Štvrtok, 24. máj, 2018 | Meniny má Ela
HOKEJ I. LIGA

Vyhrali päť duelov v rade

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš ťahajú v prvej hokejovej lige výbornú sériu. Vyhrali päť zápasov v rade, v dvoch z nich rozhodli o výhre až po riadnom hracom čase.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Druhá najvyššia slovenská hokejová súťaž pokračovala počas uplynulého týždňa stretnutiami 9. a 10. kola.

Hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš v nich boli úspešní. V stredu na domácom ľade privítali Spišskú Novú Ves, v piatok nabrali smer Prievidza.

Prehrávali už o tri góly

Krátko po úvodnom buly to z otočky skúšal Macík, v drese Spišiakov Hollého ohrozil Vaic. Hoci sa šance od úvodu striedali na jednej aj druhej strane, v 8. minúte išli do vedenia hostia. Smotrila počas presilovky uspel zoči-voči Hollému. Spišiaci po štvrťhodine hry viedli dvojgólovým rozdielom. Po menšej skrumáži puk za Hollého pretlačil Vartovník.

V 24. minúte sa sám pred domácim brankárom ocitol Klinga, no puk nespracoval podľa predstáv. Dobrá strela Školiaka o dve minúty skončila v lapačke gólmana Spišskej Novej Vsi. Po pol hodine hry puk z Vaicovej hokejky išiel do siete, Hollého v bránke zaskočil Trochta. Už o štyri minúty viedli rozdielom troch gólov, keď Vaic zblízka dorazil strelu Gurčíka. Štyridsať sekúnd pred koncom druhej časti hry znížil na 1:3 Uhrík.

Tento gól hráčom Liptovského Mikuláša pomohol. V 45. minúte mali výhodu presilovky a využili ju ozaj bleskovo. Hneď po buly sa puk dostal k Bartíkovi, neváhal, vystrelil a bolo 2:3. Hollý vzápätí Leskovjanskému nedovolil, aby tím zo Spiša skóroval. Radosť na tribúny priniesla 49. minúta, vďaka Marcinkovi svietilo na svetelnej tabuli 3:3.

Ukázali charakter

Keďže do konca duelu už gól nepadol, nasledovalo predĺženie. Ani v ňom brankári puk zo siete nevyťahovali. K slovu sa tak dostali samostatné nájazdy. V nich bol jediným úspešným exekútorom Macík, ktorý rozhodol o výhre MHK 32.

„Dve tretiny sme boli určite lepším tímom. Hoci sme prehrávali už 0:3, nezložili sme zbrane. Mužstvo v tejto fáze zápasu ukázalo charakter,“ hodnotil bývalý výborný obranca Ivan Droppa, ktorý je momentálne asistentom trénera Mariána Horvátha. S bodovým ziskom netajil spokojnosť.

„V závere sme mohli vyhrať my i súper, no opäť nás podržal brankár Hollý. Nájazdy sú vždy lotériou, Ďuro nás v bránke podržal a Macík dal pekný gól. Samozrejme, v stretnutí boli na našej strane aj chyby. Na ich odstránení musíme pracovať,“ pripomenul Droppa.

Opäť otočili zápas

Na ľade Prievidze lepšie začal domácim tím, po prvej tretine viedol 2:0. Prostredná časť hry v podaní Liptákov bola oveľa lepšia, dali v nej tri góly a otočili duel. Najskôr sa v 25. minúte presadil Piatka, ktorého o dve minúty vyrovnávajúcim gólom napodobnil Trochta.

V 31. minúte už po presnom zásahu Uhríka bola 2:3, na 2:4 zvyšoval v 45. minúte Macík. Miroslav Oravec si gólový účet v drese MHK 32 otvoril v 57. minúte.

Hoci Prievidžania ešte sekundu pred záverečným klaksónom znížili, výsledok 3:5 priniesol úsmev na mikulášske hokejové tváre.

Tréner Marián Horváth priznal, že prvá tretina v podaní jeho zverencov nebola taká, ako si predstavovali. Obrat prišiel potom, čo v kabíne bolo počuť aj zvýšený hlas...

„Troma gólmi sme zápas otočili, v poslednej sme pridali ďalšie dva a výhru ustrážili. So ziskom troch bodov vládne spokojnosť, no už sa koncentrujeme na ďalšie zápasy.“

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

Ostatné výsledky 9. kola: Bardejov - Michalovce 1:4, Detva - Trnava 4:0, Prešov - Prievidza 6:3, Topoľčany - Senica 2:10.

10. kolo: Považská Bystrica - Senica 4:6, Spišská Nová Ves - Topoľčany 9:4, Trnava - Prešov 3:2, Michalovce - Detva 6:4.

Ďalší program: V nasledujúcom kole sa hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš predstavia na domácom ľade. V stredu (15. októbra) v tradičnom čase o 17. h hostia Trnavu. V piatok sa predstavia opäť pred domácim publikom, privítajú Michalovce.

Prievidza – L. Mikuláš 3:5 (2:0, 0:3, 1:2)

Góly: 6. Mendel (Viedenský, Môcik), 18. Kentoš, 60. Môcik (Viedenský, Kentoš) – 25. Piatka (Uhrík, Legerský), 27. Trochta (Marcinko, Duriš), 31. Uhrík (Legerský), 45. Macík (Duriš), M. 57. Oravec (Trochta)

MHK 32: Hollý – Mezovský, Školiak, Duriš, Nitriansky, Moravčík,Holiga, F. Oravec – Kuric, Macík, Bartík, Trochta, Poliaček, Marcinko, Piatka, Legerský, Uhrík, Divok, Klimčík, M. Oravec.

L. Mikuláš – S. N. Ves 4:3 po sn. (0:2, 1:1, 2:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 40. Uhrík (Števuliak, Holiga), 45. Bartík (Mezovský, Macík), 49. Marcinko (F. Oravec, Trochta) – 8. Smotrila (Klinga, Gurčík), 15. Vartovník (Leskovjanský, Hrubý), 34. Vaic (Gurčík, Smotrila).

Rozhodujúci nájazd: Macík.

Vylúčenia: 7:8. Presilovky: 1:1.

MHK 32: Hollý – Mezovský, Školiak, Holiga, F. Oravec, Nitriansky, Moravčík, Duriš – Kuric, Legerský, Bartík, Trochta, Poliaček, Marcinko, Piatka, Macík, Uhrík, Divok, Števuliak, M. Oravec.