Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš
HOKEJ - I. LIGA

Zvládli aj ďalšie dva duely

Prvoligoví hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš majú výbornú fazónu. Zvládli aj dva duely počas uplynulého týždňa.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Druhá najvyššia slovenská hokejová súťaž pokračuje v rýchlom tempe, počas uplynulého týždňa mala na programe ďalšie dve kolá.

Hráči Liptovského Mikuláša sa predstavili na domácom ľade a v obidvoch meraniach síl si pripísali plný bodový zisk.

Vyšli im presilovky

V stretnutí 11. kola Liptovský Mikuláš hostil Trnavu a mal doslova raketový vstup do stretnutia.

Už po siedmich sekundách domáci celok viedol, keď sa presadil Macík. V 5. minúte to už bolo 2:0, presilovku využil Bartík. Vylúčenia hostí zverenci trénerskej dvojice Marián Horváth - Ivan Droppa trestali aj záverečnej časti hry, keďže v tej druhej diváci gól nevideli.

V 48. minúte na 3:0 zvýšil kapitán Kuric a výsledok na konečných 4:0 uzavrel presný zásah Marcinka z 56. minúty.

Na gól rýchlo odpovedali

V piatkovom zápase s Michalovcami sa dalo očakávať kvalitné meranie síl. Diváci, ktorí si našli cestu na štadión, museli po záverečnom hvizde rozhodcu odchádzať spokojní.

Hoci hosťom v 7. minúte vyšla ideálne dvojnásobná presilovka, ešte v tej minúte domáci vyrovnali. Hneď po buly sa ujala strela Jančiho. Po 12. minútach hry M. Oravec pekne tečol Mezovského strelu, no neujala sa ani následná šanca Uhríka. Domáci už v 15. minúte viedli, keď sa na druhý pokus presadil Macík. Toho o dve minúty pekne našiel Bartík, no pekná akcia nemala gólovú bodku.

Tá z 19. minúty už áno, keď Trochta zvyšoval na 3:1. Hollý potvrdil svoje kvality o desať minút, keď dobre zasiahol vyrážačkou pri zakončení Drotára. Počas oslabenia sa v 36. minúte výborne uvoľnil Kuric a svoj nájazd zakončil skutočne na výbornú. Pekným momentom bola aj gólová strela Uhríka z 38. minúty, keď výborne napriahol spoza pruhov. Michalovce znižovali 16 sekúnd pred druhým klaksónom.

Poslúchal striedačku

Gólman Hollý zamestnal svoju lapačku pri šanci Huňadyho v 44. minúte. V 50. minúte sa Bartík dostal k odrazenému puku a strelou spomedzi kruhov zužitkoval početnú výhodu. Uhrík v 54. minúte pekne našiel Piatku, ten po otočke bekhendom mieril nad.

„Začali sme vlažnejšie, no potom sme boli jasne lepší,“ hodnotil asistent trénera Ivan Droppa. Samozrejme, teší ho natiahnutie víťaznej série na sedem duelov. „Po zápase s Michalovcami chlapci mali voľný víkend, od pondelka sa už maximálne sústredíme na ďalšie boje.“

„Maroš Piatka mi prihral bekhendom najlepšie, ako mohol. Celá striedačka kričala, aby som vystrelil. Som rád, že puk skončil v ľavom hornom rohu,“ takto opísal svoj gól talentovaný útočník Michal Uhrík.

Priznal, že začiatok stretnutia im nevyšiel podľa predstáv. „Nemalo by sa stávať, aby hral súper presilovku piatich proti trom. Tento moment nás nakopol a potom sme súpera nepustili do šancí. Ideme od zápasu k zápasu. Diváci vytvorili výbornú kulisu, za čo im ďakujeme.“

Ostatné výsledky:

11. kola: Prešov - Michalovce 4:3, Topoľčany - Prievidza 4:2, Senica - Spišská Nová Ves 2:3.

12. kolo: Považská Bystrica - Spišská Nová Ves 2:5, Senica - Prievidza 6:2, Topoľčany - Trnava 3:4, Detva - Bardejov 1:4

Nasledujúci program:

Hokejisti Liptovského Mikuláša hrajú v stredu 22. októbra „derby“ zápas s reprezentáciou do 18 rokov, ktorej domovským stánkom je tiež Enel Aréna. V piatok v tradičnom čase o 17:00 hodine hostia Bardejov a v nedeľu naberú smer Detva.

L. Mikuláš – Dukla Michalovce 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)

Góly: 7. Janči (Kuric), 15. Macík (Janči), 19. Trochta (Marcinko), 36. Kuric (Bartík), 38. Uhrík (Piatka, Duriš), 50. Bartík (Moravčík, Kuric) – 7. Kubát (Šechný, Čížek), 40. Fajčák (Kubát, Šterbák).

Vylúčenia: 4:7. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 1:0.

MHK 32: Hollý – Mezovský, Janči, Nitriansky, Duriš, Holiga, Moravčík, F. Oravec, Roháč – Kuric, Macík, Bartík, Trochta, M. Oravec, Marcinko, Piatka, Legerský, Uhrík, Divok, Poliaček, Klimčík.

L. Mikuláš - Gladiators Trnava 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 1. Macík, 5. Bartík (Mezovský, Macík), 48. Kuric (Macík), 56. Marcinko (Nitriansky, Trochta).

Vylúčenia: 9:15. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0.

MHK 32: Hollý – Školiak, Mezovský, Duriš, Nitriansky, Moravčík, Holiga, Janči, F. Oravec – Bartík, Kuric, Macík, Marcinko, Trochta, M. Oravec, Uhrík, Piatka, Legerský, Klimčík, Divok, Poliaček.

1. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  2. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  3. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  4. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  4. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Kedy ste boli naposledy u zubára?

Veľa odpovedí má často rovnaký obsah. Aspoň desať rokov, po maturite alebo ako dieťa na základnej škole ešte v časoch pred osemdesiatym deviatym...

Bagre a skalná pyramída horskej rieke Belá nesvedčia

Rieka Belá je jednou z posledných dravých riek na Slovensku. Vzniká spojením Kôprového a Tichého potoka a preteká Liptovským Hrádkom. Práve tam špatí horskú rieku vysoká pyramída z kameňa.

V sedle na pomedzí regiónov postavili nadšenci prístrešok

Žaškovské sedlo bolo kedysi významnou spojnicou medzi Liptovom a Oravou. Dnes význam upadol, o to viac ho poznajú turisti. Nedávno na ňom pribudol pre nich plnohodnotný prístrešok.

Lubyovci sa vrátili do Liptovského Hrádku. Symbolicky

Priestranstvo s gotickým hradom, kaštieľom
a jazierkom je bezpochyby jedným z najmalebnejších zákutí horného Liptova. Od minulého týždňa je
ešte krajšie.

Piata sezóna bude komplikovaná

Liptovská hokejová liga počas prestávky narástla. Do sezóny 2018/19 vstupuje 18 tímov.