Sobota, 29. február, 2020 | Meniny má Radomír

Po druhej žltej karte oslabil Porubu Repček

Liptovské derby odohrali zástupcovia IV. ligy v Liptovskej Štiavnici. Černová privítala Tvrdošín.

Černová – Tvrdošín 1:3 (0:2)

V úvodnej polhodine zápasu domáci nevyužili štyri čisté gólové príležitosti. Hostia sa dostali do vedenia po ojedinelej akcii. Gólom do šatne v 45. min. zvýšili svoj náskok na 2:0.

V druhom polčase sa hra vyrovnala a hostia si kontrolovali vedenie. Po chybe domácich ešte zvýšili svoj náskok na rozdiel troch gólov. Černovej sa podarilo korunovať svoju snahu streliť gól až v záverečnej desaťminútovke.

Hostia môžu byť so ziskom troch bodov veľmi spokojní, pretože ich nadobudli s veľkou dávkou šťastia.

Góly: domáci – J. Pindura, hostia – Jendrišek, Gelčinský 2

Černová: Vlčko, Tulinský (Grieš), Demko, Uličný, Múdry, M. Pindura, Kvasničák, Dvorský (Kordiak), J. Pindura, Milan, Moravčík (Krivoš)

Hráč zápasu: Kvasničák

Lipt. Štiavnica – Záv. Poruba 2:0 (0:0)

Závažná Poruba určite neprišla k ašpirantovi na postup s cieľom prehrať. Svedčil o tom prvý polčas, ktorý priniesol veľmi kvalitný futbal.

Zlom zápasu prišiel v druhom polčase, keď dostal hosťujúci hráč Martin Repček druhú žltú kartu a oslabil svoje mužstvo. Domáci strelili dva góly, zvíťazili a udržali sa na čele tabuľky. ⋌(MG)

Góly: Labaška, Baran

Lipt. Štiavnica: Žiaran, R. Šiška, Svetlák, Gejdoš, Latiak, Mihálik (Labaška), Callo, Oravec, Baran (Kohút), M. Šiška, Kajan (Hlaváč)

Záv. Poruba: Vyskoč, Perašín (Račko), Dunaj, Ma. Repček, Balluch, Beťko, Oláh, Vretenár, Glončák (Čajka), Legerský, Pastva (Mi. Repček)

Hráč zápasu: Labaška

Ostatné výsledky: Kysucké Nové Mesto – Vrútky 1:1, Bytčica – Stráža 2:3, Oravské Veselé – Trstená 3:2, Belá/Dulice – Stráňavy 1:1, Rosina – Kysucký Lieskovec 5:0

1. L. Štiavnica 18 13 3 2 55:14 42

2. Tvrdošín 18 13 2 3 39:20 41

3. Stráža 19 11 3 5 41:26 36

4. Z. Poruba 19 9 6 4 30:18 33

5. O. Veselé 17 9 4 4 28:20 31

6. Belá/Dulice 19 8 5 6 29:25 29

7. Rosina 20 8 4 8 36:24 28

8. Stráňavy 19 8 4 7 29:22 28