Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Na rozlúčku víťazstvo a posun na siedmu priečku

Futbalisti MFK Ružomberok vo Fortuna lige sezónu 2014/2015 zavŕšili víťazstvom 2:1 v Banskej Bystrici. V konečnej tabuľke mužstvu, ktoré po jesennej časti bolo predposledné a to len vďaka lepšiemu skóre, napokon patrí veľmi solídne 7. miesto.

Na snímke zľava stredopoliar Juraj Vavrík (Ružomberok) a kanadský obranca Milovan Kapor (Banská Bystrica) v zápase záverečného 33. kola jarnej časti futbalovej Fortuna ligy Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok.Na snímke zľava stredopoliar Juraj Vavrík (Ružomberok) a kanadský obranca Milovan Kapor (Banská Bystrica) v zápase záverečného 33. kola jarnej časti futbalovej Fortuna ligy Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok. (Zdroj: TASR)

RUŽOMBEROK. „V Banskej Bystrici sa body nerodia ľahko. Domáci, ktorí už dávnejšie boli istým vypadávajúcim, hrali uvoľnene a s ligou sa chceli rozlúčiť víťazstvo. My sme neprišli v úplne pohode, viacerých hráčov napadla črevná viróza. Preto som veľmi rád, že sme zápas zvládli. Prvý polčas bol z našej strany slušný, dobre sa kombinovalo, v druhom nás ale súper prehrával, nedokázali sme podržať loptu,“ hodnotil sobotňajšie vystúpenie na Štiavničkách kapitán Ruže Ján Maslo.

Hostia mali impozantný vstup do zápasu. Prebiehala len 3. min., keď Janič vybojoval loptu pre Vavríka a ten gólovou prihrávkou oslovil Masaryka – 0:1. Vzápätí bolo horúco aj na druhej strane, keď Hric v nádejnej pozícii hlavou minul ružomberskú bránu.

V 10. min. mal Masaryk na kopačke druhý gól, pekne prenikol, no stroskotal na domácom brankárovi Borošovi. O deväť minút neskôr sa do streleckej listiny mohol zapísať Vavrík, ale pred odkrytou bránou Dukly hlavou netrafil prudký Boszorádov center.

Neubehli ani dve „minútky“ a ružomberský stredopoliar odmietol ďalšiu „tutovku“, keď vo finálnej fáze zbrklo naložil s Lovásovou prihrávkou. V 33. min. sa zrodila najväčšia šanca „vojakov“ v prvej polke, gólom zaváňal utešený Polievkou slalom. V 36. min. sa zase do bystrickej brány nezmestila Maslova hlavička.

„Som rád, že som opäť mužstvu pomohol,“ vravel jarný kanonier MFK Pavol Masaryk. „Po dvojročnej pauze, vynútenej vážnym zranením, je deväť gólov zo štrnástich stretnutí slušná bilancia.“ Zakončovateľa Liptákov však trochu mrzelo, že jeho tím už do prestávky zápas nevybavil. „Boli sme v útoku aktívni, mali sme viaceré príležitosti nielen na poistenie vedenia, no aj na rozhodnutie zápasu. Jednu vyloženú šancu som tiež spálil,“ podotkol Masaryk.

Druhý polčas sa odvíjal v inom garde. Domáci sa viac tlačili dopredu a ich snaha o vyrovnanie aj slávila úspech. V 61. min. Polievka na hranici „malého vápna“ našiel Šovčíka, ktorý pohotovo rozvlnil sieť. Len päť minút na tabuli svietil „egál“, Nagyovi vyšla parádna rana spoza šestnástky a Ružomberok znovu naklonil zápasové misky na svoju stranu – 1:2.

Dukla však neklesala na duchu a naďalej to v útoku skúšala. O bleskovú odpoveď sa mohol postarať Šovčík, lenže po druhý raz už nezakončil podľa svojich predstáv. V 77. min. sa Snitka z osemnástich metrov oprel do lopty a Ružu ratovala pravá žrď Šavolovej svätyne. V závere Dukla už nič nebezpečné nevymyslela a tri body „cestovali“ cez Donovaly do Liptova.

Banská Bystrica – Ružomberok 1:2 (0:1)

Góly: 61. Šovčík - 3. Masaryk, 66. Nagy. Rozhodoval: Šuniar – 448 divákov. Žlté karty: Lovás, Rosa, Kotora (všetci Ružomberok).

MFK: Šavol - Boszorád, J. Maslo, Rosa, Lupták - Nagy – Janič (58. Almaský), Gerát, Vavrík (74. Kotora), Lovás (81. Gerec) – Masaryk.

POVEDAL O ZÁPASE

Ivan Galád, tréner Ružomberka: „V prvom polčase chlapci hrali dobre, mali sme štyri šance. Treba tiež povedať, že ráno sedem hráčov bolo na infúziách, mali sme obavy, či vôbec nastúpime, oni sa však zapreli. Hoci v druhom polčase bolo vidno, že im ubudli sily, jednoznačne chceli v tomto zápase zvíťaziť a posunúť Ružomberok čo najvyššie. To sa aj podarilo.“

Ilustračná fotografia.

O výsledkoch plošného skríningu informoval premiér Igor Matovič.

10 h
Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.