Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína
V. LIGA - 9. KOLO

Švošov doma zvalcoval Lipovec

Na ihrisku pod hradom Likava sa na ťažkom teréne stretli posledné s prvým mužstvom tabuľky. Likavčania nastúpili v najsilnejšom zložení, aké mali. Na favorita V. ligy domácim sili nestačili. Prehrali 0:5.

Napriek prehre domácich mal zápas pod hradom Likava skvelú atmosféru(Zdroj: MAREK JURIŠ)

Demänová – Palúdzka 1:1 (1:1)

V mestskom derby produkovali obidve mužstvá dobrý futbal aj napriek nepriaznivému počasiu. Domáci sa dostali do vedenia v 5. min, keď skóroval Janega. Rýchla odpoveď hostí prišla v 17. min. Loptu dorazil do siete Blaško. V prvom polčase mali hostia viac príležitostí, ktoré však nevyužili.

Dvakrát zlyhal Bella a následne aj Blaško a Kubík. Domácich v týchto chvíľach dobre podržal brankár Bačík. Škoda, že v druhom polčase hra upadla a obidve mužstvá akoby sa uspokojili s výsledkom. Podľa priebehu stretnutia sa dá povedať, že hostia dva body skôr stratili ako bod získali.

Góly: domáci – Janega, hostia – Blaško

Demänová: Bačík, M. Kandera, Laco, Kello, T. Kandera, Húska, Janega (Kmošena), Janek, Koriťák, Valaštiak, Stankoviansky

Palúdzka: Krivulčík, Kokavec, Trnovský, R. Bella, Kuna, Uličný, Zeleňák, Kubík, Blaško, Matejka (Pastva), Hlušák

Hráči zápasu: Bačík (Demänová), R. Bella (Palúdzka)

Orav. Jasenica – Bešeňová 2:2 (1:1)

Na ťažkej oravskej pôde mužstvo Bešeňovej odohralo veľmi dobrý zápas. Prvý polčas bol v réžii domácich. Domáci si vypracovali množstvo šancí hlavne cez pravú stranu zálohy (cez Kozmeľa). V 20. min., z ojedinelej šance hostí po priamom kope Švidroňa, si domáci dali vlastný gól.

V 30. min. po chybe v obrane vyrovnali domáci na 1:1. Druhý polčas sa niesol v znamení aktivity domácich. V 70. min. po veľkej chybe Haláša bola odpískaná penalta, ktorú bezpečne premenil Feranec. Bešeňová sa snažila vyrovnať, čo sa jej nakoniec podarilo v 75. min.

Gól z jedenástky dal Vyšný, ktorý bol na ihrisku jednu minútu. Domáci vyvinuli veľký tlak na bránu hostí, ale mužstvo Bešeňovej zvládlo zápas bravúrne.

Góly: domáci – Hollý (), Feranec (pen.), hostia - Csomor, Vyšný (pen.)

Bešeňová: Hablák, Janiga, Huntoš, Teličák, Baran, Švidroň, Zahradník (Vyšný), Csomor (Palacka), Halaš, Protuš, Didek (Ježovica)

Hráč zápasu: Marek Huntoš (Bešeňová)

Dohrávka 7. kola: Bešeňová – Diviaky 2:0 (0:0),

Góly: Csomor, Vyšný

Hráč zápasu: Mário Janiga

Martin B – Dúbrava 4:1 (4:1)

Hostia doplatili na nepremenené šance. K hernej pohode im neprispela ani absencia hlavného brankára mužstva. Domáci dali z piatich striel štyri góly.

Góly: domáci – Vítek, Ďanovský 3, hostia – Kudláček

Dúbrava: Skubík, Švec, Danaj, Hliničan, Praštiak, Urbanovič, Droppa (Slabej), Macek (Kojš), Kudláček, Oláh, Priesol

Hráč zápasu: Ďanovský (Martin B)

Švošov – Lipovec 5:0 (2:0)

Od začiatku sa hral vyrovnaný zápas. Hostia boli rovnocenným súperom až do prvého inkasovaného gólu. Keď sa domáci dostali do vedenia, začali zvyšovať svoju aktivitu, súpera pritlačili a postupne pridávali ďalšie góly. Nakoniec jednoznačne zvíťazili 5:0.

Góly: J. Roštek 3, Drdák, Chyla

Švošov: Čačo, Pukaj, Babec, Gerec, Žiara, Kútnik, L. Drdák, Alexy (M. Roštek), Kostroš, J. Roštek, Marcoň (Chyla)

Hráč zápasu: Jakub Roštek (Švošov)

Likavka – Diviaky 0:5 (0:1)

Likavčania nastúpili v najsilnejšom zložení, aké mali k dispozícii. Hralo sa na ťažkom teréne, ale to nebola príčina zlého výsledku domácich. Hostia z Diviakov boli od začiatku lepší.

Do polčasu bola hra mierne v ich réžii, ale aj domáci si dokázali vytvoriť nejaké šance. Prvý gól zápasu padol do likavskej siete ešte do prestávky. Do druhého polčasu nastúpili domáci s veľkým odhodlaním vyrovnať, otvorili hru, no boli to hostia, kto strieľal góly.

V krátkej dobe si všetci uvedomili, že výsledok je už len otázkou počtu gólov v domácej sieti. Zápas mal skvelú atmosféru a sledovalo ho množstvo divákov.

Góly: Domin, Kríbik, Ižip, Horváth, Privitzer

Likavka: Krakovský, Uličný (Lukáč), Pavlík, Bubniak, Chorváth (Medžo), Sliacky, Hlinka, Kendera, Golis, Ružička, Kondra (Huba)

1. Nestíhate nakupovať darčeky?
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  4. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  5. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  6. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  7. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  8. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  9. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  10. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  2. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  3. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  4. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!

Lesné cesty v parkoch stavali bez povolenia

Súkromní obhospodarovatelia lesov z Liptova dostali pokuty za to, že lesné cesty stavali bez potrebných povolení úradov.

Kaufland daroval Nízkoprahovému centru Prerod 5 743 €

Pri príležitosti otvorenia zmodernizovanej predajne v Ružomberku sa spoločnosť Kaufland rozhodla podporiť činnosť tunajšieho Nízkoprahového centra Prerod.

Pravidlo pravej ruky vodiči na parkoviskách ignorujú

S blížiacimi sa sviatkami sa treba pripraviť aj na pretlak ľudí vo veľkých supermarketoch a rekreačných strediskách. Nielen samotné nakupovanie, ale aj parkovanie a jazda po parkovisku môžu byť neželaným adrenalínovým zážitkom.

V Liptovskom Trnovci po zápasoch spievajú: „Toto sme tu ešte nemali!“

V skupine B najnižšej oblastnej súťaže nie sú Hybe a Podtureň, a tak sa otvorili dvere pre ďalšie tímy. V jeseni predviedlo
parádnu jazdu mužstvo Liptovského Trnovca.