Pondelok, 26. august, 2019 | Meniny má Samuel

Vodáci sú spokojní i sklamaní

Na 36. majstrovstvách sveta slalomárov na divokej vode v americkom Deep Creeku obsadili slovenskí reprezentanti v medailovej bilancii krajín štvrté miesto. Po príchode domov ale neboli spokojní.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Jediný cenný kov v Amerike v olympijských disciplínach vybojovali pre národný tím Ladislav a Peter Škantárovci. Skončili vo finále C2 na treťom mieste.

Spokojnosť na necelých päťdesiat percent z výsledkom zo svetového šampionátu vyjadril Michal Martikán.

Historicky najúspešnejší slovenský reprezentant síce vypadol v semifinále C1, ale v pretekoch hliadok 3xC1 spolu s Alexandrom Slafkovským a Matejom Beňušom triumfovali a obhájili titul majstrov sveta.

Slováci boli krátko po pretekoch druhí, ale po proteste, keď rozhodcovia započítali ako chybný aj prejazd Beňuša cez devätnástu bránku, ktorú rozhýbal Slafkovský, arbitri rozhodli v prospech slovenského tímu a zmenili výsledky.

„Vlani po MS v Prahe som povedal, že ak opäť zvíťazíme v pretekoch hliadok, bude to taký menší zázrak. Samozrejme, mám veľkú radosť z toho, že sa to podarilo,ale veľmi ma mrzí moja individuálna jazda, keďže som neuspel v snahe postúpiť do finále,“ hodnotil Martikán.

Celá trať bola, podľa vodáka, veľmi zvláštne postavená, pri niektorých bránkach sa voda veľmi rýchlo menila.

„Jednoducho som nestihol dobehnúť chyby, ktoré som urobil v priebehu pretekov. Veril som, že v Deep Creeku môžem uspieť, pretože som v tejto sezóne vyhral Svetový pohár a na európskom šampionáte ma iba jemný šuch o bránku pripravil o titul. Žiaľ, nevyšlo to, ale celkovo som s uplynulým ročníkom spokojný," povedal Martikán.

Spolu so Slafkovským a Beňušom natiahli sériu triumfov na MS v 3xC1 na päť. Celkovo pre Slovensko vybojovali v hliadkach 3xC1 siedmu zlatú a celkovo ôsmu medailu (7 - 0 - 1).

Kajakárka Jana Dukátová cestovala na svetový šampionát po rovnako úspešnej sezóne ako jej krajan Martikán. Celkovo skončila ale na 13. mieste.