Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

V závere prišiel podkošový nervák a piešťanská radosť

Ani vo štvrtom vzájomnom extraligovom dueli nedokázali basketbalistky MBK Ružomberok získať skalp Pieštanským Čajok. V závere nádejne rozohraného zápasu ťahali za kratší koniec a prehrali 62:64.

RUŽOMBEROK. Hneď po úvodnom rozskoku domáci tím dostal svojho súpera, ktorý sa tváril dosť zaskočený, pod tlak a až do veľkej prestávky na palubovke dominoval.

Parádny prvý polčas

Za necelých šesťdesiat sekúnd Alexandre Baburovej padli dve utešené trojky. Keď v 7. min. táto 23-ročná krídelníčka pridala aj tretiu, Ruža už mala k dobru desať bodov – 17:7. Čajky sa potom dva razy priblížili na päť bodov (11. min. -23:18, 13. min. – 28:23), no ďalej ich Ružomberčanky nepustili.

Medzi 14. a 16. min. hostiteľky udreli deväťbodovou šnúrou, po ktorej v sobotu viedli najvyšším štrnásťbodovým rozdielom – 37:23. Dve sekundy pred polčasovým klaksónom sa A. Baburová blysla štvrtým čistým košom spoza „oblúka“, a tak na veľkú prestávku išli tímy za stavu 40:28.

Hostky vývoj otočili

Vstup do druhej polky lepšie vyšiel Čajkám. Kanaďanka Tathamová sa najprv trafila za tri a vzápätí za dva body a domáci náskok skresala na sedem bodov – 40:33. Piešťanské hráčky viditeľne ožili, pridali na pohybe a poriadne začali makať v obrane.

Ružomberčanky sa čoraz ťažšie dostávali k ideálnemu zakončeniu a pri agresívnom piešťanskom bránení im odišla aj skvelá prvopolčasová „muška“.

V 33. min. prvý raz vyrovnali a tri minúty pred koncom aj preklopili stav na svoju stranu – 55:56. Za stavu 62:64 mala Ruža loptu vo svojej moci a 23 sekúnd k dispozícii na zakončenie. Kmeťovej pokus spoza „za tri“ však skončil na obruči. A bol koniec veľkému „nerváku“.

Úzky káder nestačil

„V závere nám chýbali fyzické sily,“ pomenoval domáci kouč Juraj Suja hlavný dôvod tesnej a dosť smoliarskej prehry. „So siedmimi hráčkami sa takýto zápas nedá odohrať. Veľmi nám do osmičky chýbala zranená Letková. Naopak, môj kolega mohol rotovať deväť hráčok.“

Na piešťanskej lavičke Martin Pospíšil celý prvý polčas márne hľadal recept, ako pribrzdiť dobre namazaný ružomberský stroj. Po veľkej prestávke už však Čajky boli ako vymenené.

„V prvej polovici náš výkon bol veľmi slabý. V druhej dievčatá skvalitnili bránenie, čím dokázali udržať súpera len na 22 bodoch,“ zdôraznil napokon šťastný tréner hosťujúceho kolektívu.

V sobotu (14. februára) MBK Ružomberok v predposlednom kole nadstavbovej skupiny o 1. – 4. miesto o 17. hod. nastúpi proti Spišskej Novej Vsi.

Ružomberok – Piešťany 62:64 (23:16, 40:28, 51:44)

MBK: A. Baburová 19/4 trojky, Lázárová 16, Kmeťová a Nagyová po 8, Remenárová 6, D. Baburová 5. 900 divákov.

1. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
  2. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  3. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  4. Nové číslo Historickej revue
  5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  6. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  7. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  8. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  9. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  10. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  1. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
  2. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
  4. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  5. Nové číslo Historickej revue
  6. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
  7. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
  8. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
  9. Počas pandémie vzrástli obavy z právnych sporov
  10. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  10. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 060

Manželia Jozef a Margita Hrompovci. Šetrné testy si pochvaľujú.

Obec ich prepláca seniorom a deťom do 12 rokov.

26m
Aj Nitra v modrom rozbila Liptákov vysokým rozdielom.

Posledný tím hokejovej Tipos extraligy MHk 32 Liptovský Mikuláš podľahol v piatkovom domácom zápase 45. kola Nitre vysoko 2:8. Nebodoval tak už v deviatom stretnutí v sérii.

10 h
Branislav Urban

Jedným z členov Siene slávy Liptovského futbalového zväzu (LFZ), ktorí sa dostali medzi osobnosti regionálneho futbalu tento rok, je Mikulášan Branislav Urban (nar. 8. septembra 1951).

13 h
Petra Vlhová sa napokon predstaví v sobotu v jej najsilnejšie disciplíne.

Organizátori víkendových pretekov Svetového pohára alpských lyžiarok v Jasnej sa v piatok rozhodli zmeniť program podujatia a vymenili poradie súťaží.