Pondelok, 21. január, 2019 | Meniny má Vincent

V Ľubochni si brankár rozbil hlavu

Favorit zápasu vo Svätom Kríži iba remizoval. Čítajte ako hral váš tím z I. triedy.

Ľubochňa – Hubová 1:1 (1:1)

V susedskom derby boli podľa tabuľkového postavenia favoritmi domáci, ale vzhľadom na stav ich kádra to nebola pravda. Boria sa so zraneniami a teda aj úzkym kádrom. Aj v tomto kole ich bolo len 13 a opäť museli dvakrát striedať pre zranenia hráčov. Najprv v 30. min. brankára, ktorý si pri náraze do žrde rozbil hlavu a cez polčas ďalšieho hráča, ktorý si natiahol sval. V 4. min. sa vedenia ujali hostia po zaváhaní ľavej strany domácej obrany. Vyrovnanie prišlo už o osem minút. Potom sa hra väčšinou odvíjala v strede ihriska. V druhom polčase, s podporou vetra, jasne dominovali domáci. Vypracovali si aj šance, nepremenili jedenástku, ale zápas sa skončil zmierlivo, s čím boli viac spokojní hostia.

Góly: domáci – Gerec, hostia – P. Chrenko

Ľubochňa: Okál (Bražina), P. Gerec, Vrtich, A. Chyla, Janky, J. Gerec, O. Chyla (Olos), F. Chyla, Vrlík, Paulíny, Dráb

Hubová: Slota, Sloboda, Pikla, Gerec, M. Holík, Bražina (S. Holík), Hanko, Lopeň, Nechaj, P. Chrenko, Žihlavník

Bobrovec – Ľubeľa 3:1 (1:0)

V prvom polčase sa z množstva šancí domácich ujala len jedna, keď výborne chytajúceho brankára hostí prekonal s pomocou teču domáci útočník Burdel. V druhom polčase doplatili Bobrovčania na zle zahranú štandardnú situáciu a z brejku vyrobil domáci brankár v šestnástke pokutový kop, ktorý hostia premenili. Následne sa hral otvorený futbal, ktorý v 83. minúte zlomil pre domácich krásnou strelou spoza šestnástky Janičina. Zaslúžené víťazstvo v nadstavenom čase prikrášlili domáci po dobre zahratom rohovom kope.

Góly: domáci – Burdel, Janičina 2, hostia – Kúkol

Bobrovec: P. Kello, Benda, Janičina, F. Danko (Š. Kello), Gazda, Burdel (Volaj), Moravčík, Chudý, Črep, Matloň, Sekan (Beláni)

Ľubeľa: Huba, M. Kúkol, V. Oško (Hollý), J. Kúkol, Bubniak, J. Oško, Tholt, Hlavatý, Vyšný, Grečner, Vrbenský

Pribylina – Lipt. Sliače 1:2 (0:0)

Domáci v prvom polčase súpera pritlačili a vytvárali si aj gólové šance. Prvú veľkú príležitosť mal Miroslav Jurík, ktorý z priameho kopu nastrelil brvno. Gól visel na vlásku aj po Benkovej akcii, ktorý však netrafil bránu. V dobrej pozícii bol aj Rišo Jurík, ale jeho zastavil brankár. Hostia sa v prvom polčase nedostali do žiadnej vážnejšej šance. Po prestávke sa domáci aj naďalej snažili, ale do vedenia išli hostia po ojedinelej strele na bránu. Podobne skončila v sieti aj ich druhá strela v zápase. Pribylinčania sa snažili so zápasom ešte niečo urobiť. Znížili na 1:2, ale to bolo všetko. S veľkou dávkou šťastia si Sliačania z Pribyliny odviezli všetky tri body.

