Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna
I. HOKEJOVÁ LIGA

Góly im padali až v závere

Prvá hokejová liga pokračovala počas uplynulého týždňa stretnutiami piateho a šiesteho kola. V plnom nasadení boli aj hráči liptovskomikulášskeho MHK 32.

Z východu republiky sa hokejisti vracali naprázdno, pred vernými fanúšikmi bodovali naplno.(Zdroj: TOMÁŠ BATIZ)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V stredu sa predstavili v Prešove, v piatok v domácej Enel Aréne privítali Považskú Bystricu.

Z východu republiky sa vracali naprázdno, pred vernými fanúšikmi bodovali naplno.

Nedali ani do prázdnej bránky

Prešov na domácom ľade vyhral 2:0. V závere úvodnej tretiny skóroval Pavlovský, v 29. minúte ho napodobnil Kivader.

Tréner mikulášskeho celku Marián Horváth uviedol, že v prvej tretine mali jeho zverenci hru pod kontrolou. Nepodarilo sa im však skórovať, naopak, inkasovali. „Druhá tretina bola v našom podaní tradične slabá. Často sme hrali v oslabení. Doplatili sme na to aj pri druhom góle,“ priznal tréner.

V podaní Liptovského Mikuláša to v záverečnej tretine bola hra na jednu bránku. No hostia do nej puk neprepasírovali ani vtedy, keď bola prázdna. Horváth svojim zverencom snahu nemohol uprieť, no odvrátila sa od nich šťastena.

Štyri góly v poslednej tretine

Prvá tretina piatkového duelu gól nepriniesla, hoci bola v réžii domáceho celku. Kuric, Trochta či Bartík svoje pokusy na úvodný presný zásah nepremenili.

Ten prišiel v 22. minúte na druhej strane, Hollého prekonal osamotený Havlíček. O tri minúty bolo vyrovnané. Poliaček prešiel cez dvoch hráčov súpera a úspešne zakončil.

Do konca tretiny domáci viedli. V jej závere Školiak získal puk, posunul ho Roháčovi, ten presne nahral Trochtovi a skúsený útočník sa zoči-voči bystrickému brankárovi nemýlil.

Posledná tretina vyšla Liptovskému Mikulášu aj gólovo a to ešte niektoré šance nevyužil. Liptáci štyrmi gólmi spečatili výsledok na konečných 6:1.

Hostia odišli kondične

„Myslím si, že od začiatku sme hrali dobre. Nedali sme však góly, no bolo len otázkou času, kedy sa presadíme aj strelecky,“ hodnotil strelec dvoch gólov Peter Bartík.

Hostia podľa jeho slov v závere odišli aj kondične. „Boli len trinásti. My sme mali celý duel prevahu, až na určité momenty v druhej tretine. Musíme sa chytiť, verím, že nám k tomu pomôže aj táto výhra.“

Tréner Horváth priznal, že potom, ako jeho zverenci neskórovali, sa na ich hokejky začala vkrádať nervozita. „Potom sa nám podarilo dostať do vedenia. Vďaka gólom v poslednej tretine sme zápas doviedli do víťazného konca. Verím, že v duchu tejto tretiny budeme pokračovať ďalej,“ dodal tréner.

MHK 32 L. Mikuláš – HK 95 P. Bystrica 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)

Góly: 25. Poliaček (Marcinko, Duriš), 39. Trochta (Roháč, Školiak), 46. Bartík (Macík, Kadlubiak), 50. Poliaček (Moravčík, Nitriansky), 50. Bartík (Kuric, Macík), 53. Kuric (Bartík) – 22. Havlíček (Zlocha, Trenčan).

Vylúčenia: 2:7. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Divákov: 280.

MHK 32: Hollý – Mezovský, Kadlubiak, Holiga, Duriš, Nitriansky, Moravčík, Oravec, Školiak – Kuric, Uhrík, Bartík, Trochta, Macík, Marcinko, Piatka, Poliaček, Klimčík, Divok, Roháč.

HC Prešov 07 – MHK 32 L. Mikuláš 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 20. Pavlovský (Kivader, Pekarčík), 29. Kivader (Sabol, Pavlovský).

Vylúčenia: 10:10. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Divákov: 283.

MHK 32: Hollý – Mezovský, Moravčík, Holiga, Kadlubiak, Nitriansky, Duriš, Oravec – Kuric, Macík, Bartík, Trochta, Poliaček, Marcinko, Piatka, Uhrík, Klimčík, Divok, Roháč.

Nasledujúci program

Hráči MHK 32 sa počas tohto týždňa dvakrát predstavia pred domácim publikom. dnes v stredu 1. októbra Liptovský Mikuláš o 17:00 hodine privíta v Enel aréne Topoľčany, v piatok v rovnakom čase Senicu.

Ostatné výsledky

5. kola: Trnava - Považská Bystrica 8:1, Michalovce - Prievidza 8:5, Bardejov - Senica 5:0, Detva - Topoľčany 8:2.

6. kolo: Topoľčany - Prešov 2:3 (po predĺžení), Senica - Detva 3:6, Spišská Nová Ves - Bardejov 3:2, Trnava - Michalovce 0:1.

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?