Streda, 13. december, 2017 | Meniny má Lucia

Víťazstvo domácich zaslúžene spečatil M. Vozárik

V kvalitnom zápase nováčik z Liptovskej Kokavy vyhral, Východná opäť pokračuje v slabých výkonoch.

Hubová v Liptovskej Kokave.(Zdroj: MAREK JURIŠ)

Ľubochňa – Východná 3:0 (1:0)

V prvom polčase jasne dominovali domáci. Vypracovali si viacero šancí, ale ich koncovka bola veľmi biedna. Vedenia sa ujali v 28. min., keď po faule na domáceho Jožka Kmeťa nasledoval pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Marek Šramek. Druhý polčas už bol o niečo vyrovnanejší. Hlavne na hráčoch Ľubochne bolo vidno, že im vo veľkej horúčave ubúdajú sily. Avšak už v 47. min. zvýšili vedenie na 2:0 ukážkovým gólom Mareka Šrameka, ktorý z voleja z otočky trafil pod brvno. Vďaka tomu sa hra Ľubochne výrazne upokojila. Domáci už len kontrolovali hru bez výraznejších šancí. Skóre zápasu uzavrel v nadstavenom čase hlavou Janko Gerec.

Góly: Šremek 2, J. Gerec

Ľubochňa: Dráb, P. Gerec, Vrtich, J. Gerec, Šrámek (Bražina), F. Chyla, Garček, Kmeť, Vrlík, Štrbka, Grznár

Východná: Drgoň, Roth, Melich, Vechter (Hoško), Brezina, Hudáček, Poliak, Halko, J. Mikuš, Petrenka (M. Mikuš), Stano (Ďuriš)

Hráč zápasu: Kmeť

Lipt. Ján – Lipt. Sliače 3:1 (3:0)

Zápas sa od začiatku vyvíjal podľa predstáv domácich. Prvý gól strelili už v 2. min. a do polčasu pridali ďalšie dva. Hostia po polčase len skorigovali na konečných 3:1. Obidve mužstvá podali dobrý výkon aj napriek horúčave, v ktorej hrali. Tri body si napokon zaslúžene pripísali lepší domáci.

Góly: Ručkay, Kumančík, Urbanovič – Likavčan

Lipt. Ján: Španko, Koniar, Zlejší, Devečka, Urbanovič (Klonga), Ručaky, Kumančík, Vretenár, Malacký, Vrlík (Múranica), Čatloš (Marcienek)

Lipt. Sliače: Mrva, Sliacky, Gejdoš, Kendera, Kováčik, Frič, P. Likavčan (Hadač), Sršeň, Bartánus, Mrva (Roštek), Trnovský (J. Likavčan)

Hráč zápasu: Ručkay

Jamník – Likavka 0:2 (0:1)

Hostia vyhrali zaslúžene. Domáci inkasovali po dvoch chybách v obrane.

Góly: Kendera, Šimo

Jamník: Beňo (Mikšovský), Lauko, Pavkovček, Choma, Uličný, Holbus, Koriťák (Choma), Žufaj, Rezník, Ilavský, Kudláček

Likavka: Krakovský, Hancko, Pavlík, Haluška, Sliacky, Kendera, Ružička, R. Šimo (Huba), Kondra (Trnka), Lukáč, Didek (L. Šimo)

Ludrová – Bobrovec 1:2 (1:1)

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa v 5. min. ujali vedenia. Odvtedy sa domáci herne zobudili, hoci hostia ešte trikrát nastrelili konštrukciu brány. Vyrovnanie prišlo po polhodine hry, keď Laclavík efektne aj efektívne využil priamy kop. Po zmene strán opäť udreli hostia po chybnej rozohrávke ludrovskej obrany. Domáci túžili po bodoch, no nedokázali ani vyrovnať, čo vyhovovalo hosťom, ktorí potrestali chyby domácej obrany. Za hernú prevahu vo väčšine zápasu by si domáci zaslúžili minimálne bod.

Góly: Laclavík – J. Lisý, Janičina

Ludrová: M. Kmeť, Kajan, Petro, Lazík, Drozd (Chmela), Meško, Laclavík (P. Kmeť), Kučera, Oravec, Průcha (Hollý), Záchej

Bobrovec: Kuna, Benda, Janičina, Š. Kello, Danko, Benčo, Burdel, Mroavčík (P. Kello), J. Lisý, Črep, Beláni (V. Lisý)

Lipt. Kokava – Hubová 3:1 (1:0)

Domáci sa predstavili na svojom ihrisku v najvyššej okresnej súťaži po niekoľkých rokoch. V tomto zápase bolo symbolické, že domácich dostal do vedenia peknou strelou k tyči najstarší hráč Porubän, ktorý si ešte pamätá predošlé pôsobenie Kokavy v I. triede. Hostia ostali zaskočení a ďalšiu strelu M. Šuňavca brankár hostí len vyrazil nohami. Ešte v prvom polčase kopali hostia priamy kop z hranice šestnástky a strela len tesne minula bránu. V druhom polčase hostia prevzali iniciatívu a vďaka dobrej kombinačnej hre mali loptu častejšie. Ale boli to domáci, ktorí sa po penalte dostali do dvojgólového vedenia. Hubová ešte zvýšila svoju aktivitu a vyťažila z nej kontaktný gól na 1:2. V 88. min. po brejku a peknej strele spečatil zaslúžene víťazstvo domácich Marek Vozárik. Obaja aktéri duelu sa zhodli, že išlo o kvalitný a férový zápas.

Góly: Porubän, Vozárik 2 – Žihlavník

Lipt. Kokava: Soukup, Vrbičan, Kmeť, Jurčo, M. Šuňavec, J. Šuňavec, Števček (Majstrák), Buša (Ďuriš), Porubän (Krajč), Vozárik, Kmeť

Hubová: Sloboda, P. Chrenko, Zubaj, