Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Štiavnica nedala súperovi šancu a vysoko vyhrala

Vo víkendových zápasoch IV. ligy Poruba aj Štiavnica vyhrali a Černová doma podľahla stráži.

Černová – Stráža 1:3 (0:2)

V Černovej mal zápas typický jarný priebeh, keď hostia z minima vyťažili maximum a získali tri body. Stráža sa ujala vedenia už v 3. min. Domácim chýbal počas celého zápasu pokoj v zakončení. Hostia svoje šance, naopak, premieňali. Výkon domácich nebol zlý, ale na body to nestačilo.

Góly: domáci – Kajan, hostia – Stanovský, Miček, Večeřa

Černová: Gužiak, Tulinský, Demko, Dvorský (Slovák), M. Pindura, Kvasničák, Milan, Moravčík (Kovalčík), Kordiak, Kajan, Grieš

Bytčica – Záv. Poruba 1:2 (0:1)

V úvode zápasu stálo pri hosťoch šťastie, keď domáci trafili tyč a následne brvno. Potom dobre zasiahol v tutovke domácich brankár Vyskoč. Osmelili sa aj hostia, Dunaj dal v sľubnej akcii vedľa, Čajka nad a Beťkovu strelu zrazili domáci hráči na roh. Potom sa na kraji uvoľnil Čajka, ktorého v šestnástke faulovali a penaltu premenil Balluch. V závere polčasu opäť dobre zasiahol Vyskoč. Na začiatku druhého polčasu mali domáci opäť veľkú šancu, ale Vyskoč bol proti. Následne ušiel Balluch, ale jeho strela skončila vedľa tyče. O chvíľu na to mieril Michal Repček do brvna. Potom ušiel Oláh, ale jeho prihrávku nestihol Čajka usmerniť do siete. Následne si to však zopakovali, keď Oláhovu nezištnú hlavičku Čajka premenil. V závere zápasu domáci vystupňovali tempo a podarilo sa im znížiť. Futbalisti Poruby si víťazstvo zaslúžili.

Góly: domáci – Podhradský, hostia – Balluch (pen.), Čajka

Záv. Poruba: Vyskoč, Dunaj, Beťko, Oláh, Mi. Repček (Glončák), Budvesel, Šveda, Balluch, Račko (Perašín), Čajka (Lauko), Ma. Repček

Hráč zápasu: Vyskoč

Lipt. Štiavnica – Stráňavy 6:1 (3:0)

Domáci začali náporom a hrali veľmi dobre. V prvom polčase dali tri góly a po prestávke pokračovali v nastolenom tempe. Súperovi nedali šancu a zaslúžene vyhrali vysokým rozdielom.

Góly: domáci – Gejdoš 2, Labaška 2, Callo, Svetlák, hostia – Remek

Lipt. Štiavnica: Žiaran, R. Šiška, Svetlák, Gejdoš, Labaška, Baran (Kajan), Latiak, Callo, Oravec, M. Šiška (Hlaváč), Mihálik

Hráč zápasu: R. Šiška

Ostatné výsledky: Kysucké Nové Mesto – Kysucký Lieskovec 3:0, Tvrdošín – Trstená 0:1, Oravské Veselé – Vrútky 4:0, Belá/Dulice – Rosina 1:4

1. L. Štiavnica 21 16 3 2 66:16 51

2. Stráža 22 14 3 5 50:28 45

3. Tvrdošín 21 14 2 5 43:25 44

4. Z. Poruba 22 11 6 5 37:22 39

5. O. Veselé 20 11 5 4 34:21 38

6. Rosina 22 10 4 8 44:27 34

7. Stráňavy 22 10 4 8 35:29 34

8. Belá/Dulice 22 9 5 8 33:33 32