Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Deravá ružomberská obrana na Záhorí

Futbalisti MFK Ružomberok uplynulú stredu v 31. kole Fortuna ligy prehrali v Senici 2:4, keď zlyhali najmä pri štandartkách súpera.

V sobotu predposlednom kole Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok remizovali v Myjave so Spartakom 1:1.V sobotu predposlednom kole Fortuna ligy futbalisti MFK Ružomberok remizovali v Myjave so Spartakom 1:1. (Zdroj: (TASR))

RUŽOMBEROK. „Do tohto kola nám v jarnej časti akurát Trnava dala dva góly. Teraz sme inkasovali štyri, čo je pre mňa prekvapením. Počas sezóny sa však môže vyskytnúť jeden takýto zápas. To sa stane aj futbalistom FC Chelsea či Bayernu Mníchov. Na druhej strane je pozitívom, že mužstvo sa dostalo do šiestich gólových šancí, čo sa nám za celú jar nepodarilo. Z nich aspoň štyri góly bolo treba dať. Samozrejme, výsledok ma mrzí,“ vravel po stretnutí v Senici tréner Ruže Ivan Galád.

V prvom polčase najväčší vzruch priniesol jeho záver. V 38. min. domáci Pillár netrafil v sklze loptu pred ružomberskou bránou. O tri minúty na to Nagyovu bombu spacifikoval senický gólman Šulla a poradil si aj s Masarykovou dorážkou. Už bola na spadnutia aj nadstavená dvojminútovka, keď predsa polčasové skóre sa menilo, po Hlohovského priamom kope Pillár rybičkou poslal loptu do siete. „V príprave som upozorňoval chlapcov na to, že v kritických úsekoch, ako sú aj závery polčasov, nesmieme súperovi ponúknuť hlúpu štandartku. A my ju v poslednej sekunde spravíme,“ hneval sa Galád.

Zbytočný „gól do šatne“ mohol po prestávke aspoň čiastočne vyzmizíkovať Boszorád, no strela ružomberského pravého beka pristála len na žrdi. Miesto vyrovnania, v 51. min. už Senica viedla 2:0, po rohovom kope sa z gólu tešil aktuálne najlepší prvoligový zakončovateľ Kalabiška. Vzápätí Hlohovský trafil brvno svätyne Liptákov. V 69. min. sa domáci fanúšikovia predsa dočkali aj tretej lopty za chrbtom Nikoliča.

Hosťom ku cti slúži, že ani za stavu 0:3 z ich pohľadu, stretnutie „nezabalili“ Zošáka ešte vychytal Šulla, no potom Ruža a dvoma presnými zásahmi Masaryka hlavou v 85. a v 88. min. dokázala takmer stratenú bitku zdramatizovať. Masaryk Senici na jar nasúkal štyri góly. Pod Čebraťom (po zimnej prestávke) v rozpätí siedmich minút otočil skóre z 0:1 na 2:1 a teraz rozdúchal zhasnutú iskru nádeje. Do remízového rozuzlenia už ale hostia stretnutie nedokázali doviesť. Naopak v nadstavenom čase Komara dal výsledku konečnú podobu – 4:2.

„V závere to už bol z našej strany vabank, mysleli sme len na to, ako streliť vyrovnávajúci gól. Chlapci do poslednej chvíle chceli s výsledkom ešte niečo spraviť... Tri góly sme dostali po štandartných situáciách. Tentoraz nám vzadu chýbala väčšia zodpovednosť a disciplína,“ dodal Galád.

Sklamaný bol aj kanonier Pavol Masaryk. „Mali sme príležitosti na to, aby sme my išli do vedenia, potom by sme určite neboli odchádzali zo Senice naprázdno. Keď sme znížili na 3:2, veril som, že ešte jeden gól dáme,“ povedal ružomberský útočník.

FK Senica – MFK Ružomberok 4:0 (1:0)

Góly: 45+. Pillár, 51. Kalabiška, 69. Hlohovský, 90+. Komara – 85. a 88. Masaryk.
Žlté karty: Boszorád, Nagy – Privrel, Kalabiška. Rozhodoval: Trutz – 1250 divákov.
MFK: Nikolič – Boszorád, Maslo, Kružliak, Lupták – Turčák (66. Gerec), Zošák, Nagy, Lovás (54. Almaský) – Janič (46. Vavrík) – Masaryk.