Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Lídri tabuľky začali po prestávke víťazstvom

Porubčania cestovali do Vrútok a Liptovská Štiavnica odohrala liptovské derby s Černovou.

Ostatné výsledky: Kysucké Nové Mesto – Oravské Veselé 1:1, Belá – Dulice – Bytčica 3:1, Rosin – Tvrdošín 3:1, K. Lieskovec – Stráža 2:4, Stráňavy – Trstená 1:1

Vrútky – Závažná Poruba 0:2 (0:1)

Prvý jarný zápas odohral hráči Závažnej Poruby na nepríjemnej umelej tráve vo Vrútkach. Stretnutie javilo všetky znaky prvého majstráku po zimnej prestávke. Začiatok bol vlažný a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Neskôr, keď Herčutova prvá strela skončila vedľa domácej brány, hostia začínali mať jasnú prevahu. Po úniku Herčut prihral Droppovi a ten do prázdnej brány poslal hostí do vedenia. O chvíľu na to mohol Repček poistiť, ale bez úspechu. Potom Dunaj po centri pred prázdnou bránou nezakončil. Druhý polčas mali hosti ďalšiu tutovku. Oláh, ani Balúch však zoči-voči brankárovi domácich neuspeli. Balúch sa pokúšal o strelu z diaľky, ale proti gólmanovi domácich nemal šancu. Brankár hostí bol preto najlepším mužom domácich. Po sérii rohov opäť Droppa svojím druhým gólom, ktorý dal hlavou, poistil vedenie hostí. Do konca futbalisti Závažnej Poruby kontrolovali hru a víťazstvo si plne zaslúžili.

Góly: M. Droppa 2

Z. Poruba: Vyskoč, Pa. Perašín, Dunaj, Ma. Repček, Ma. Beťko, Herčut, Balluch, Oláh (Ro. Parašín) Droppa, Glončák, Legerský (Koštiaľ)

Hráč zápasu: M. Droppa

Černová – Lipt. Štiavnica 1:2 (0:1)

V úvode zápasu si hostia vypracovali veľký tlak, ale domácich v tejto časti hry podržal brankár Gužiak. Následne sa začala hra vyrovnávať a osmelili sa aj Černovčania. V 26. min. sa však po rohovom kope dostali hostia do vedenia gólom Latiaka. Tento stav sa už do polčasu nezmenil, hoci domáci mali ešte dve šance. V druhom polčase sa v 52. min. presadil Lovasovič a vyrovnal na 1:1. Od tejto chvíle sa hostia snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Domáci hrozili protiútokmi, lenže bez gólového efektu. Rozhodujúci okamih prišiel v 85. min., keď domáci nedali gól z vyloženej šance a následne inkasovali z protiútoku. Víťazný gól Štiavnice strelil Labaška.

Góly: domáci – Lovasovič, hostia – Latiak, Labaška

Černová: Gužiak, Tulinský, Slovák, Demko, Múdry, M. Pindura, Kvasničák, Milan, Pindura, Lovasovič, Grieš (Dvorský)

Lipt. Štiavnica: Žiaran, R. Šiška, Svetlák, Gejdoš, Mahút, Labaška, Baran, Latiak, Mihálik, Bezák, Callo

3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Otváracie hodiny domu smútku predĺžili, mesto chce predísť náporu

Mesto Liptovský Mikuláš od tohto týždňa predlžuje otváracie hodiny domu smútku.

Ilustračné foto
Akcia platí len 24 hodín

LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Tvorba rozpočtu mesta na rok 2021 je ohrozená, tvrdí primátor

Tvorba rozpočtu mesta Liptovský Mikuláš na rok 2021 je podľa primátora Jána Blcháča ohrozená.

Ján Blcháč.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.