Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Po zranení J. Kmeťa sa rozsypal celý útok

Ludrová si s Jamníkom hravo poradila a mužstvá z chvosta tabuľky vo Svätom Kríži remizovali. Viac sa dozviete v komentároch.

Ľubochňa – Bobrovec 1:2 (1:1)

Vstup do zápasu lepšie vyšiel hosťom, ktorí sa ujali vedenia v 16. min., keď po chybe domácich stopérov Burdel obišiel aj brankára a zasunul loptu do prázdnej brány. Ľubochňa vyrovnala hneď o 2 min. gólom Jožka Kmeťa. V 27. min. museli domáci vystriedať pre zranenie Kmeťa, a tak sa im rozsypal celý útok. Hostia potom dominovali, ale hralo sa väčšinou v strede ihriska a vyzeralo to na remízu. V 67. min. však domáci zle pokryli nabiehajúceho útočníka, ktorý nekompromisne skóroval. Ľubochňa potom ožila, snažila sa o vyrovnanie, ale nepodarilo sa jej to ani z pokutového kopu, preto si Bobrovčania odviezli tri body .

Góly: domáci – Kmeť, hostia – Burdel, Matloň

Ľubochňa: Dráb, P. Gerec, Vrtich, A. Chyla, J. Gerec, Bruk, Rapoš (Bražina), F. Chyla, Vrlík, Kmeť (O. Chyla), P. Chyla (Janky)

Bobrovec: P. Kello, Benda, Lisý, Janičina, Danko (Blcha), Gazda, Burdel (Š. Kello), Moravčík, Chudý, Črep, Matloň (Volaj)

Pribylina – Hubová 2:0 (0:0)

Domáci si od prvých minút vytvárali veľký tlak. Hostia prišli len s desiatimi hráčmi, a preto sa rozhodli brániť na vlastnej polovici. Pribylina hrala veľmi pekný kombinačný futbal. Do polčasu si vytvorila niekoľko sľubných šancí, ale zostali bez efektu. Aj po zmene strán pokračovali domáci v dobrej kombinačnej hre a tlačili súpera do jeho šestnástky. Vďaka tomu išli v 52. min. do vedenia. Krásnu akciu Riša Juríka zakončil pekným volejom Juraj Harich. Domáci aj naďalej dobýjali šestnástku hostí, ale tých držal na dištanc od debaklu brankár. Po nádhernej strele Filipa Benku domáci spečatili výsledok 2:0. Pochvalu si zaslúžia domáci hráči, ktorí sa po dvoch nešťastných zápasoch zmobilizovali a dokázali, že sú v pozícii lídra oprávnene, ale aj rozhodcovská trojica.

Góly: J. Harich, Benko

Pribylina: J. Mikuš, Stračiak, M. Harich, Sochor, Pačan (Nemec), Ri. Jurík, J. Jurík, Benko, M. Jurík (Mikuš), Račko (Harich), Tarageľ

Hubová: Slota, Podskuba (Kučka (Dutka)), Sloboda, Holík, P. Chrenko, Lopeň, Schreiner (Holík), Hanko, Nechaj, Gerec, Žihlavník

Hráč zápasu: Tarageľ

Lipt. Ján – Ľubeľa 4:0 (4:0)

Góly: domáci – Marcinek, Urbanovič, Malacký, Čatloš

Lipt. Ján: Španko, Koniar, Zlejší, Marcinek, Devečka, Urbanovič, Penciak, Brunčiak, Malacký, Vrlík, Čatloš

Ľubeľa: Huba, V. Oško, Suchý, Kúkol, Bubniak, Grečner, J. Oško, Hlavatý

Lipt. Sliače – Lisková 0:0

V susedskom derby videli diváci agresívny, bojovný futbal s množstvom nepremenených šancí na obidvoch stranách. Keďže nepremenili ani tie najvyloženejšie domáci Sršeň v 34. a 36. min. a hosťujúci Olejník v 71.a 86. min., zápas sa skončil spravodlivou deľbou bodov. Veľký podiel na bezgólovej remíze mali aj výborné výkony oboch brankárov Kmeťa v domácej bráne a Bačíka v bráne hostí. Zápas sledovalo 200 divákov.

