E. Kendera: Základom bola ohromná disciplína a bojovnosť

Pred pár dňami futbalisti MFK Ružomberok zavŕšili svoju osemnástu sezónu bez jediného prerušenia medzi slovenskou elitou. Športový riaditeľ klubu Erik Kendera porozprával o uplynulom ročníku 2014/15.

Tomáš Gerát (vľavo) bol najväčším prekvapením jarnej časti.Tomáš Gerát (vľavo) bol najväčším prekvapením jarnej časti. (Zdroj: (TASR))

RUŽOMBEROK. Bol to asi najťažší ročník mužstva spod Čebraťa v najvyššej republikovej súťaži.

Dve kolá pred zimnou prestávkou, keď Ružomberok držal v rukách ligový lampáš, sa musel porúčať tréner Ladislav Šimčo a nahradil ho dovtedajší kouč reprezentačnej dvadsaťjednotky Ivan Galád.

Výborný štart do jarnej časti položil základ bezstarostnému záveru a napokon veľmi slušnej siedmej priečke. Len „bodík“ chýbal galádovcom, aby sa zmestili do hornej polovice tabuľky.

Aké plusy by ste vypichli z ligového ročníka 2014/2015? – znela naša prvá otázka na športového riaditeľa MFK Ružomberok Erika Kenderu.

SkryťVypnúť reklamu

– Ja osobne som videl veľký prínos v osobe Ivana Galáda. V kabíne nastavil pevný režim, ktorý dovtedy absentoval. Hráči žili futbalom osem-deväť hodín denne, ako keby chodili do hocijakej inej práce. Mohli sa plne koncentrovať iba na futbal. Nie ako predtým, keď prišli na štadión na dve hodiny a potom sa motali po meste na kávičkách.

S výrazným predstihom sme mohli vyhlásiť, že nosná úloha, čiže záchrana, je splnená. Základom bola ohromná disciplína, bojovnosť, entuziazmus a dôsledné plnenie taktických pokynov. Ružomberok nebodoval dákou ľúbivou hrou, ale predovšetkým účelným futbalom.

Potešilo ma tiež herné pokroky niektorých hráčov. Zvlášť by som tu vypichol Tomáša Geráta, ktorý bol, aj podľa Galáda, najväčším prekvapením jarnej časti. Mladý chalan si vybojoval miesto v základe a počas celej sezóny sa za to revanšoval mimoriadne stabilnými výkonmi.

SkryťVypnúť reklamu

A čo mohlo byť lepšie?

– Mužstvo neponúkalo pekný útočný futbal, ktorý by bavil divákov. Preto v klube, keď je reč o posilách, sa bavíme o útočníkovi a krídlach, resp. o ofenzívnych krajných stredopoliaroch. Myslím si, že obrana je dobre vyskladaná a aj takticky na výške. Rezervy však máme v hre smerom dopredu. Chceme urobiť všetko preto, aby sa tvár nášho mužstva zatraktívnila.

Dotkli ste sa kádra, potreby jeho doplnenia. Ako je to s druhou stranou mince? Je už isté, s kým sa rozlúčite?

– Ide o hráčov, ktorí síce majú profesionálne zmluvy, no boli na hosťovaniach v iných kluboch, konkrétne o Richarda Bartoša, Erika Lienera a Miroslava Almaského.

Oliver Práznovský ktorému 31. mája vypršal kontrakt, dostal od trénera Galáda nový návrh spolupráce, no zatiaľ sa k nemu nevyjadril.

SkryťVypnúť reklamu

Posledný májový deň sa skončila zmluva aj Jánovi Maslovi. Ten sa do klubu vrátil v zime po zahraničnej anabáze. Zostane?

– Máme eminentný záujem, aby Maslo v Ružomberku pokračoval. Dostal ponuku i čas na rozmyslenie. V týchto dňoch má prísť odpoveď.

Aký osud čaká brankára Mateja Šavola, Antonína Rosu a Lukáša Janiča, ktorým vypršali hosťovania?

– V prípade Rosu sme uplatnili opciu, a tak hráčovi platí poldruharočná zmluva. Šavol a Janiš sú momentálne v riešení.

Medzi verejnosťou idú chýry, že by pod Čebrať mali prísť zaujímavé hráčske akvizície – Tomáš Kóňa, Martin Jakubko či Exružomberčan Tomáš Ďubek. Sú naozaj vo vašom hľadáčiku?

– Jakubko a Ďubek áno, Kóňa nie.

Môžete načrtnúť začiatok prípravy na novú sezónu?

– Začíname 17. júna o 11. hod. V sobotu 20. júna sú v pláne dve prípravné stretnutia v Turanoch pri príležitosti 80. výročia futbalu v obci s tamojším účastníkom I. triedy a Duklou Banská Bystrica. Potom mužstvo odíde na jedenásťdňové sústredenie v Rakúsku.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  5. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 446
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 184
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 153
  4. Kam smerujú peniaze bohatých? 3 820
  5. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 3 458
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 158
  7. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 2 919
  8. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 2 172
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Medzinárodný deň detí je tu a s ním prichádza deň plný smiechu, hier a milých prekvapení. Pripravili sme pre vás prehľad zaujímavých podujatí a tipy na darčeky, ktoré zaručene potešia malých oslávencov.


Most ponad rieku Revúca je mimoriadne vyťažený.

Radnica dostala na realizáciu dotáciu.


David Púchovský.

David Púchovský roky pracoval pod ľuďmi zo Smeru.


3
Dievčatá dosiahli skvelý úspech.

Juniorky MBR Ružomberok skvelým spôsom ovládli majstrovstvá Slovenska v basketbale dievčat junioriek (U 19) v Košiciach.


Ján Svrček

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu