Sobota, 24. august, 2019 | Meniny má Bartolomej

Mikulášania na úvod súťaže dvakrát vyhrali

Po prestávke sa otvorili brány aj na prvoligových hokejových štadiónoch. Liptovský Mikuláš v druhej najvyššej slovenskej súťaži zastupuje mužstvo MHK 32.

Spomienka na veľkého fanúšika. Nedeľný zápas sa začal minútou ticha za Duška Kutnára.Spomienka na veľkého fanúšika. Nedeľný zápas sa začal minútou ticha za Duška Kutnára.(Zdroj: TOMÁŠ BATIZ)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Zverenci trénerskej dvojice Marián Horváth - Ivan Droppa odohrali počas uplynulého týždňa dve stretnutia.

V piatok vycestovali do Michaloviec, v nedeľu na domácom ľade hostili reprezentačný výber do 18 rokov.

Rozhodli až nájazdy

Na ľade Michaloviec išiel Liptovský Mikuláš do vedenia v 22. minúte, keď skóre otvoril hráč s číslom 22 na drese Poliaček. Michalovce krátko na to vyrovnali, no mikulášske farby poslal do vedenia kapitán Kuric. Ešte v druhej časti hry sa východniarom podarilo vyrovnať.

Vstup do poslednej časti vyšiel vďaka Kadlubiakovi lepšie Liptovskému Mikulášu. Ten sa ešte 13 sekúnd pred záverečným klaksónom tešil z vedenia, no Michalovciam sa počas hry bez brankára podarilo vyrovnať. Zápas sa tak dostal do predĺženia, v ktorom ani jeden z brankárov neinkasoval. V samostatných nájazdoch o výhre Liptákov rozhodol Klimčík.

„Myslím si, že domácich sa nám podarilo zaskočiť našou dobrou hrou,“ hodnotil tréner Horváth. „Škoda vyrovnávajúceho gólu z kurióznej situácie. Počas power-play domácich sa hralo dve minúty bez prerušenia a 13 sekúnd pred koncom sme inkasovali. V nájazdoch sme rozhodli o výhre. Myslím si, že bola zaslúžená,“ dodal tréner.

Macík vsietil hetrik

Nedeľný duel proti reprezentačnej osemnástke sa začal minútou ticha za nedávno zosnulého veľkého fanúšika mikulášskeho hokeja a športovca Duška Kutnára, ktorý nás nečakane opustil v závere augusta.

Vstup do zápasu mali lepší mladíci z reprezentácie, keď v 3. minúte využili presilovku. V 6. minúte vyrovnával Macík, keď brankára prekonal pomedzi nohy. Domácich poslal o tri minúty do vedenia Bartík, keď pred bránkou šikovne tečoval strelu Nitrianskeho. Krásny okamih prišiel v 14. minúte. Macík hneď po príchode zo striedačky na stredovej čiare zachytil puk, ten skončil svoju púť po ľade až v sieti po peknom zakončení mikulášskeho mladíka. Po góle sa reprezentačný brankár nechal vystriedať...

V 16. minúte to už bolo 4:1, keď Bartík tečoval do siete Kuricovu strelu. Macík strelil svoj tretí gól v stretnutí úvode druhej tretiny, ktorá priniesla len priemernú hru. Po peknej prihrávke od Roháča zakončil skutočne rutinérsky. Hosťom sa podarilo znížiť v 24. minúte, Buček dorážal strelu Bondru.

Šiesty gól domácich zaznamenal v 45. minúte Poliaček, zblízka dorazil strelu Roháča. Hostia v závere už len upravili výsledok, keď sa ujala strela Bondru.

V stredu (17. septembra) Liptáci cestujú do Bardejova. V piatok v tradičnom čase o 17:00 hodine privítajú na domácom ľade Detvu.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - SR „18“ 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

Góly: 6. Macík (Kuric, Bartík), 9. Bartík (Nitriansky, Kuric), 14. Macík, 16. Bartík (Kuric), 22. Macík (Roháč, Trochta), 45. Poliaček (Roháč, Trochta) – 3. Valent (Hatala, Bondra), 24. Buček (Bondra), 59. Bondra (Themár, Hecl).

MHK 32: Hollý - Nitriansky, Školiak, Janči, Kadlubiak, Mezovský, Duriš, Oravec - Kuric, Macík, Bartík, Trochta, Poliaček, Roháč, Piatka, Uhrík, Klimčík, Marcinko.

SR 18: Húska - Hatala, Themár, Nemec, Kolesár, Bodák, Danko, Trška, Krempaský - Valent, Horvath, Bondra, Sádecký, Žiak, Hecl, Oško, Sloboda, Struška, Lindeman, Buček, Bečka.

HK Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 25. Podsedlý (Briják, Halás), 35. Majerník (Šterbák), 60. Urban (Drotár, Čížek) – 22. Poliaček (Trochta, Kadlubiak), 33. Kuric (Kadlubiak, Macík), 42. Kadlubiak (Holiga, Poliaček). Rozhodujúci nájazd premenil Klimčík.

MHK 32: Hollý – Duriš, Holiga, Janči, Kadlubiak, Mezovský, Nitriansky, Školiak – Bartík, Klimčík, Kuric, Macík, Marcinko, Piatka, Poliaček, Roháč, Trochta, Uhrík.

1. Last minute tipy: Top ponuky na koniec leta