Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Keď vylúčil rozhodca brankára, nahradil ho tréner Fula

V prvom kole sa zrodili dve remízy a Beňadiková utŕžila v Partizánskej Ľupči debakel.

Podtureň – Lipt. Lúžna 0:2 (0:1)

Góly: Kostúrik, Švanda

Podtureň: Hrča, Flóro, Benčo, Grieš (Kováčik), Vozárik, Račko, Tomo, Kasanický, Žilla, Psotka, Šimovček (Žember)

Lipt. Lúžna: Sliacky, Sumega, Mydliar, Chlepko (Janči), Kajda, Kostúrik, Targoš, Trnka, Sekiera, Glemba, Staš (Švanda)

Hrboltová – Svätý Kríž 2:0 (1:0)

Domáci si zobrali k srdcu predzápasové slová a podali plnohodnotný výkon. Súperovi toho veľa nedovolili a mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Celý tím si zaslúži za predvedenú hru pochvalu.

Góly: Sokol, Žákovský

Hrboltová: Rechtorík, Lauko, Bačkor, Peťko (Danko), Jacko (Buchta), Kralovenský, Chovan, Bystričan (Huba), Sokol, Žákovský, Bella

Sv. Kríž: Staroň, Bella, Antol, Dorniak, Rumanský, Baďo, Širúček, R. Španko, Mintál, Horanský, P. Španko

Hráč zápasu: celý kolektív

Lipt. Revúce – Iľanovo 4:4 (4:2)

Bol to remízový zápas, v ktorom domáci vyhrávali ešte v prvom polčase 4:0. Hosťom sa ale do konca polčasu podarilo znížiť na 4:2. V druhej časti hry sa striedali šance na obidvoch stranách, pokým hlavný rozhodca hráča hostí nevylúčil. Domáci to ale nevyužili a dostalo ešte dva góly.

Góly: Kuriš 2, Janek, Jureník – Devečka 3, Ľ. Kráľ

Lipt. Revúce: Šooš, Mrviš, Mesík, Kurilla, Kmeť (M. Saniga), Jureník, Gazdarica, A. Saniga, Kuriš (Hariň), Janek, Kutaj

Iľanovo: Staroň, Ľ. Kráľ, Trizna, Frič (Jančuška), Droppa, Kanpčík, M. Kráľ, Gall, Žiaran, Devečka, Zeleňák

Vavrišovo – Komjatná 3:4 (1:3)

Domáci hrali, žiaľ, podľa predstáv vlastných fanúšikov len prvých dvadsať minút, počas ktorých aj strelili vedúci gól z kopačky Zázrivého. Potom novozložená domáca obrana vytvorila hosťom deň otvorených dverí a tí za desať minút dokázali jej hrubé chyby potrestať troma gólmi. Domáci boli zrelí na uterák. Po polčase mal Chlebo v 53. min. výbornú šancu znížiť stav, ale jeho projektil tesne minul bránu hostí. Z protiútoku zvýšil Maťokár na 1:4 a hostia sa nepochopiteľne stiahli a začali brániť výsledok. To sa im mohlo stať osudným, pretože domáci v 64. min. zásluhou Zázrivého a v 86. min. Majeríka, zdramatizovali záver stretnutia. Vyrovnanie mal na kopačke Majerík, ktorého v stopercentnej šanci v 89. min. vychytal hosťujúci brankár. Hostia pôsobili futbalovejšie a ich víťazstvo je zaslúžené.

Góly: Zázrivý 2, Majerík – Kubernát , A. Bernolák, Kútnik, Maťokár

Vavrišovo: Benčo, Chlebo, Kohút, Teniak, Zázrivý, Krajčírik (Badžgoň), Divok, Susedík (Budaj), Piovarči, Majzlík, Majerík

Komjatná: Bartík, Junka, T. Bernolák, Roštek, D. Lacko, Švalec, Maťokár, A. Bernolák (Maga), Ondruš, Kubernát, Kútnik

Hráč zápasu: Majerík

Lúčky – Štiavnička 2:2 (2:1)

Keď domácim „mladým puškám“ v 20. min. vylúčil rozhodca Nemec brankára za hru rukou mimo pokutového územia, zdalo sa byť o výsledku rozhodnuté. Do bránky išiel tréner Fula, ale domáci aj napriek oslabeniu išli do dvojgólového vedenia gólmi R. Bobčeka a P. Mišíka. Hostia pred prestávkou znížili po rohovom kope Kajúchom. V druhom polčase strelu hostí vytesnil domáci brankár na brvno, aby v 60. min. vyrovnali po samostatnom úniku Chorváta. Domácim ubúdali sily, aktivitu hostí eliminovali dobrými kombináciami a svojou bojovnosťou. Posledné minúty dohrávali domáci po zranení Vrzgulu iba deviati a šťastie im neprialo ani v poslednej šanci zápasu.

Góly: Bobček, P. Mišík – Kajúch, Chorváth

Lúčky: Dragan, M. Mišík (B. Bobček), R. Bobček, D. Zachar, J. Vrzgula, D. Mišík, P. Mišík, F. Hrbček, T. Fula (J. Matula), D. Debowski (P. Fula), P. Zachar

Štiavnička: Petružela, Ondrejka, Hyko, Kajúch, Novák, Piroh, Šida (Hadač), Bachan (Chorváth), Šaradín (Antol), Rázga, Hollý

Prosiek – Lipt. Teplá 1:2 (1:2)

Domáci nováčik nastúpil do zápasu aktívne a zodpovedne. Avšak už v 2. min. nariadil proti nim pokutový kop, ktorý im znepríjemnil úvod. Druhý gól padol tiež do domácej siete, no ešte pred polčasom strelil Miroslav Švárny kontaktný gól. V druhom polčase prevzali domáci iniciatívu a hostia sa začali báť o výsledok. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal v 87. min. Vigoda, ktorý nepremenil pokutový kop. Podľa nášho komentátora Ladislava Majerčiaka to bol krásny zápas a jeho aktéri by sa za podaný výkon nemuseli hanbiť ani v najvyššej súťaži.

Góly: Švárny – Červeň 2

Prosiek: Hrča, Franko, Sekej (Kordoš), Baleja, Vigoda, J. Pagáč, Račko, Sprušanský (Vigoda), Jendrušák, Švárny, Tomek

L. Teplá: Turčok, Müller, Kovalčík, Fajta, Slovák, Chovanec, M. Červeň (J. Červeň), Kvasničák, Slovák, Bobek, Dvorský

Hráč zápasu: Švárny

Part. Ľupča – Beňadiková 11:0 (7:0)

Zápas sa nedohral, pretože počet hráčov Beňadikovej klesol pod sedem za stavu 11:0.

Góly: Piatka 3, Zelený 2, Kacian 3, Šlachta 2, P. Peterec

Part. Ľupča: Salajka, V. Peterec (Budvesel), Gruchalák, Smitek, Kacian, Piatka (Šlachta), Zelený, P. Peterec, Chriašteľ (Balážec), Kráľ, Frič

Beňadiková: Šimček, Račko, Matušek, Vyparina, P. Zlejší, J. Zlejší, Bocko,Kriška, D. Račko, Janek, M. Račko

1. P. Ľupča 1 1 0 0 11:0 3

2. Hrboltová 1 1 0 0 2:0 3

3. L. Lúžna 1 1 0 0 2:0 3

4. Komjatná 1 1 0 0 4:3 3

5. L. Teplá 1 1 0 0 2:1 3