Streda, 13. december, 2017 | Meniny má Lucia

V dôležitom zápase zdolali Spišiačky

V stredu (29. októbra) v 6. kole extraligy basketbalistiek Ružomberčanky zdolali Rücon 2014 Spišská Nová Ves o dvanásť bodov – 78:66.

RUŽOMBEROK. Po necelých troch minútach viedli Spišiačky 9:2, keď šesť bodov na svojom konte mala ich 195 cm vysoká pivotka Regina Palušná, ktorá svojho času nosila aj ružomberský dres.

Domáci tím prvý raz otočil skóre vo svoj prospech v 6. min., vtedy na konci osembodovej šnúry bola Dominika Baburová. Prvá „štvrtka“ vyznela 15:13 pre hostiteľky, no v 12. min. už bolo zase všetko inak – 15:19.

Posledný raz mal Rücon jemne navrch v 16. min. – 23:24. Potom prišla prvá hviezdna chvíľa D. Baburovej, ktorá v rozpätí necelých šesťdesiat sekúnd ôsmimi bodmi preklopila skóre na 31:24. Nebol to však ešte rozhodujúci trhák. Do konca polčasu Spišiačky znížili na 35:33. „Áno, dlhšie sme sa rozbiehali,“ pritakala D. Baburová. „Podľa mňa, brzdila nás hlavne streľba, nevyužitých zostalo množstvo sľubných pozícií, či už spod koša, alebo otvorené pokusy z diaľky.“

Ružomberčanky v prvom polčase sa nedokázali zbaviť herného kŕča, ktorý vyplýval z dôležitosti zápasu. Zviazané mali nohy i ruky a nefungovalo to ani v ich hlavách. Preto do veľkej prestávky pomerne „priateľného“ súpera nezlomili. Úplne inú hernú tvár mala Ruža v druhej polke.

V tretej „štvrtky“ zverenky trénera Juraja Suju ušli na 60:46 a v 33. min. svoje vedenie natiahli na rozhodujúcich osemnásť bodov – 68:50.

„Začali sme lepšie brániť, tým sa zvýšilo aj naše sebavedomie v útoku, čo sa pretavilo tiež do streleckej úspešnosti,“ poznamenala D. Baburová a dodala: „Bol to jeden zo zápasov o prvú štvrtku, takže mimoriadne cenné víťazstvo.

Keby sme doma neboli uspeli, bolo by to zlé.“ Suja pochválil svoje „baby“ za druhú dvadsaťminútovku, v prvej mu chýbala predovšetkým väčšia iskra a rýchlejšie nohy hráčok. ⋌

Ružomberok – Spišská Nová Ves 78:66 (15:13, 35:33, 60:46)

Body MBK: D. Baburová 29/3 trojky, Kmeťová 10, Letková 9, Lázárová a Sujová po 8, A. Baburová a Remenárová po 6, Nagyová 2. 400 divákov. Štvrtiny: 15:13, 20:20, 25:13, 18:20.