Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Mikulášania na úvod súťaže dvakrát vyhrali

Po prestávke sa otvorili brány aj na prvoligových hokejových štadiónoch. Liptovský Mikuláš v druhej najvyššej slovenskej súťaži zastupuje mužstvo MHK 32.

Spomienka na veľkého fanúšika. Nedeľný zápas sa začal minútou ticha za Duška Kutnára.(Zdroj: TOMÁŠ BATIZ)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Zverenci trénerskej dvojice Marián Horváth - Ivan Droppa odohrali počas uplynulého týždňa dve stretnutia.

V piatok vycestovali do Michaloviec, v nedeľu na domácom ľade hostili reprezentačný výber do 18 rokov.

Rozhodli až nájazdy

Na ľade Michaloviec išiel Liptovský Mikuláš do vedenia v 22. minúte, keď skóre otvoril hráč s číslom 22 na drese Poliaček. Michalovce krátko na to vyrovnali, no mikulášske farby poslal do vedenia kapitán Kuric. Ešte v druhej časti hry sa východniarom podarilo vyrovnať.

Vstup do poslednej časti vyšiel vďaka Kadlubiakovi lepšie Liptovskému Mikulášu. Ten sa ešte 13 sekúnd pred záverečným klaksónom tešil z vedenia, no Michalovciam sa počas hry bez brankára podarilo vyrovnať. Zápas sa tak dostal do predĺženia, v ktorom ani jeden z brankárov neinkasoval. V samostatných nájazdoch o výhre Liptákov rozhodol Klimčík.

„Myslím si, že domácich sa nám podarilo zaskočiť našou dobrou hrou,“ hodnotil tréner Horváth. „Škoda vyrovnávajúceho gólu z kurióznej situácie. Počas power-play domácich sa hralo dve minúty bez prerušenia a 13 sekúnd pred koncom sme inkasovali. V nájazdoch sme rozhodli o výhre. Myslím si, že bola zaslúžená,“ dodal tréner.

Macík vsietil hetrik

Nedeľný duel proti reprezentačnej osemnástke sa začal minútou ticha za nedávno zosnulého veľkého fanúšika mikulášskeho hokeja a športovca Duška Kutnára, ktorý nás nečakane opustil v závere augusta.

Vstup do zápasu mali lepší mladíci z reprezentácie, keď v 3. minúte využili presilovku. V 6. minúte vyrovnával Macík, keď brankára prekonal pomedzi nohy. Domácich poslal o tri minúty do vedenia Bartík, keď pred bránkou šikovne tečoval strelu Nitrianskeho. Krásny okamih prišiel v 14. minúte. Macík hneď po príchode zo striedačky na stredovej čiare zachytil puk, ten skončil svoju púť po ľade až v sieti po peknom zakončení mikulášskeho mladíka. Po góle sa reprezentačný brankár nechal vystriedať...

V 16. minúte to už bolo 4:1, keď Bartík tečoval do siete Kuricovu strelu. Macík strelil svoj tretí gól v stretnutí úvode druhej tretiny, ktorá priniesla len priemernú hru. Po peknej prihrávke od Roháča zakončil skutočne rutinérsky. Hosťom sa podarilo znížiť v 24. minúte, Buček dorážal strelu Bondru.

Šiesty gól domácich zaznamenal v 45. minúte Poliaček, zblízka dorazil strelu Roháča. Hostia v závere už len upravili výsledok, keď sa ujala strela Bondru.

V stredu (17. septembra) Liptáci cestujú do Bardejova. V piatok v tradičnom čase o 17:00 hodine privítajú na domácom ľade Detvu.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - SR „18“ 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

Góly: 6. Macík (Kuric, Bartík), 9. Bartík (Nitriansky, Kuric), 14. Macík, 16. Bartík (Kuric), 22. Macík (Roháč, Trochta), 45. Poliaček (Roháč, Trochta) – 3. Valent (Hatala, Bondra), 24. Buček (Bondra), 59. Bondra (Themár, Hecl).

MHK 32: Hollý - Nitriansky, Školiak, Janči, Kadlubiak, Mezovský, Duriš, Oravec - Kuric, Macík, Bartík, Trochta, Poliaček, Roháč, Piatka, Uhrík, Klimčík, Marcinko.

SR 18: Húska - Hatala, Themár, Nemec, Kolesár, Bodák, Danko, Trška, Krempaský - Valent, Horvath, Bondra, Sádecký, Žiak, Hecl, Oško, Sloboda, Struška, Lindeman, Buček, Bečka.

HK Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 25. Podsedlý (Briják, Halás), 35. Majerník (Šterbák), 60. Urban (Drotár, Čížek) – 22. Poliaček (Trochta, Kadlubiak), 33. Kuric (Kadlubiak, Macík), 42. Kadlubiak (Holiga, Poliaček). Rozhodujúci nájazd premenil Klimčík.

MHK 32: Hollý – Duriš, Holiga, Janči, Kadlubiak, Mezovský, Nitriansky, Školiak – Bartík, Klimčík, Kuric, Macík, Marcinko, Piatka, Poliaček, Roháč, Trochta, Uhrík.