Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Remenárová a Letková ťahali bez striedania

Basketbalistky MBK Ružomberok v úvodnom kole extraligového ročníka 2014/2015 zdolali nováčika ŠKP 08 Banská Bystrica o 33 bodov – 82:49.

RUŽOMBEROK. Domáci kouč Juraj Suja mal síce na lavičke desať hráčok, no len šesť ich mohol v sobotu použiť.

Kmeťová si doliečuje zápal oka, Nagyová stála pre netrhnutý sval, kvôli nedotiahnutým papierom nemohla nastúpiť Hadačová a Černáková po plastike krížneho kolenného väzu sa ešte ani nezapojila do spoločného tréningového procesu.

„Vzhľadom na situáciu, v akej sa družstvo nachádza, som so vstupom do sezóny spokojný,“ vyhlásil Suja a dodal: „Banská Bystrica bola húževnatým súperom, ide o niekoľkonásobné majsterky Slovenska v mládežníckych kategóriách.“

Za necelé dve minúty bol stav 0:5, no naposledy Ruža prehrávala v 6. min. 8:10. Potom už začala preberať zápasovú taktovku a vstupnú periódu vyhrala 23:16. Vicemajster rozhodujúci 20-bodový brejk urobil medzi 12. a 20. min., keď vedenie z 23:18 natiahol na 43:18.

V tretej štvrtine ale poľavil v defenzívnej koncentrácii a prehral ju 18:22. Počas tohto úseku hostkám padlo všetko, na čo siahli.

„Bolo tam šesť – osem bodov cez naše ruky, naozaj z veľmi ťažkých pozícií. Dievčatá po druhej desaťminútovke, v ktorej dostali iba štyri body, asi čakali, že súper sa už sám položí,“ komentoval slabšiu pasáž Suja. V poslednej štvrtine jeho dievčatá zase zabrali a po 11-bodovej šnúre medzi 30. a 35. min. ušli na 70:42.

Dve domáce hráčky Remenárová a Letková odtiahli celý duel bez jediného „odfuku“, kapitánka Lázárová-Brezániová si na lavičke posedela štyri minúty. V ružomberskom tíme prvý raz spolu hrali 23– ročné dvojičky Dominika a Alexandra Baburové.

„Som veľmi rada, že zase sme v jednom klube spolu so sestrou. Naposledy to bolo v Poprade, keď sme mali po sedemnásť," vyznala sa o dve minútky strašia Alexandra, ktorá v sobotu hrala s veľkým apetítom a nastrieľala najviac – 25 bodov.⋌JÁN SVRČEK

Ružomberok – B. Bystrica 82:49 (23:16, 43:20, 61:42)

Body MBK: A. Baburová 25, Lázárová-Brezániová 22, Remenárová 12, D. Baburová 11, Letková 10, Kudličková 2. 300 divákov. Štvrtiny: 23:16, 20:4, 18:22, 21:7.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.

Chladiarenské rúry sú už položené na svojom mieste

Rozsiahla rekonštrukcia ľadovej plochy bude čoskoro hotová.

Chladiarenské rúry sú už na svojom mieste.

GRAFY: Ako sa vyvíja pandémia na Liptove

Rekordný prírastok zaznamenal v nedeľu okres Ružomberok.

Najrýchlejšia druhá jazda ju vystrelila na pódium

Petra Vlhová tretia v prvej sútaži novej sezóny, po top druhej jazde má 35. pódium v kariere.