Lipt. Sliače: Kmeť, Urban (Mrva), Bartánus, Gejdoš, Sršeň, Kováčik, Frič, Kurhajec (Trnovský), Mišovie, Hanula, Kendera (Huntoš)

Lisková: Bačík, Mrva, Hančík, Fúra, Mihaľov, P. Demko (Maslo), S. Demko (Karník), Marton, P. Lauko, Olejník, Forgáč

Kvačany – Smrečany/Žiar 0:1 (0:1)

Gól: Pajerchin

Kvačany: Kmeť, Bella, Ďuroň, Tkáč, Fiačan, Fregor, Uličný, Uram, Kojš, Štefka, Granát

Smrečany/Žiar: Števko, Laučík, Feketík, Moravčík, Pajerchin, Kubáň (Janičina), Frič (Moravčík), Furčák, Oško, Slodki, Labaška (Smatana)

Sv. Kríž – Východná 2:2 (1:0)

V prvom polčase si domáci vypracovali niekoľko výborných možností na strelenie gólu, ale skóroval len Roman Španko. Hostia ohrozili domácich len dvakrát. V druhom polčase sa hralo pod taktovkou hostí, ktorí vyrovnali Pavlom Vechterom. Druhý gól hostí, ktorý strelil Ján Mikuš, bol nádherný. Za domácich vyrovnal v závere zápasu hlavou Matej Rumanský.

Góly: domáci – Španko, Rumanský, hostia – Vechter, Mikuš

Sv. Kríž: P. Španko, Tomčík, Tomlák, Dorniak, Rumanský, Košo, Maďarec (Horanský), R. Španko, Jurík, Magura, Benčo (Antol)

Východná: Debnár, Roth, Halko, Kráľ, Vechter, Brezina, Mikuš, Hudáček, Stano, Holík, Debnár (Petrenka)

Ludrová – Jamník 7:0 (1:0)

Na hre domácich sa spočiatku prejavila únava po piatkovej dohrávke. Prvýkrát sa skóre menilo už v 6. min., ale potom oba tímy do prestávky gólovo mlčali. V druhom polčase domáci strelecky explodovali, keď z pätnástich striel na bránu sa až šesť vošlo medzi tri žrde. Hostia sa bránili, ale tlaku neodolali.

Góly: Petro, Jurika, Drozd 2, Kučera, Kajan, Laclavík

Ludrová: cárach, Kajan, Lazík, Petro, Kučera (Kúkol), Fain, Laclavík, Záchej, Drozd, Jurika (Hollý), Prúcha (Pavol)

Jamník: Krajčuška, B. Pačan (Beňo), Choma, Uličný, Holbus, Grešo, D. Pačan, Hudák, Beňo, Handrk, Pa. Pavkovček (Pe. Pavkovček)

14. Sv. Kríž 20 3 4 13 18:48 13

1. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  2. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  3. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
  4. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  1. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  2. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  3. P3 začína na východe Slovenska s výstavbou parku
  4. Zľavnené študentské lístky na dopravu s ISIC už aj cez mobil
  5. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  6. Kto vyhrá súboj medzi prírodnými a syntetickými diamantmi?

Mlyny Oblazy sú slovenským unikátom, ročne ich navštívia tisíce turistov

Vtlačené pod skalnými stenami v hlbokej Kvačianskej doline uprostred lesov v zdanlivo ťažko prístupnom teréne stoja Vodné mlyny Oblazy.

Gabika nám robila radosť

Ani maturitný stres jej nezabránil zabehnúť osobný rekord.

Gabriela Gajanová

Polícia obvinila dvojicu z obchodovania s ľuďmi, mali lákať na prostitúciu

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície obvinil dvoch občanov SR zo zločinu obchodovania s ľuďmi.

Razia v osade Hlboké v apríli tohto roka.

Ruža už zajtra vykročí do Európskeho pohára FIBA

Minulú stredu (9. októbra) MBK Ružomberok zorganizoval tlačovú konferenciu, na ktorej bol nosnou témou nový ročník Európskeho pohára FIBA.

Zľava Juraj Suja – tréner, Nikola Dudášová, Michal Lazár – konateľ klubu MBK Ružomberok.