Štvrtok, 24. máj, 2018 | Meniny má Ela
DOXXBET LIGA - 11. KOLO

Tatran odohral vo Zvolene smoliarsky zápas

Tréner futbalového MFK Tatran Karol Praženica neskrýval po najtesnejšej prehre na ihrisku súpera smútok.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Po vysokom domácom víťazstve 4:0 v derby s Dolným Kubínom cestovali hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš na ihrisko MFK Lokomotíva Zvolen.

Stretnutie 11. kola východnej skupiny DOXXbet ligy vyhral domáci celok. Na plný bodový zisk mu stačil jediný presný zásah.

Od úvodu pritom mali viac z hry hráči z Liptovského Mikuláša. Válovčan v 13. minúte míňal bránku, o štyri minúty vybojoval roh, po ktorom musel zasiahnuť zvolenský gólman.

Ten sa v 20. minúte ocitol zoči-voči v súboji s Kurákom a vyšiel z neho ako víťaz. Lopta z hlavy Kostúrika išla po pol hodine hry nad bránku. V závere polčasu mal prácu aj Macík. Jeho pozornosť najskôr vyskúšal Rakovan, potom Schneider mieril nad.

Druhý polčas odštartovala šanca Hofericu, ktorý zakončil po prieniku, brankár Zvolena vyrážal na roh. Jenčo vo zvolenskej bránke v 57. minúte dobre vybehol oproti Jánošíkovi, ktorému presnú prihrávku adresoval Válovčan. Strela Staška v 72. minúte mierila pod brvno.

Domáci tím sa z gólu tešil v 74. minúte. Odrazená lopta sa dostala k Fajčíkovi, ktorý preloboval Macíka v bránke MFK Tatran. Do záverečného hvizdu arbitra si už žiadny z tímov nevypracoval vážnejšiu príležitosť.

Počas soboty (11. októbra) sa MFK Tatran Liptovský Mikuláš predstaví pred vlastným publikom. Výkopom o 14:30 hod. sa začína duel s Michalovcami.

POVEDAL O ZÁPASE

Karol Praženica, tréner Liptovského Mikuláša: „Tento zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Mali sme ho vyhrať, no na Liptov sa vraciame bez bodu. Je frustrujúce, keď si vypracujete veľa šancí a gólom sa neskončí ani jedna z nich. So Zvolenom nám asi nebolo súdené skórovať. Chlapci hrali veľmi dobre. Mali sme rýchly prechod do útoku, v obrane sme hrali dobre. Súper skóroval po našej chybe šťastným gólom. Po ňom sa nám už nepodarilo zareagovať. Nie som sklamaný z prístupu hráčov, ale z faktu, že sme nezískali ani bod.“

MFK Lokomotíva Zvolen – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)

Gól: 74. Fajčík.

Žlté karty: 78. Rakovan – 90. Hoferica. Rozhodcovia: Kozák – Borsányi, Mihalík. Divákov: 150.

MFK Tatran: Macík – Kucharčík, Papaj, Jánošík (80. Mózer), Válovčan, Kostúrik, Lišivka, Hoferica, Pastva, Kubena, Kurák.