Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Šance Habláka, Dideka a Švidroňa v derby sa gólom neskončili

Palúdzke, Demänovej, Likavke ani Švošovu sa veľmi nedarilo. V liptovskom derby zápase vyhrala iba Bešeňová.

Ostatné výsledky: Turčianska Štiavnička – Kláštor pod Znievom 0:0, Oravská Jasenica – Lipovec 9:0

Bešeňová – Dúbrava 3:2 (2:2)

Vo veľkom liptovskom derby sa pred početnou diváckou kulisou (250 divákov) odohral bojovný a taktický zápas.

Začiatok bol opatrný, ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť chybu. Prvý gól padol z penalty po ruke Oravca v šestnástke domácich. Penaltu bezpečne premenil Vyšný. V 16. min. mali hostia príležitosť na vyrovnanie, ale domácich podržal gólman Vrtich.

V 34. min. trafil Vyšný po sóle tyčku, ale odrazenú loptu upratal do siete. Hneď potom však hostia znížili, keď chybu v domácej obrane potrestal Švec. Dúbrava do polčasu aj vyrovnala. Postaral sa o to Priesol. Po polčase sa Bešeňová tlačila do útoku. Ale šance Habláka, Dideka a Švidroňa sa gólom neskončili.

Hostia chceli udržať remízový stav, ale v 90. min. urobili chybu v obrane. Využil to Palacka, ktorý krásne prihral Budiakovi a ten strelil víťazný gól. Pre domácich to bol najťažší zápas jari, ale zaslúžene v ňom vybojovali tri body.

Góly: domáci – Vyšný 2, Budiak, hostia – Švec, Priesol

Bešeňová: Vrtich, Hablák, Kozub, Baďo, Jandura, Teličák (Krška), Budiak, Pilát, Vyšný, Švidroň, Didek (Palacka)

Dúbrava: Mráz, D. Danaj, Roháč, Rakučiak, Švec, Priesol, M. Danaj, Nemec, Urbanovič, Oravec, Húlek

Hráči zápasu: Hablák, Stano

Švošov – Nižná 2:3 (0:2)

Od začiatku mali prevahu domáci, ale nevyužívali vypracované šance. To sa im vypomstilo, lebo ešte do polčasu dostali dva góly po lacných chybách v obrane. Po polčase sa domáci vyburcovali, hrali nátlakovo, dokázali streliť dva góly a vyrovnať, ale v závere opäť inkasovali po hrubej chybe. Hostia z Nižnej vyhrali s veľkým šťastím, hoci boli slabším tímom.

Góly: domáci – Kútnik, Koreň, hostia – Reguly, Šeling, Zboroň

Švošov: Čačo, Pukaj, Babec, Alexy (Kolárik), Dančo, M. Žiara, Kútnik, Koreň, Drdák, J. Roštek, D. Žiara

Hráč zápasu: Babec

Martin B – Palúdzka 4:0 (4:0)

Zdecimovaní hostia bez siedmich hráčov základnej zostavy odohrali stretnutie so šiestimi dorastencami. Chýbali opory Ihnat, M. Matejka, R. Bella, Trnovský, Blaško, Daniel a Hušák. V tomto zložení bola len malá šanca na dobrý výsledok. Po nedisciplinovanom začiatku a štyroch inkasovaných góloch už hostia dobrou taktickou hrou nedovolili domácim vypracovať si veľké príležitosti. V druhom polčase domáci prakticky nevystrelili do priestoru brány. Naopak, dve dobré možnosti zahodil Uličný. Potešiteľný faktom je, že nesklamali mladí hráči a bol to dobrý vklad do ich ďalšej futbalovej budúcnosti.

Góly: Vitek 2, Bačík 2

Palúdzka: Pavlík, M. Bella, Psotný, Kokavec, Zeleňák, Uličný, Pastva, Kružliak, Matejka, Šály, Bobula

Hráč zápasu: Kokavec

Likavka – Bobrov 0:1 (0:0)

Domáci v úvode súpera z Bobrova pritlačili, snažili sa útočiť, ale bez úspechu. Potom začalo pršať a Likavke to zrejme neprospelo, lebo iniciatívu prevzali hostia.

Do polčasu však gól nepadol, lebo ani oni si nevypracovali vážnejšie šance. V druhom polčase strelil rozhodujúci gól hosťujúci Bobrov z priameho kopu. Na inkasovanom góle mal svoj podiel aj domáci brankár. Likavka sa snažila ešte zachrániť aspoň bod, ale už jej nepomohla ani zmena rozostavenia.

Domácim opäť chýbalo aj šťastie a táto prehra je pre nich veľká strata.

Gól: Jagnešák

Likavka: Sabaka, Medžo, Szabó, Bubniak, Kondra, Lukáč, Haluška, Adamčiak Gonsorčík, Golis, Krakovský (Klačko), Timko

Demänová – Diviaky 0:4 (0:1)

Góly: Koleno, Privitzer, Ďanovský 2

Demänová: Bačík, M. Kandera, Štulajter (Kmošena), T. Kandera, Valaštiak, Janega, Janke, Gajdoš, Kello, Laco, Húska

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Hrboltová ide na postup, jesennú časť odohrali bez jedinej prehry

Hovorili sme s trénerom futbalistov TJ Iskra Hrboltová Milanom Krivošom. Nič iné ako postup v ružomberskej mestskej časti sa v súťažnom ročníku 2020/2021 neberie.

Hrboltová v zelenom v zápase proti Lipt. Ondreju.