Utorok, 18. máj, 2021 | Meniny má ViolaKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Kvačany zvládajú boj o záchranu

V 17. kole Slovekon I. triedy privítala TJ Poľana Hubová na domácom trávniku mužstvo TJ Družstevník Kvačany. Výhru hostí 1:2 zariadil v 83. minúte z pokutového kopu Andrej Uličný.

Po dvojtýždňovej prestávke, ktorú spôsobilo zlé počasie, sa pokračovalo 17. kolom, v ktorom sa na výbornom trávniku v Hubovej stretli dva kluby z dolnej časti tabuľky. Atraktívny zápas v boji o záchranu sa musel divákom páčiť. Hostia sa snažili počas celého prvého polčasu kombinovať, naopak, domáci stavili na rýchle protiútoky.

Šance sa zrodili na obidvoch stranách, no všetky zostali nevyužité. Až prišla 42. minúta, v ktorej bol v šestnástke faulovaný hosťujúci útočník Marek Uram. Následný nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Michal Tkáč a poslal svoj tím do vedenia 0:1.

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, tí sa mohli v 50. minúte dostať do vedenia 0:2, no druhý pokutový kop zostal nevyužitý. Výborný zákrok si pripísal domáci brankár Boris Sloboda, ktorý tak stále držal svoj tím v boji o tri body. Po tomto momente domáci zlepšili hru, dostali sa do viacerých dobrých príležitostí.

Vytúžené vyrovnanie priniesla 71. minúta, v ktorej sa po výbornej prihrávke takmer cez celé ihrisko presadil domáci útočník Marek Gerec. Nasledovné minúty sa hra opäť vyrovnala a začalo sa odznova. V 83. minúte však hostia predsa len rozhodli o svojom triumfe. Hrdinom stretnutia sa stal Andrej Uličný, ktorý premenil tretí nariadený pokutový kop a stanovil výsledok na konečných 1:2.

Pokračuje strelec víťazného gólu Andrej Uličný: „Zo začiatku, kým sa hráči venovali futbalu, sa hral vyrovnaný zápas. Po zmätkoch v obrane domácich bol zápas viac emotívny, začalo sa veľa rozprávať, čo na trávniky nepatrí. My sme premenili dve penalty po jasných fauloch a ruke. Škoda jednej nepremenenej, zápas by sme upokojili skôr a hrali svoju hru. Škoda, že to neskončilo väčším rozdielom.“

Hubová – Kvačany 1:2 (0:1)

Hubová: Sloboda – Lelek, M.Holík, Podskuba ( Schreiner), Pikla – Lopeň, Hanko (S. Holík), Dziadek, Nechaj – Gerec (Žíhlavník), Chrenko

Kvačany: Kmeť – Bella, Ďuroň (Chudoba), Lasák, Tkáč – Gregor, Uličný, Fiačan ( Flórek), Štefček (Štefka) – Kojš, Uram

Najlepší hráč: Ondrej Lopeň (Hubová), Andrej Uličný (Kvačany)

1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Čo som sa naučila o mužskom holení a o mužoch
  3. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
  4. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  5. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  6. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  7. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!

Liptovské Revúce v čierno-zelenom.

Tabuľku ôsmej ligy po jeseni uzatvárajú futbalisti Liptovských Revúc.

4 h
Pilotný projekt Biojazda.sk testuje ekologický pohon kamióna na 100 % bionaftu.

Na cesty vyrazil kamión, ktorý sľubuje zníženie emisií „zo stovky na nulu v sekunde“.