Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Juniori sú aj so striebrom pre fanúšikov majstri

Napínavá finálová séria v hokejovej extralige juniorov medzi MHK 32 Liptovský Mikuláš a Duklou Trenčín mala vyvrcholenie až v poslednom, v piatom zápase.

Liptáci ale rozhodne neskladali zbrane a chceli sa, za neustáleho povzbudzovania fanúšikov, vrátiť do zápasu.(Zdroj: TOMÁŠ BATIZ)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Liptovský Mikuláš, víťaz základnej časti súťaže, úvodné dva zápasy proti Dukle Trenčín absolvoval na domácom ľade.

Po výhrach 2:1 a 3:2 sa uplynulý týždeň séria presunula do Trenčína. Pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho sa, v prípade jedného víťazstva, hráči MHK 32 mohli tešiť z titulu, no nestalo sa tak.

Súper doma zbrane nezložil

Trenčania, ktorí chceli obhájiť vlaňajší extraligový titul (v sérii vtedy vyhrali na zápasy 3:2 s bratislavským Slovanom, ktorý v tejto sezóne porazili v semifinále), zbrane pred domácim publikom rozhodne neskladali.

V poradí tretí duel finálovej série sa hral uplynulý utorok. Trenčín po úvodnej tretine nemal veľa dôvodov na úsmev. Po góle Sukeľa zo 14. minúty prehrával najtesnejším rozdielom. Dukla sa v druhej tretine dostala do vedenia. V 25. minúte Briestenský vyrovnával a o trinásť minút Berák poslal svoje farby do vedenia.

Troma gólmi v poslednej tretine (dva z nich zaznamenal Zlocha) si Trenčania pripísali výhru 5:1 a stav série znížili na 1:2. Štvrtý duel série sa hral o deň neskôr. V zápase sa zrodil futbalový výsledok 1:0 vďaka presnému zásahu Holendu z 54. minúty.

„Pekelná“ atmosféra

Stav série bol tak vyrovnaný 2:2 a rozhodnutie o víťazovi ligy muselo padnúť v piatok na mikulášskom štadióne. Ten si takú návštevu (oficiálny údaj hovorí o 3520 divákoch, no na štadióne sa ich tiesnilo určite o niečo viac) už dlho nepamätá.

Hádam dvetisíc duší bolo na štadióne už dobrých dvadsať minút pred úvodným buly. Raz darmo, hokej je v Liptovskom Mikuláši športom číslo jeden. Ošiaľ, ktorý v tejto sezóne spôsobili juniori, je tým najlepším dôkazom. Výborná atmosféra, ktorá na štadióne vládla, by si zaslúžila samostatný článok. Obrovské kusisko práce bolo opäť vidieť za Fanklubom, ktorému šéfuje Tomáš „Tošo“ Šury. Vyrobili plagáty, veľká internetová kampaň je v ich podaní už samozrejmosťou.

V priam „pekelnej“ atmosfére mohol skóre otvoriť v 10. minúte Potocký, jeho zakončenie z ľavej strany ale tesne míňalo bránku. O dve minúty už Liptovský Mikuláš na obrovskú radosť tribún viedol. Moravčík z ľavej strany pekne trafil odkrytú časť bránky. Ešte v tej istej minúte bolo 2:0. Strelu Špirka pred bránkou pekne tečoval Vybiral. Hostia na zníženie využili presilovku v 14. minúte, Hochelovu strelu do siete dorážal Holenda.

Gólová smršť Dukly

Pekným zákrokom sa v 26. minúte prezentoval Nemec, keď sa obetavo hodil a ukážkovo vypichol prihrávku Trenčanov v obrannom pásme domáceho celku. Na 3:1 sa skóre mohlo zmeniť po polhodine hry. Števuliak pritom, ako sa predral dopredu, bol faulovaný. Arbiter nariadil samostatný nájazd, no sám faulovaný ho nepremenil.

Potom to už bola gólová smršť v podaní hosťujúceho celku. V 32. minúte vyrovnával Koyš, keď získal Puk a zoči-voči Pútecovi sa nemýlil. 2:3 svietilo na svetelnej tabuli v 35. minúte po presnom zásahu Pardavého. Na druhej strane mohol vyrovnať Furdek, ale Kompas jeho pokus zblízka kryl. Berák svoj nájazd v 38. minúte zakončil najlepšie ako mohol – gólovo. 29 sekúnd pred druhým klaksónom gólový koncert hostí v druhej tretine (skončila výsledkom 0:4) zakončil Zlocha.

Liptáci ale rozhodne neskladali zbrane a chceli sa, za neustáleho povzbudzovania fanúšikov, vrátiť do zápasu. Túto predstavu začal napĺňať Oško, ktorý v 42. minúte dorazil do siete puk po strele Vybirala. Ako ukázal ďalší vývoj zápasu, to už bolo z gólovej strany v podaní Liptovského Mikuláša všetko.

Obrat už neprišiel

Domáca trénerská dvojica Pavol Paukovček – Juraj Halaj si dve minúty a štrnásť sekúnd pred koncom tretej tretiny zobrala oddychový čas. Výsledkom bolo aj stiahnutie Púteca z bránky.

Minútu a pol pred koncom dobre pálil Moravčík, puk ale neprešiel cez hradbu tiel pred trenčianskou bránkou. Pútec sa na pol minúty ešte vrátil do bránky. Keď v závere bola opäť bez neho, Trenčín, počas oslabenia, dve sekundy pred koncom spečatil výsledok 3:6 po góle Koyša do prázdnej bránky.

Trenčín tak vyhral celú mimoriadne vyrovnanú sériu 3:2 a v sezóne 2014/2015 triumfoval v extralige juniorov. Liptovský Mikuláš skončil na striebornej priečke, no nepochybne ide o veľký úspech družiny trénerov Paukovčeka a Halaja. „Pre nás ste majstri!,“ skandovali fanúšikovia počas záverečného oceňovania obidvoch celkov. Nepochybne, mali pravdu!

K rozhodujúcemu finálovému duelu sa vrátime aj v ďalšom čísle našich novín.

L. Mikuláš – Trenčín 3:6 (2:1, 0:4, 1:1), konečný stav série 2:3, víťazom extraligy sa stal Trenčín

Góly: 13. Moravčík (Števuliak), 13. Vybiral (Špirko), 43. Oško (Vybiral, Pagáčik) – 15. Holenda (Hochel, Koyš), 33. Koyš, 36. Pardavý (Zlocha, Koyš), 39. Berák, 40. Zlocha (Koyš, Pardavý), 60. Koyš.

Vylúčenia: 3:4. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1. Divákov: 3520.

Rozhodcovia: T. Orolín, J. Konc – Gajan, Smrek.

LM: Pútec – Moravčík, Pagáčik, Pida, Špirko, Kučera, Matejovie, Nemec, Pavlikovský – Florek, Janček, Oško, Žiak, Furdek, Potocký, Sukeľ, Vybiral, Dunčko, Sitek, Škandera, Števuliak.