Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
I. HOKEJOVÁ LIGA

Góly im padali až v závere

Prvá hokejová liga pokračovala počas uplynulého týždňa stretnutiami piateho a šiesteho kola. V plnom nasadení boli aj hráči liptovskomikulášskeho MHK 32.

Z východu republiky sa hokejisti vracali naprázdno, pred vernými fanúšikmi bodovali naplno.Z východu republiky sa hokejisti vracali naprázdno, pred vernými fanúšikmi bodovali naplno. (Zdroj: TOMÁŠ BATIZ)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V stredu sa predstavili v Prešove, v piatok v domácej Enel Aréne privítali Považskú Bystricu.

Z východu republiky sa vracali naprázdno, pred vernými fanúšikmi bodovali naplno.

Nedali ani do prázdnej bránky

Prešov na domácom ľade vyhral 2:0. V závere úvodnej tretiny skóroval Pavlovský, v 29. minúte ho napodobnil Kivader.

Tréner mikulášskeho celku Marián Horváth uviedol, že v prvej tretine mali jeho zverenci hru pod kontrolou. Nepodarilo sa im však skórovať, naopak, inkasovali. „Druhá tretina bola v našom podaní tradične slabá. Často sme hrali v oslabení. Doplatili sme na to aj pri druhom góle,“ priznal tréner.

V podaní Liptovského Mikuláša to v záverečnej tretine bola hra na jednu bránku. No hostia do nej puk neprepasírovali ani vtedy, keď bola prázdna. Horváth svojim zverencom snahu nemohol uprieť, no odvrátila sa od nich šťastena.

Štyri góly v poslednej tretine

Prvá tretina piatkového duelu gól nepriniesla, hoci bola v réžii domáceho celku. Kuric, Trochta či Bartík svoje pokusy na úvodný presný zásah nepremenili.

Ten prišiel v 22. minúte na druhej strane, Hollého prekonal osamotený Havlíček. O tri minúty bolo vyrovnané. Poliaček prešiel cez dvoch hráčov súpera a úspešne zakončil.

Do konca tretiny domáci viedli. V jej závere Školiak získal puk, posunul ho Roháčovi, ten presne nahral Trochtovi a skúsený útočník sa zoči-voči bystrickému brankárovi nemýlil.

Posledná tretina vyšla Liptovskému Mikulášu aj gólovo a to ešte niektoré šance nevyužil. Liptáci štyrmi gólmi spečatili výsledok na konečných 6:1.

Hostia odišli kondične

„Myslím si, že od začiatku sme hrali dobre. Nedali sme však góly, no bolo len otázkou času, kedy sa presadíme aj strelecky,“ hodnotil strelec dvoch gólov Peter Bartík.

Hostia podľa jeho slov v závere odišli aj kondične. „Boli len trinásti. My sme mali celý duel prevahu, až na určité momenty v druhej tretine. Musíme sa chytiť, verím, že nám k tomu pomôže aj táto výhra.“

Tréner Horváth priznal, že potom, ako jeho zverenci neskórovali, sa na ich hokejky začala vkrádať nervozita. „Potom sa nám podarilo dostať do vedenia. Vďaka gólom v poslednej tretine sme zápas doviedli do víťazného konca. Verím, že v duchu tejto tretiny budeme pokračovať ďalej,“ dodal tréner.

MHK 32 L. Mikuláš – HK 95 P. Bystrica 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)

Góly: 25. Poliaček (Marcinko, Duriš), 39. Trochta (Roháč, Školiak), 46. Bartík (Macík, Kadlubiak), 50. Poliaček (Moravčík, Nitriansky), 50. Bartík (Kuric, Macík), 53. Kuric (Bartík) – 22. Havlíček (Zlocha, Trenčan).

Vylúčenia: 2:7. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Divákov: 280.

MHK 32: Hollý – Mezovský, Kadlubiak, Holiga, Duriš, Nitriansky, Moravčík, Oravec, Školiak – Kuric, Uhrík, Bartík, Trochta, Macík, Marcinko, Piatka, Poliaček, Klimčík, Divok, Roháč.

HC Prešov 07 – MHK 32 L. Mikuláš 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 20. Pavlovský (Kivader, Pekarčík), 29. Kivader (Sabol, Pavlovský).

Vylúčenia: 10:10. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Divákov: 283.

MHK 32: Hollý – Mezovský, Moravčík, Holiga, Kadlubiak, Nitriansky, Duriš, Oravec – Kuric, Macík, Bartík, Trochta, Poliaček, Marcinko, Piatka, Uhrík, Klimčík, Divok, Roháč.

Nasledujúci program

Hráči MHK 32 sa počas tohto týždňa dvakrát predstavia pred domácim publikom. dnes v stredu 1. októbra Liptovský Mikuláš o 17:00 hodine privíta v Enel aréne Topoľčany, v piatok v rovnakom čase Senicu.

Ostatné výsledky

5. kola: Trnava - Považská Bystrica 8:1, Michalovce - Prievidza 8:5, Bardejov - Senica 5:0, Detva - Topoľčany 8:2.

6. kolo: Topoľčany - Prešov 2:3 (po predĺžení), Senica - Detva 3:6, Spišská Nová Ves - Bardejov 3:2, Trnava - Michalovce 0:1.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.

Chladiarenské rúry sú už položené na svojom mieste

Rozsiahla rekonštrukcia ľadovej plochy bude čoskoro hotová.

Chladiarenské rúry sú už na svojom mieste.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

GRAFY: Ako sa vyvíja pandémia na Liptove

Rekordný prírastok zaznamenal v nedeľu okres Ružomberok.