Štvrtok, 22. august, 2019 | Meniny má Tichomír

Na Veľkej cene Demänovských jaskýň triumfoval Tatranec Žampa

Vo finále Európskeho pohára v obrovskom slalome mužov v Jasnej zvíťazil včera Adam Žampa. Preteky sa uskutočnili ako 76. ročník Veľkej ceny Demänovských jaskýň.

Slovenský zjazdár Adam Žampa bol v Jasnej pod Chopkom po 1. kole šiesty a piatou najrýchlejšou jazdou v druhom kole sa posunul k celkovému triumfu.Slovenský zjazdár Adam Žampa bol v Jasnej pod Chopkom po 1. kole šiesty a piatou najrýchlejšou jazdou v druhom kole sa posunul k celkovému triumfu.(Zdroj: (SITA))

DEMÄNOVSKÁ DOLINA. Slovenský zjazdár Adam Žampa bol v Jasnej pod Chopkom po 1. kole šiesty a piatou najrýchlejšou jazdou v druhom kole sa posunul k celkovému triumfu.

Pre 24-ročného Tatranca to je prvé víťazstvo v pretekoch Európskeho pohára v kariére. Šieste miesto z pondelka a utorkový triumf posunuli Adama Žampu až na jedenástu priečku v celkovom hodnotení obrovského slalomu v Európskom pohári. Víťazom sa stal Rakúšan Roland Leitinger.

„Prvé kolo mi vyšlo celkom dobre, hore som bol veľmi rýchly a dolu som urobil menšiu chybu, ale stratil som len 15 stotín za prvým. V druhom kole sa mi hneď na štarte spojili pätky lyží, otočilo ma, ale ustál som to,“ povedal A. Žampa.

Dodal, že na krátkom obráku dal do toho všetko a jazda mu vyšla dobre. „Napokon je z toho premiérové víťazstvo v Európskom pohári a ešte aj doma, čo je neskutočné. Tak nejako som si to predstavoval,“ doplnil.

Európsky pohár je kategória pretekov, ktorá sa úrovňou a obsadením štartovného poľa nachádza pod Svetovým pohárom. V Jasnej pod Chopkom sa po oba dni predstavilo viacero kvalitných pretekárov zo Svetového pohára. Pondelkový víťaz Francúz Cyprien Richard má na konte aj triumf v pretekoch Svetového pohára a jeho krajan Steve Missillier je zasa strieborný z olympijských hier v Soči v obrovskom slalome.

Za A. Žampom skončil v utorok druhý Francúz Greg Galeotti, ktorý v súčte oboch kôl zaostal o 15 stotín sekundy. Tretiu priečku si vybojoval Švajčiar Loic Meillard (+0,20). Mladší z bratov Žampovcov Andreas obsadil 38. pozíciu s odstupom 3,40 s za Adamom. Ďalší dvaja slovenskí reprezentanti Samuel Šenkár a Šimon Štancel sa umiestnili v piatej desiatke výsledkovej listiny.

V pondelok aj utorok sa súťažilo v Jasnej na skrátenej trati, keďže silný vietor nedovolil organizátorom použiť pôvodné miesto pre štart.

„Snehové podmienky boli dnes lepšie ako včera. Trať lepšie premrzla a perfektne vydržala aj v druhom kole. Je škoda, že nás nepustili úplne zhora z pôvodného miesta štartu, ale teší ma aj víťazstvo na skrátenej trati. Takto krátky obrák som nezažil prvýkrát, na fisových pretekoch sa jazdia iba takéto krátke trate,“ dodal Adam Žampa.

Európsky pohár v Jasnej bol testom zjazdovky, na ktorej sa uskutoční v marci 2016 Svetový pohár v obrovskom slalome a slalome žien.

1. Oslava prvého miliónu dopadla šokujúco
  2. Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami
  3. Tajné funkcie áut: vedeli ste o nich?
  4. Najväčšia konferencia o doprave v SR sa už blíži
  5. Barbados, Portoriko: Plavte sa Južným Karibikom (letenka v cene)
  6. Posezónna špeciálna ponuka na špičkové japonské klimatizácie
  7. Do čoho obliekate svoje deti? Nekvalitnými materiálmi im škodíte
  8. Horúčavy na Slovensku budú častejšie. Koľko stupňov dosiahnu?
  9. Mesto Košice hľadá riaditeľov mestských podnikov
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Mexiku?
  1. Zaspomínajte si na detstvo s tradičnými pochúťkami
  2. Filmári objavili skryté krásy Novej Bane – tu je video
  3. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity
  4. Tajné funkcie áut: vedeli ste o nich?
  5. Najväčšia konferencia o doprave v SR sa už blíži
  6. Opätovne ožíva bratislavská Koliba Expo
  7. Prvý dojem urobíte len raz. Prečo to platí práve pri predaji?
  8. Otvoria prvú časť zrekonštruovaného Polusu
  9. Dobrá správa z Domaše: Hotel Zátoka na Eve opäť funguje
  10. Prečo si investori zadávajú do vyhľadávača ružové diamanty?

Nová predajňa KERAMIKA SOUKUP SR už aj na Liptove

Na rozlohe 700 m2 nájdete obklady, dlažby i sanitu od svetových výrobcov. Široký sortiment pre maloobchodných zákazníkov i realizátorov developerských projektov.

Z detskej izby sa prebojoval až na Európu

Má len 20 rokov, no na svetových podujatiach v karate je jeho meno už dobre známe. Reč je o rodákovi z Liptovského Hrádku, ktorý začínal doma v detskej izbe: Dominik Imrich.

Dominik Imrich s bronzovou medalov z akademických  majstrovstiev Európy.

Na začiatku favorita ratovala žrď, inak v zápase dominoval

Bola to veľká futbalová udalosť v dedine s  840 obyvateľmi.

Začiatok stretnutia na švošovskom futbalovom ihrisku.

V Podtatranskom derby bez bodu

V piatom kole druhej najvyššej futbalovej ligy si zmerali sily MFK Tatran Liptovský Mikuláša a FK Poprad 0:2. A o milé prekvapenie sa v nedeľu postarali mladíci z ružomberského B mužstva. Tí vyhrali v Petržalke, na ihrisku po štyroch kolách druhého tímu tabuľky 3:1.