Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

Rozhodujúci krok Ruža zvládla a získala bronz

V poslednom stretnutí série o 3. miesto v basketbalovej extralige žien, ktorá sa natiahla na maximálny počet päť duelov, MBK Ružomberok zdolal Rücon 2014 Spišská Nová Ves 72:51

V poslednom stretnutí
série o 3. miesto v basketbalovej extralige žien, ktorá sa natiahla na maximálny počet päť duelov, MBK Ružomberok zdolal Rücon 2014 Spišská Nová Ves 72:51.

RUŽOMBEROK. „Dievčatá podali maximálne koncentrovaný a disciplinovaný výkon. Pre konečný výsledok bolo zvlášť dôležité, že sme mali veľmi slušný obranný doskok,“ tvrdil bezprostredne po dobytí bronzových medailí tréner ružomberského družstva Juraj Suja.

Dodal, že je hrdý na svoje hráčky, ako túto sezónu, ktorá sa nezačínala jednoducho, zvládli.

Rozhodujúci duel pred skvelou diváckou kulisou priniesol v rozpätí úvodných necelých štyroch minút tri trojky. Prvý presný ďalekonosný projektil vyslala Spišiačka Reháková, z domácich hráčok sa trafili Kmeťová a A. Baburová. Ružomberčanky hneď na začiatku zobrali dianie na palubovke pevne do svojich rúk. V prvej štvrtine si udržiavali päť-šesť bodový odstup a napokon ju vyhrali o jedenásť bodov – 25:16.

V druhej desaťminútovke Ruža trikrát mala k dobru aj štrnásť bodov (18. min. – 36:32), v jej závere Rücon znížil a na veľkú prestávku išli družstvá za stavu 32:28. „Už sme mohli viesť aj o pätnásť bodov, ale nevadí,“ prehodil po skončení prvého polčasu Suja. „Dôležité bude, aby dievčatám vyšiel vstup do druhej polky.“

Tretie dejstvo sa začalo odvíjať podľa Sujovho želania. Remenárovej z dvoch šestiek síce padla iba jedna, ale keď Černáková uspela spoza trojkového oblúka, zápasové nožnice roztvorila na pätnásť „bodíkov“ – 43:28.

Snaha hosťujúceho tímu o zvrat priniesla akurát stlačenie rozdielu na desať bodov, v 27. min. – 48:38. Táto malá iskierka spišiackej nádeje vzápätí však bola aj uhasená a v ďalších fázach už ani netlela. Pred štvrtým dejstvom tabuľa „hlásila“ 56:50. Keď Lázárová čistou trojkou natiahla výsledok na 59:40, už bol ružomberský bronz definitívne ukutý.

Záver stretnutia, v ktorom jednoznačne dominoval domáci tím, si krásne zaplnená Koniareň naplno užívala.

„Už v úvode sme si vybudovali nejaký náskok a potom sme ho len zveľaďovali. Spišská Nová Ves je nevyspytateľná, preto sme si nemohli dovoliť žiadne zaváhanie. Som veľmi šťastná. Myslím si, že bronzové medaily sme si plne zaslúžili,“ povedala v stredu (15. apríla) večer právom rožiarená ružomberská kapitánka Zuzana Lázárová, ktorá s 20 bodmi bola najlepšou strelkyňou duelu.

Ružomberok – Spišská Nová Ves 72:51 (27:16, 38:28, 56:40)

Body MBK: Lázárová 20, A. Baburová 17, D. Baburová 9, Černáková 8, Kmeťová 7, Remenárová 6, Nagyová 5. 1400 divákov. Štvrtiny: 27:16, 11:12, 18:12, 16:11.

9. Dáma s pávím pierkom
  10. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  10. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 4 784

Mikuláš v bielom nebral body ani v zápase proti Novým Zámkom.

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš si žiadne body nepripísali ani v zápase proti hosťom z Nových Zámkov. Nové Zámky tak zvíťazili v zápase 43. kola Tipos extraligy 3:1. Pre Liptákov to bola siedma prehra po sebe.

5 h
Mikulášsky kapitán Rudolf Huna v bielo-červenom v zápase proti Zvolenu.

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš nestačili doma v piatkovom zápase 42. kola Tipos extraligy na HKM Zvolen 1:4. Prehrali tak šiesty duel v sérii. Hostia zo Zvolena sa víťazstvom dostali na čelo tabuľky.