Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Domácim sa nechcelo hrať a špekulovali s dresmi, Palúdzka napokon vysoko vyhrala

Najlepšie sa z liptovských zástupcov v V. lige darilo Demänovej.

Likavka – Švošov 3:2 (1:1)

V zápase o nič nešlo, pretože Likavka už mala istý zostup do I. triedy. Domáci však chceli vyhrať derby, preto bol zápas atraktívny. Likavčania išli dvakrát do vedenia a hostia dvakrát vyrovnali. Na tretí gól však odpovedať nestihli, a tak sa domáci tešili aspoň z toho, že sa so súťažou rozlúčili víťazne. Zaujímavosťou zápasu bolo, že za domácich dali všetky tri góly dvaja netradiční strelci – obrancovia Ružička a Medžo.

Góly: Ružička 2, Medžo – J. Roštek

Likavka: Sabaka, Medžo, Bubniak, Haluška, Kondra, Golis, Krakovský (Šimo), Ružička, Lukáč, Adamčiak, Hyko

Švošov: Ra. Roštek (Čačo), Gerec, Chorvát, Dančo (Ro. Roštek), Staš, Žiara, Kolárik, L. Drdák, T. Drdák, J. Roštek (Janiga), Koreň

Hráč zápasu: Ružička

Bešeňová – Demänová 1:1 (0:1)

Derby sa odohralo na kvalitnom ihrisku a malo svoju kvalitu. Prvú šancu zahodli hostia, keď Praštiaka vychytal Hablák. Domáci kontrovali Vyšným, ale Bačík na druhej strane bol tiež pozorný. V 35. min. dal úvodný gól zápasu po sóle Praštiak. Druhý polčas začali domáci dobre a v 50. min. po hrubej chybe Bačíka skóroval Vyšný z odkopu. Po vyrovnávajúcom góle hostia ožili a mali štyri šance z priamych kopov. Všetky však bravúrne vyriešil Hablák. Bešeňová odpovedala kontrami Barana a Vyšného, ale neúspešne. Podľa vývoja zápasu môžu byť domáci s remízou maximálne spokojní. Domáci kanonier Vyšný sa stal tretíkrát v rade najlepším strelcom V. ligy.

Góly: Vyšný – Praštiak

Bešeňová: J. Hablák, Vrtich, Zahradník (Volf), Kozub, Baďo, Baran. Teličák, Pilát, Budiak, Palacka (Didek), Vyšný

Demänová: Bačík, Valaštiak, M. Kandera, T. Kandera, Kello, Štulajter, Lisý, Laco, Janega, Praštiak, Húska

Dúbrava – Nižná 1:3 (0:2)

Nižná v Dúbrave potvrdila, že na ihriskách súperov to vie. Už v úvode prvého polčasu sa ujala vedenia 2:0. Do konca polčasu sa hralo na obidve strany. Na začiatku druhého polčasu znížil Priesol na 1:2. Následne domácich niekoľkokrát podržal dobre chytajúci Mráz. Hostia ešte v závere upravili výsledok na 3:1. Výbor Športového klubu Agro Baník Dúbrava ďakuje fanúšikom a sponzorom za povzbudzovanie a pomoc v sezóne 2014/2015.

Góly: Priesol – Pňaček, Šeling, Zboroň

Dúbrava: M. Mráz, Rakučiak, Slabej, Priesol, Húlek, Roháč, Danaj, D. Mráz (Gejdoš), Matejovie, Nemec, Benčo (Vodička)

Hráč zápasu: Mráz

Lipovec – Palúdzka 0:8 (0:5)

Domáci v horúčave nechceli hrať a začali špekulovať s dresmi v snahe vyhrať kontumačne. Obliekli si také isté dresy, v akých prišli hostia, hoci mali nahlásené iné. Hostia sa vynašli a upravili si výstroj lepiacimi páskami a leukoplastom. Tento krok hráčov Palúdzky zdravo nabudil a v zápase domácich doslova sfúkli z ihriska. Za dvadsať minút strelecky disponovaný Trnovský Lipovčanov uzemnil hetrikom. Palúdzka pokračovala v dobrej hre a súpera do ničoho nepustila. Skóre narastalo až na konečných 0:8.

Góly: Trnovský 5, Kokavec, Zeleňák, Pastva

Palúdzka: Pavlík, Danko, M. Bella, Kokavec, Trnovský, Hlušák, Bobula, Pastva, Daniel, Zeleňák, Matejka

Hráč zápasu: Trnovský

Ostatné výsledky: Diviaky Martin B 2:1, Oravská Jasenica – Turčianska Štiavnička 2:0, Bobrov – Kláštor pod Znievom 0:3, Lipovec – Palúdzka 0:8

14. Lipovec 26 3 6 17 24:68 15

1. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  2. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
  3. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci
  4. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  5. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  6. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  7. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
  8. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  9. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  10. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
  1. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  2. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  3. P3 začína na východe Slovenska s výstavbou parku
  4. Zľavnené študentské lístky na dopravu s ISIC už aj cez mobil
  5. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  6. Kto vyhrá súboj medzi prírodnými a syntetickými diamantmi?

Gabika nám robila radosť

Ani maturitný stres jej nezabránil zabehnúť osobný rekord.

Gabriela Gajanová

Polícia obvinila dvojicu z obchodovania s ľuďmi, mali lákať na prostitúciu

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície obvinil dvoch občanov SR zo zločinu obchodovania s ľuďmi.

Razia v osade Hlboké v apríli tohto roka.

Ruža už zajtra vykročí do Európskeho pohára FIBA

Minulú stredu (9. októbra) MBK Ružomberok zorganizoval tlačovú konferenciu, na ktorej bol nosnou témou nový ročník Európskeho pohára FIBA.

Zľava Juraj Suja – tréner, Nikola Dudášová, Michal Lazár – konateľ klubu MBK Ružomberok.