Góly: domáci – Likavčan (vl.), hostia – Frič, Bartánus

Pribylina: Mikuš, Stračiak, M. Harich, Sochor, Račko, R. Jurík, J. Jurík, M. Jurík (Martan), J. Harich (O. Pačan), Tarageľ

Lipt. Sliače: Kmeť, Urban (Trnovský), Bartánus, Gejdoš, Sršeň, Kováčik (Littva), Frič, Bruk, Sliacky, Likavčan, Hanula

Hráč zápasu: Račko

Lipt. Ján – Smrečany/Žiar 0:1 (0:1)

V priemernom zápase dali hostia vedúci gól a domácim sa napriek snahe už vyrovnať nepodarilo.

Gól: E. Moravčík

Lipt. Ján: Španko, Koniar, Zlejší, Marcinek, Devečka, Oravec (Klonga), Maloch (Klepáč), Penciak, Brunčiak, Jančuška (Szűcs), Malacký

Smrečany/Žiar: Števko, E. Moravčík, Laučík, Válek, Pajerchin (Frič), Feketík, Kubáň, Slodki, M. Moravčík (Smatana), Oško, Furčák (Adamík)

Hráč zápasu: Oško

Lisková – Východná 2:0 (2:0)

Góly: Forgáč, Olejník

Lisková: Mrnčo (Pažítka), Rusnáček, Hančík, Olejník, Forgáč, Maslo, S. Demko, Kubala (Blaško), J. Mrva, Marton (Karník), T. Mrva

Východná: Drgoň, Vechter, P. Brezina, Mikuš, Stano, Holík, Poliak, M. Brezina (D. Debnár), M. Debnár (Krúpa), Halko (Petrenka), Kráľ

Kvačany – Jamník 3:0 (2:0)

Góly: Borsík, Uram (pen.), Ďuroň

Kvačany: Kmeť, Bella, Tkáč, Borsík, Lasák, Fiačan, Gregor, Uličný, Kojš (Flórek (Štefka)), Ďuroň, Uram (Ogorek)

Jamník: Mikšovský, M. Pavkovček, Choma, Uličný (Beňo), Holbus, Grešo, Pribilinec, Hudák (P. Pavkovček), Beňo, Handrk, Ilavský

Sv. Kríž – Ludrová 2:2 (0:2)

Hostia išli do vedenia v 7. min., keď Drozdova krížna strela skončila v domácej bráne. V 41. min. kopali hostia penaltu, ktorú premenil Laclavík a bolo 0:2. V druhom polčase domáci znížili hlavičkou Petera Tomčíka a v 78. minúte sa dočkali aj vyrovnania z pokutového kopu, pri ktorom nezaváhal Roman Španko. Domáci hráč Dorniak následne samostatný únik nepremenil a skóre sa už do konca zápasu nezmenilo.

Góly: domáci – Tomčík, Španko, hostia – Drozd, Laclavík

Sv. Kríž: P. Španko, Tomčík, Tomlák, Dorniak, R. Španko, Magura, Benčo, Staroň (Kubík), Baďo (Moravčík), Horanský, Jurík

Ludrová: Cárach, Kajan, Lazík, Petro, Kučera, Kúkol, Průcha, Laclavík, Drozd, Jurika (Kmeť), Droppa

Výstava, ktorá dokáže zaujať deti aj na tri hodiny

Oplatí sa trocha pritlačiť na veľké železné dvere do Galérie Kolomana Sokola na liptovskomikulášskom námestí, najmä ak tak urobíte s deťmi. Nevstúpite do klasickej galérie či obrazárne, ale dobre
premysleného detského sveta.

Dopravu v okolí ropných plošín kontrolujú aj Liptáci

Liptov neznamená len cestovný ruch, služby pre turistov alebo výrobné závody. Darí sa u nás aj menším firmám s inou a zaujímavou pridanou hodnotou, hoci sa o nich hovorí menej.

Plesový kalendár Liptova

Chcete si zaplesať? Pozrite si, aké plesy sa chystajú v Liptove pre sezónu 2019.

Viacero liptovských obcí vyhlásilo mimoriadny stav

Sneh skomplikoval dopravu, autobusy na hornom Liptove zapadli. V Liptovskom Mikuláši zasadal krízový štáb, na území celého mesta vyhlásili III. stupeň aktivity.