Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Likavka porazila favorita zápasu

Palúdzka prelomila sériu prehier, Dúbrava porazila Švošov a Demänová vyhrala nad Bobrovom. Prečítajte si futbalové komentáre V. ligy.

Dúbrava – Švošov 4:3 (2:1)

V zápase mužstiev zo spodného konca tabuľky priniesol prvý polčas nezáživný futbal. Domáci sa ujali vedenia v 10. min. gólom Andreja Rakučiaka. Hostia odpovedali v 18. min. gólom Jakuba Rošteka. Potom sa hralo na obidve strany a v 40. min. Dávid Danaj dostal domácich opäť do vedenia.

Po zmene strán mal zápas inú úroveň. V 53. min. Roháč strelou z tridsiatich metrov zvýšil na 3:1. Hostia následne Dúbravu pritlačili a v 66. min. znížili gólom Mareka Žiaru na 2:3. Gólová naháňačka pokračovala a opäť sa dostali na rad domáci, ktorí znova odskočili na rozdiel dvoch gólov. Skóre napokon uzavreli hostia, ktorí ešte skorigovali na 4:3. Švošov sa ešte snažil vyrovnať, ale domáci sa už ubránili a získali plný počet bodov.

Góly: A. Rakučiak 2, Roháč, Danaj – J. Roštek, M. Žiara, D. Žiara

Dúbrava: Mráz, D. Danaj, A. Rakučiak, Švec, Slabej (Bachleda), Priesol, Húlek, Feketík (Matejovie), Oravec, Roháč, M. Danaj (Nemec)

Švošov: Čačo, Dančo, M. Drdák, Pukaj, Koreň, M. Žiara, Kútnik, L. Drdák, Ro. Roštek (Janiga), J. Roštek, D. Žiara

Hráč zápasu: A. Rakučiak

Bobrov – Demänová 0:1 (0:0)

Po výbornom výkone hostia zaslúžene vyhrali. Vedenia sa mohli ujať už v prvom polčase, ale napokon skórovali až v 88. minúte zásluhou Valaštiaka a Kella, ktorý mu na gól zacentroval.

Gól: Valaštiak

Demänová: Sotoniak, Kello, Valaštiak, M. Kandera, Lisý, Štulajter, Janega, Janek, T. Kandera, Gajdoš, Húska

Hráč zápasu: Sotoniak

Palúdzka – Kláštor p. Znievom 4:3 (1:0)

Po sérii troch domácich prehier bez streleného gólu kázala povinnosť domácim zvíťaziť. Svoje predsavzatie začali napĺňať v 10. min, keď po úniku Trnovského a jeho nezištnej prihrávke skóroval Pastva. Hostia niekoľkokrát nebezpečne ohrozili domácu bránu, ale prezentovali sa iba strelou do žrde a jednou zahodenou príležitosťou. Z domácich svoje príležitosti zahodili Pastva a Psotný.

Po zmene strán v 52. min. Kokavec na dvakrát upravil na 2:0. Onedlho ukážkový samostatný únik zakončil Trnovský tak, že v pokutovom území položil na zem päť hráčov hostí a skóroval. Pohybliví a rýchli hostia sa nevzdali a v priebehu piatich minút znížili na 2:3. Najmä druhý gól z priameho kopu bol ukážkový, lebo do siete sa odrazil od žrde. V 75. min. Pastva z dvadsiatich metrov trafil ukážkovo do vinkľa brány hostí. Keď trestný kop Kokavca skončil na brvne, bojovní hostia ešte skorigovali výsledok v 85. min. Dramatický priebeh uspokojil prítomných divákov.

Góly: Pastva 2, Kokavec, Trnovský – T. Mravec, L. Mravec, Šmiček

Palúdzka: Pavlík, Psotný, Kokavec, Daniel, Trnovský, Blaško, Zeleňák (Matejka), Hlušák, Uličný, Bobula (Kružliak), Pastva

Hráči zápasu: Pastva, Hlušák, Trnovský

Bešeňová – Tur. Štiavnička 0:4 (0:1)

Góly: Kačák 2, Špirko 2

Bešeňová: J. Hablák, Vrtich, Zahradník (Didek), Holík, Protuš (Palacka), Krška (Kaplánek), Švidroň, Vyšný, Baďo, A. Hablák, Baran

Likavka – Martin B 4:1 (2:0)

Hostia nechali domácich hrať si svoju hru a ono to využili a súpera zatlačili. Do polčasu strelili dva góly po chybách v martinskej obrane. V obidvoch prípadoch sa vyznamenal Peter Golis. Po polčase sa hra viac vyrovnala, ale Martinčania boli nedočkaví a dostávali sa do ofsajdov. Domácim sa podarilo využiť brejk a zvýšiť náskok na 3:0. Hostia sa napokon tiež dočkali gólu, ale boli to opäť domáci, kto uzavrel skóre zápasu.

Góly: Golis 2, Krakovský 2 – Nosák

Likavka: Sabaka, Medžo, Hancko, Bubniak, Haluška, Kondra, Golis (Szabó), Huba, Hatala (Adamčiak), Krakovský, Ružička (Matúška)

1. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
  2. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  3. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?