Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Hosťa nakoniec Liptáci vysoko zdolali

Po úspech v Považskej Bystrici prvoligisti v piatok na domácom ľade zdolali aj Topoľčany.

Topoľčany v Liptovskom Mikuláši.Topoľčany v Liptovskom Mikuláši. (Zdroj: MAGDALÉNA NAHÁLKOVÁ)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. V zápase s Topoľčanmi hráči MHK 32 otvorili skóre už po 52 sekundách, keď sa zoči-voči brankárovi nemýlil Roháč.

Domáci hrali od začiatku v pohode, v 4. minúte Moravčíkom nahodený puk do bránky takmer tečoval Uhrík. O tri minúty Legerského strelu gólman vyrazil, no na dorážku Holigu už bol prikrátky. V 12. minúte Poliaček pekne pred bránkou našiel Uhríka, gól z toho nebol.

V druhej tretine strážca domácej svätyne Juraj Hollý niekoľkokrát podržal svoj tím. Vynikol aj pri šanci Chromého, ktorý využil zaváhanie obrany a zblízka zakončil. Klimčík v 38. minúte osamotený pred bránkou šikovne zužitkoval prihrávku od Roháča.

V úvode poslednej časti hry malo gólovú bodku bekhendové zakončenie Števuliaka. Brankár hostí v 45. minúte síce vyrazil strelu Kurica, pri pohotovej dorážke Bartíka, ktorý zakončil z prvej, už nemal šancu.

Hosťa nakoniec Liptáci zdolali 5:0.

L. Mikuláš - Topoľčany 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 1. Roháč (Trochta, Oravec), 7. Holiga (Kuric, Moravčík), 38. Klimčík (Roháč), 43. Števuliak (Bartík), 45. Bartík (Kuric, Nitriansky).

Vylúčenia: 1:4. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.

LM: Hollý - Holiga, Moravčík, Kadlubiak, Oravec, Janči, Mezovský, Nitriansky - Kuric, Legerský, Bartík, Trochta, Klimčík, Roháč, Piatka, Poliaček, Uhrík, Števuliak, Janček

Ostatné výsledky

28. kola: Topoľčany - Prešov 4:7, Senica - Detva 3:2 (po sam. nájazdoch), Spišská Nová Ves - Bardejov 3:2 (po predĺžení), Trnava - Michalovce 3:2.

29. kolo: Michalovce - Považská Bystrica 6:3, Detva - Spišská Nová Ves 3:4 (po predĺžení), Prešov - Senica 2:6.

1. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  2. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  3. Ako sa mení dynamika firiem?
  4. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  6. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  7. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  7. Hudbou proti holorubom.
  8. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?

ILUSTRAČNÉ FOTO

Bol by to prvý prípad na Slovensku, kedy medveď zabil človeka.

12 h

Ministerstvo zdravotníctva koncom mája predstavilo zámer reformy siete nemocníc. Ich presné rozdelenie do piatich kategórií zatiaľ nezverejnilo, hovorí o ňom opozičná strana Hlas.