Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia
HOKEJ PRVÁ LIGA

Duel rozhodli až v predĺžení

Prvá hokejová liga pokračuje v rýchlom tempe. Hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš vyhrali tri stretnutia v rade, jedno z nich po predĺžení.

V stretnutí 7. kola v stredu hostili Topoľčany. V piatok si predohrali duel so Senicou.V stretnutí 7. kola v stredu hostili Topoľčany. V piatok si predohrali duel so Senicou.(Zdroj: TOMÁŠ BATIZ)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Zverenci trénerskej dvojice Marián Horváth - Ivan Droppa sa počas prvého októbrového týždňa dvakrát predstavili pred vlastným publikom.

V stretnutí 7. kola v stredu hostili Topoľčany. V piatok si predohrali duel so Senicou.

Dali dva rýchle góly

Proti Topoľčanom Liptovskému Mikulášu vyšiel úvod. V 8. minúte Trochta našiel Marcinka, ktorý sa nemýlil a prekonal gólmana hostí.

Diváci na druhý presný zásah dlho nečakali, prišiel už o dve minúty. Školiak vystrelil a puk z jeho hokejky pred bránkou šikovne tečoval kapitán Kuric. V prostrednej časti hry sa neujali pokusy Školiaka, Bartíka a Macíka. Topoľčany sa po polhodine hry dostali do prečíslenia, ktoré gólom zakončil Dobrý.

Liptáci nechceli nechať nič na náhodu, náskok o jeden gól je v hokeji veľmi zradný. Zmeniť sa to v úvode tretej tretine zblízka pokúšal Uhrík i Marcinko, ktorý v 44. minúte zakončoval v páde. Ako veľký bojovník sa opäť ukázal Bartík. Jeho dve šance sa neujali, no tá tretia už bola gólová. Jeho strela prešla brankárovi pomedzi nohy.

Duel nemal víťaza

Úvodné šance Kadlubiaka, Moravčíka, Klimčíka či Uhríka otvorenie skóre nepriniesli. V drese Senice Jurák v 7. minúte z dobrej pozície posielal puk nad bránku. Následný tlak hostí nepriniesol žiadnu vážnejšiu šancu.

Hostia po štvrťhodine hry hrali presilovku, no počas nej inkasovali. Marcinko pekne našiel Trochtu, ktorý bol osamotený pred bránkou a pre skúseného útočníka MHK 32 nebol problém trafiť jej odkrytú časť.

Do dvojgólového vedenia mohol svojich dostať Uhrík, dobre však zasiahli betóny brankára Senice. Na druhej strane, pri domácom brankárovi stálo šťastie, keď v 17. minúte z ľavej strany Penák trafil brvno. O minútu už bolo vyrovnané po góle Juráka.

Duel sa skončil v riadnom hracom čase futbalovým výsledkom 1:1, keďže v druhej ani v tretej tretine brankári puk zo siete nelovili. Na rad tak prišlo predĺženie. V ňom o výhre Liptovského Mikuláša rozhodol obranca Kadlubiak.

Revanšoval vylúčenia

„Gól ma, samozrejme, potešil, tak, ako každý presný zásah,“ hodnotil Juraj Kadlubiak krátko po záverečnej siréne. „Martin Trochta dobre potiahol puk, nahral mi, snažil som sa dobre trafiť, čo sa aj podarilo,“ opísal rozhodujúci moment zápasu.

V ňom svoj tím oslabil trikrát. „Nie je to dobré, keď chalani musia brániť,“ priznal. Každá výhra podľa jeho slov prinesie pohodu nielen do hláv, ale i na hokejky. „Naďalej musíme na sebe pracovať, sezóna je dlhá,“ priznal obranca, ktorý v tej aktuálnej zatiaľ skóroval trikrát a na štyri góly nahral.

„Myslím, že duel sa musel páčiť. Diváci videli pekné akcie a svoje umenie predviedli aj brankári,“ hodnotil meranie síl so Senicou asistent trénera Ivan Droppa. „Bol to otvorený zápas, sme radi, že sme ho v predĺžení vyhrali. Brankár Hollý podal výborný výkon.“

„Tri víťazstvá za sebou, samozrejme, tešia. Verím, že sa budeme presadzovať aj gólovo a pokračovať vo víťazných stretnutiach,“ zaželala si opora v mikulášskej bránke Juraj Hollý.

Ostatné výsledky:

7. kola: Michalovce - Považská Bystrica 6:0, Bardejov - Prievidza 6:2, Detva - Spišská Nová Ves 4:2, Prešov - Senica 3:2.

8. kolo: Považská Bystrica - Topoľčany 2:3, Spišská Nová Ves - Prešov 2:1 (po predĺžení), Prievidza - Detva 3:5, Trnava - Bardejov 3:4.

Ďalší program: V stredu (8. októbra) v tradičnom čase o 17:00 hod Liptovský Mikuláš v Enel aréne privíta súpera zo Spišskej Novej Vsi. V piatok sa hráči MHK 32 predstavia na ľade Prievidze.

MHK 32 L. Mikuláš – HC Dukla Senica 2:1 po predĺžení (1:1, 0,0, 0:0 – 1:0)

Góly: 5. Trochta (Marcinko), 63. Kadlubiak (Trochta, Marcinko) – 18. Jurák (Kalináč, Lantoš).

Vylúčenia: 5:4. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Mihaľov – Piovar, Riš.

MHK 32: Hollý – Mezovský, Školiak, Holiga, Kadlubiak, Nitriansky, Moravčík, Oravec – Kuric, Legerský, Bartík, Trochta, Poliaček, Marcinko, Divok, Uhrík, Klimčík.

MHK 32 L. Mikuláš – HC Topoľčany 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 8. Marcinko (Trochta), 10. Kuric (Školiak, Bartík), 55. Bartík (Školiak) – 31. Dobrý (Záhorský).

Vylúčenia: 5:6. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Jakubec – Farkaš, Hanko

MHK 32: Hollý – Mezovský, Školiak, Holiga, Kadlubiak, Nitriansky, Moravčík, Oravec – Kuric, Poliaček, Bartík, Trochta, Macík, Marcinko, Divok, Uhrík, Klimčík, Legerský.

1. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!
  2. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
  3. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  4. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?