko, (Gallo)

Biely Potok: Kendera, Maga, Vrbenský, Adam Prídavok, Veselovský, Hančík, Záhoranský, Vierik, Andrej Prídavok, Moravčík, Phorn Chin

Podtureň – L. Teplá 0:3 (0:1)

Domáci hrali svoju hru, ale hostia vyťažili z minima maximum.

Góly: Červeň, Eliáš, Šiška

Podtureň: M. Mlynarčík, Kasanický, Grieš, Z. Mlynarčík, Račko, Koštial, Vozárik, Šimovček, Žilla, Psotka, Tomo, (Mrnčo, Gazsi)

Lipt. Teplá: Turčok, Kendera, Kovalčík, Jurkulák, Kaman, Eliáš, M. Červeň, Slovák, Šiška, Bistiak, J. Červeň, (Kendera, Daniel)

Demänová B – Lúčky 0:0

Demänová B: Sotoniak, Mažári, Staroň, Bošek, Flóro, Mráz, Blšák, Kupčo, M. Klepáč, Staroń, P. Klepáč

Lúčky: Dvorský, Bobček, Dragan, Milan, Zachar, M. Mišík, Matula, Trnovský, Druska, Bobček, P. Mišík, (Hrbček, Fula)

Iľanovo – Part. Ľupča 0:0

Iľanovo: Stankoviansky, Celenga, Erhardt, Žiaran, Gúgh, Ľ. Kráľ, Jančuška, Gall, M. Kráľ, Devečka, Galko, (Boďa, Knapčík, Ochodnický)

Part. Ľupča: Staroň, Peterec, Smitek, Kacian, Šimček, Frič, Peterec, Chriašteľ, Kráľ, Hegeduš, Boháčik, (Drugač)