Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Tretia prehra, po siedmich kolách zatiaľ len tri body

Po vypadnutí zo Slovenského pohára, futbalisti MFK Ružomberok nepotešili svojich priaznivcov ani vo Fortuna lige. V sobotu, v 7. kole prehrali v Trnave 0:2.

Nič nové, opäť, siedmykrát v rade sa súper Ruže dostal do vedenia a teraz vzápätí pribalil i druhý gól a bolo rozhodnuté.Nič nové, opäť, siedmykrát v rade sa súper Ruže dostal do vedenia a teraz vzápätí pribalil i druhý gól a bolo rozhodnuté. (Zdroj: (TASR))

RUŽOMBEROK. Nič nové, opäť, siedmykrát v rade sa súper Ruže dostal do vedenia a teraz vzápätí pribalil i druhý gól a bolo rozhodnuté.

Počas celého zápasu bol domáci Spartak aktívnejší a na šance jednoznačne prevýšil svojho súpera.

Do prestávky udržali čisté konto

Po úvodnej akcii Čonku s Kleberom domáci Janečka hlavou tesne minul priestor medzi ružomberskými žrďami.

V 20. minúte z diaľky napriahol trnavský útočník Vlasko, no o pár „cenťákov“ mieril vedľa ľavej žrde brány MFK.

V 32. minúte sa v sľubnej pozícii ocitol domáci Kleber, na šťastie pre hostí „pozdravil“ len ich gólmana Šavola.

Ten vyriešil aj situáciu v 37. min. po akcii Janečku. V úvodnej štyridsaťpäťminútovke neraz bolo horúco pred svätyňou MFK.

Napokon zverenci trénera Ladislava Šimča, hoci v defenzíve, bez straty kvetiny prežili prvé dejstvo.

Šanca Zreľáka a „divná“ penalta

Druhé sa mohlo začať podľa ich predstáv, keby Zreľák v 50. min. v tutovej pozícii prekonal Rusova v domácej bráne.

„Po sklepnutí lopty Erikovi Lienerovi som si nabehol na jeho kolmicu. Keďže Rusov vybehol, snažil som sa ho obstreliť.

Na moju smolu, dokázal ešte loptu stečovať na žrď,“ opísal Adam Zreľák najväčšiu príležitosť Ružomberka v slovenskom Ríme a jedným dychom dodal:

„Keby som to bol premenil, určite by sa zápas ďalej inak vyvíjal. Ešte raz, veľká škoda!“ V tej chvíli náš reprezentant do 21 rokov ani len netušil, čo sa stane o chvíľu.

Prebiehala 53. min., keď hlavný arbiter Valášek po jeho súboji s Vlaskom v šestnástke hostí ukázal na biely bod a sám faulovaný hráč z jedenástky dostal Spartak do vedenia.

„Tá penalta nemala byť,“ dušoval sa rozhodcom uznaný vinník. „Martin Nagy si loptu pustil, no nezbadal za sebou protihráčov. Vlasko mu ju zobral a založil rýchlu trnavskú akciu. Keď si to hodil medzi Lovása a Práznovského, už som ho dobiehal. Nešiel som však do sklzu, aby nedošlo k faulu zozadu. Trnavčan bez môjho pričinenia si zakopol o pätu a spadol. Veľmi nepríjemne ma prekvapil verdikt rozhodcu.“

Vzápätí prišiel knokaut

Ešte nestihla ani utíchnuť trnavská radosť z vedúceho gólu a hľadisko mohlo vybuchnúť opäť.

V rozpätí šesťdesiatich sekúnd Vlasko ľavačkou z dvadsaťpäť metrov poistil domáce vedenie. „Liener zbytočne išiel medzi troch hráčov, stratil loptu a bol z toho druhý gól Trnavy. Od stavu 2:0 už súper zápas kontroloval,“ povzdychol si Zreľák.

V 60. min. sa po Mikovičovej hlavičke zatriaslo Šavolovo brvno a o šesť minút na to zase Rusov reflexívnym zákrokom pochoval Lovásovu príležitosť na strelenie kontaktného gólu.

V sobotu 23.8. Ružomberok o 18.30 hod. nastúpi proti nováčikovi najvyššej súťaže z Podbrezovej. Tá už má na svojom konte deväť bodov a tri víťazstvá. ⋌JÁN SVRČEK

Ladislav Šimčo, tréner MFK: „Chlapci dobre plnili defenzívne úlohy a snažili sa vyrážať dopredu, no v druhom polčase sme nedali šancu a po inkasovanom góle z penalty sme veľmi rýchlo dostali aj druhý. Tým bolo prakticky po zápase. V závere sme sa snažili výsledok skorigovať, ale domácich podržal brankár Rusov, ktorý skvele chytil hlavičku Lovása. Domáci potvrdili, že majú vyššiu kvalitu, celkove však stretnutie malo dobré nasadenie a bol to nadpriemerný zápas.“

Trnava – Ružomberok 2:0(0:0)

Góly: 54. a 55. Vlasko (prvý z 11 m). l Rozhodoval: Valášek – 2493 divákov.

MFK: Šavol - Lupták, Kružliak, Práznovský, Lovás - Nagy, Bartoš (62. Gerát) - Turčák, Liener (62. Vavrík), Mário Almaský (74. Ferenčík) – Zreľák.