Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
HOKEJ I. LIGA

Vyhrali päť duelov v rade

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš ťahajú v prvej hokejovej lige výbornú sériu. Vyhrali päť zápasov v rade, v dvoch z nich rozhodli o výhre až po riadnom hracom čase.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Druhá najvyššia slovenská hokejová súťaž pokračovala počas uplynulého týždňa stretnutiami 9. a 10. kola.

Hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš v nich boli úspešní. V stredu na domácom ľade privítali Spišskú Novú Ves, v piatok nabrali smer Prievidza.

Prehrávali už o tri góly

Krátko po úvodnom buly to z otočky skúšal Macík, v drese Spišiakov Hollého ohrozil Vaic. Hoci sa šance od úvodu striedali na jednej aj druhej strane, v 8. minúte išli do vedenia hostia. Smotrila počas presilovky uspel zoči-voči Hollému. Spišiaci po štvrťhodine hry viedli dvojgólovým rozdielom. Po menšej skrumáži puk za Hollého pretlačil Vartovník.

V 24. minúte sa sám pred domácim brankárom ocitol Klinga, no puk nespracoval podľa predstáv. Dobrá strela Školiaka o dve minúty skončila v lapačke gólmana Spišskej Novej Vsi. Po pol hodine hry puk z Vaicovej hokejky išiel do siete, Hollého v bránke zaskočil Trochta. Už o štyri minúty viedli rozdielom troch gólov, keď Vaic zblízka dorazil strelu Gurčíka. Štyridsať sekúnd pred koncom druhej časti hry znížil na 1:3 Uhrík.

Tento gól hráčom Liptovského Mikuláša pomohol. V 45. minúte mali výhodu presilovky a využili ju ozaj bleskovo. Hneď po buly sa puk dostal k Bartíkovi, neváhal, vystrelil a bolo 2:3. Hollý vzápätí Leskovjanskému nedovolil, aby tím zo Spiša skóroval. Radosť na tribúny priniesla 49. minúta, vďaka Marcinkovi svietilo na svetelnej tabuli 3:3.

Ukázali charakter

Keďže do konca duelu už gól nepadol, nasledovalo predĺženie. Ani v ňom brankári puk zo siete nevyťahovali. K slovu sa tak dostali samostatné nájazdy. V nich bol jediným úspešným exekútorom Macík, ktorý rozhodol o výhre MHK 32.

„Dve tretiny sme boli určite lepším tímom. Hoci sme prehrávali už 0:3, nezložili sme zbrane. Mužstvo v tejto fáze zápasu ukázalo charakter,“ hodnotil bývalý výborný obranca Ivan Droppa, ktorý je momentálne asistentom trénera Mariána Horvátha. S bodovým ziskom netajil spokojnosť.

„V závere sme mohli vyhrať my i súper, no opäť nás podržal brankár Hollý. Nájazdy sú vždy lotériou, Ďuro nás v bránke podržal a Macík dal pekný gól. Samozrejme, v stretnutí boli na našej strane aj chyby. Na ich odstránení musíme pracovať,“ pripomenul Droppa.

Opäť otočili zápas

Na ľade Prievidze lepšie začal domácim tím, po prvej tretine viedol 2:0. Prostredná časť hry v podaní Liptákov bola oveľa lepšia, dali v nej tri góly a otočili duel. Najskôr sa v 25. minúte presadil Piatka, ktorého o dve minúty vyrovnávajúcim gólom napodobnil Trochta.

V 31. minúte už po presnom zásahu Uhríka bola 2:3, na 2:4 zvyšoval v 45. minúte Macík. Miroslav Oravec si gólový účet v drese MHK 32 otvoril v 57. minúte.

Hoci Prievidžania ešte sekundu pred záverečným klaksónom znížili, výsledok 3:5 priniesol úsmev na mikulášske hokejové tváre.

Tréner Marián Horváth priznal, že prvá tretina v podaní jeho zverencov nebola taká, ako si predstavovali. Obrat prišiel potom, čo v kabíne bolo počuť aj zvýšený hlas...

„Troma gólmi sme zápas otočili, v poslednej sme pridali ďalšie dva a výhru ustrážili. So ziskom troch bodov vládne spokojnosť, no už sa koncentrujeme na ďalšie zápasy.“

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

Ostatné výsledky 9. kola: Bardejov - Michalovce 1:4, Detva - Trnava 4:0, Prešov - Prievidza 6:3, Topoľčany - Senica 2:10.

10. kolo: Považská Bystrica - Senica 4:6, Spišská Nová Ves - Topoľčany 9:4, Trnava - Prešov 3:2, Michalovce - Detva 6:4.

Ďalší program: V nasledujúcom kole sa hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš predstavia na domácom ľade. V stredu (15. októbra) v tradičnom čase o 17. h hostia Trnavu. V piatok sa predstavia opäť pred domácim publikom, privítajú Michalovce.

Prievidza – L. Mikuláš 3:5 (2:0, 0:3, 1:2)

Góly: 6. Mendel (Viedenský, Môcik), 18. Kentoš, 60. Môcik (Viedenský, Kentoš) – 25. Piatka (Uhrík, Legerský), 27. Trochta (Marcinko, Duriš), 31. Uhrík (Legerský), 45. Macík (Duriš), M. 57. Oravec (Trochta)

MHK 32: Hollý – Mezovský, Školiak, Duriš, Nitriansky, Moravčík,Holiga, F. Oravec – Kuric, Macík, Bartík, Trochta, Poliaček, Marcinko, Piatka, Legerský, Uhrík, Divok, Klimčík, M. Oravec.

L. Mikuláš – S. N. Ves 4:3 po sn. (0:2, 1:1, 2:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 40. Uhrík (Števuliak, Holiga), 45. Bartík (Mezovský, Macík), 49. Marcinko (F. Oravec, Trochta) – 8. Smotrila (Klinga, Gurčík), 15. Vartovník (Leskovjanský, Hrubý), 34. Vaic (Gurčík, Smotrila).

Rozhodujúci nájazd: Macík.

Vylúčenia: 7:8. Presilovky: 1:1.

MHK 32: Hollý – Mezovský, Školiak, Holiga, F. Oravec, Nitriansky, Moravčík, Duriš – Kuric, Legerský, Bartík, Trochta, Poliaček, Marcinko, Piatka, Macík, Uhrík, Divok, Števuliak, M. Oravec.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

V Liptovskom Mikuláši už pripravujú odberné miesta

Niektoré odberné tímy na jednotlivé odberné miesta v Liptovskom Mikuláši sú stále v štádiu tvorby.

Ružomberok je na testovanie pripravený, majú aj dostatok zdravotníkov

Do víkendového plošného testovania sa v Ružomberku zapojilo množstvo dobrovoľníkov. Všetko majú pripravené.

V ružomberskej nemocnici denne zomierajú pacienti s koronavírusom

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove, počet pozitívne testovaných obyvateľov oravských okresov klesá.

V nemocniciach zavádzajú zákaz návštev na lôžkových oddeleniach.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.