Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA

Líder na Orave bez bodu

Liptákov sa v IV. lige nedarilo.

Ostatné výsledky: Vrútky – Kysucký Lieskovec 8:0, Trstená – Belá/Dulice 1:3, Stráža – Kysucké Nové Mesto 3:1, Bytčica – Oravské Veselé nenahlásili

Stráňavy – Černová 5:0 (5:0)

O všetkom podstatnom sa rozhodlo v prvom polčase. Domáci dali zo šiestich šancí päť gólov a tým rozhodli o výsledku. V druhom polčase bola hra vyrovnaná, Černová mala viac z hry, ale gól nestrelila. Od 65. min. dohrávali hostia desiati po tom, čo rozhodca vylúčil Slováka.

Góly: Remek 2, Kosa 2, Rolček

Černová: Gužiak, Tulinský, Demko, Múdry, Slovák, M. Pindura (Kajan), Kvasničák, Milan, Lovasovič (J. Pindura), Uličný, Grieš (Dvorský)

Záv. Poruba – Rosina 0:1 (0:1)

Pre domácich začínajú byť zakliate začiatky zápasov, lebo opäť inkasovali gól po prehratom hlavičkovom súboji a následnej dorážke. V prvom polčase pôsobili hostia futbalovejším dojmom, ale do prestávky si už ani jedno mužstvo nevypracovalo vážnejšiu šancu.

V druhom polčase domáci ožili, celý čas súpera tlačili, ale Herčut z priameho kopu trafil len brankárovi do rúk. Následne po peknej akcii a Legerského strele s námahou zabránil gólu hosťujúci brankár. Potom sa pekne „preštrikoval“ pomedzi súperových hráčov Balluch, ale vysoko prestrelil.

Domáci zvyšovali obrátky a hostia len kúskovali hru, a to aj za cenu ošetrenia. V úplnom závere lopta poskakovala na bránkovej čiare hostí, no domácim zrejme nebolo súdené skórovať. Zápasu by viac pristala minimálne remíza.

Gól: Bistiak

Záv. Poruba: Vyskoč, Perašin, Dunaj, Ma. Repček, Herčut, Balluch, Droppa (Beťko), Glončák (Vretenár), Legerský, Pastva, Šveda (Mi. Repček)

Tvrdošín – L. Štiavnica 2:1 (1:1)

V prvom polčase sa hostia ujali vedenia gólom Barana. O chvíľu mohli pridať ešte jeden gól, ale svoju príležitosť nevyužili. Domácim sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať. V druhom polčase bola hra vyrovnaná. Domáci strelili rozhodujúci gól zo štandardnej situácie. Hostia z Liptova už naň nedokázali odpovedať a zostali bez bodov.

Góly: domáci – Jendrišek, Gelčinský, hostia – Baran

Lipt. Štiavnica: Žiaran, Šiška, Svetlák (Kajan), Gejdoš, Mahút, Labaška, Baran (Šiška), Latiak, Mihálik, Bezák, Callo

14. K. Lieskovec 16 1 5 10 23:50 8

1. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
  2. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  3. Nové číslo Historickej revue
  4. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
  5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  6. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
  7. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
  8. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
  9. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
  10. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
  1. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
  2. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
  3. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
  5. Nové číslo Historickej revue
  6. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
  7. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
  8. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
  9. Počas pandémie vzrástli obavy z právnych sporov
  10. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
  10. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 068

Manželia Jozef a Margita Hrompovci. Šetrné testy si pochvaľujú.

Obec ich prepláca seniorom a deťom do 12 rokov.

16m
Aj Nitra v modrom rozbila Liptákov vysokým rozdielom.

Posledný tím hokejovej Tipos extraligy MHk 32 Liptovský Mikuláš podľahol v piatkovom domácom zápase 45. kola Nitre vysoko 2:8. Nebodoval tak už v deviatom stretnutí v sérii.

9 h
Branislav Urban

Jedným z členov Siene slávy Liptovského futbalového zväzu (LFZ), ktorí sa dostali medzi osobnosti regionálneho futbalu tento rok, je Mikulášan Branislav Urban (nar. 8. septembra 1951).

13 h
Petra Vlhová sa napokon predstaví v sobotu v jej najsilnejšie disciplíne.

Organizátori víkendových pretekov Svetového pohára alpských lyžiarok v Jasnej sa v piatok rozhodli zmeniť program podujatia a vymenili poradie súťaží.