Šance Habláka, Dideka a Švidroňa v derby sa gólom neskončili

Palúdzke, Demänovej, Likavke ani Švošovu sa veľmi nedarilo. V liptovskom derby zápase vyhrala iba Bešeňová.

Ostatné výsledky: Turčianska Štiavnička – Kláštor pod Znievom 0:0, Oravská Jasenica – Lipovec 9:0

Bešeňová – Dúbrava 3:2 (2:2)

Vo veľkom liptovskom derby sa pred početnou diváckou kulisou (250 divákov) odohral bojovný a taktický zápas.

Začiatok bol opatrný, ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť chybu. Prvý gól padol z penalty po ruke Oravca v šestnástke domácich. Penaltu bezpečne premenil Vyšný. V 16. min. mali hostia príležitosť na vyrovnanie, ale domácich podržal gólman Vrtich.

V 34. min. trafil Vyšný po sóle tyčku, ale odrazenú loptu upratal do siete. Hneď potom však hostia znížili, keď chybu v domácej obrane potrestal Švec. Dúbrava do polčasu aj vyrovnala. Postaral sa o to Priesol. Po polčase sa Bešeňová tlačila do útoku. Ale šance Habláka, Dideka a Švidroňa sa gólom neskončili.

Hostia chceli udržať remízový stav, ale v 90. min. urobili chybu v obrane. Využil to Palacka, ktorý krásne prihral Budiakovi a ten strelil víťazný gól. Pre domácich to bol najťažší zápas jari, ale zaslúžene v ňom vybojovali tri body.

Góly: domáci – Vyšný 2, Budiak, hostia – Švec, Priesol

Bešeňová: Vrtich, Hablák, Kozub, Baďo, Jandura, Teličák (Krška), Budiak, Pilát, Vyšný, Švidroň, Didek (Palacka)

Dúbrava: Mráz, D. Danaj, Roháč, Rakučiak, Švec, Priesol, M. Danaj, Nemec, Urbanovič, Oravec, Húlek

Hráči zápasu: Hablák, Stano

Švošov – Nižná 2:3 (0:2)

Od začiatku mali prevahu domáci, ale nevyužívali vypracované šance. To sa im vypomstilo, lebo ešte do polčasu dostali dva góly po lacných chybách v obrane. Po polčase sa domáci vyburcovali, hrali nátlakovo, dokázali streliť dva góly a vyrovnať, ale v závere opäť inkasovali po hrubej chybe. Hostia z Nižnej vyhrali s veľkým šťastím, hoci boli slabším tímom.

Góly: domáci – Kútnik, Koreň, hostia – Reguly, Šeling, Zboroň

Švošov: Čačo, Pukaj, Babec, Alexy (Kolárik), Dančo, M. Žiara, Kútnik, Koreň, Drdák, J. Roštek, D. Žiara

Hráč zápasu: Babec

Martin B – Palúdzka 4:0 (4:0)

Zdecimovaní hostia bez siedmich hráčov základnej zostavy odohrali stretnutie so šiestimi dorastencami. Chýbali opory Ihnat, M. Matejka, R. Bella, Trnovský, Blaško, Daniel a Hušák. V tomto zložení bola len malá šanca na dobrý výsledok. Po nedisciplinovanom začiatku a štyroch inkasovaných góloch už hostia dobrou taktickou hrou nedovolili domácim vypracovať si veľké príležitosti. V druhom polčase domáci prakticky nevystrelili do priestoru brány. Naopak, dve dobré možnosti zahodil Uličný. Potešiteľný faktom je, že nesklamali mladí hráči a bol to dobrý vklad do ich ďalšej futbalovej budúcnosti.

Góly: Vitek 2, Bačík 2

Palúdzka: Pavlík, M. Bella, Psotný, Kokavec, Zeleňák, Uličný, Pastva, Kružliak, Matejka, Šály, Bobula

Hráč zápasu: Kokavec

Likavka – Bobrov 0:1 (0:0)

Domáci v úvode súpera z Bobrova pritlačili, snažili sa útočiť, ale bez úspechu. Potom začalo pršať a Likavke to zrejme neprospelo, lebo iniciatívu prevzali hostia.

Do polčasu však gól nepadol, lebo ani oni si nevypracovali vážnejšie šance. V druhom polčase strelil rozhodujúci gól hosťujúci Bobrov z priameho kopu. Na inkasovanom góle mal svoj podiel aj domáci brankár. Likavka sa snažila ešte zachrániť aspoň bod, ale už jej nepomohla ani zmena rozostavenia.

Domácim opäť chýbalo aj šťastie a táto prehra je pre nich veľká strata.

Gól: Jagnešák

Likavka: Sabaka, Medžo, Szabó, Bubniak, Kondra, Lukáč, Haluška, Adamčiak Gonsorčík, Golis, Krakovský (Klačko), Timko

Demänová – Diviaky 0:4 (0:1)

Góly: Koleno, Privitzer, Ďanovský 2

Demänová: Bačík, M. Kandera, Štulajter (Kmošena), T. Kandera, Valaštiak, Janega, Janke, Gajdoš, Kello, Laco, Húska

1. Diviaky 18 15 1 2 46:17 46

2. T. Štiavnička 18 11 3 4 44:15 36

3. Palúdzka 18 9 5 4 41:30 32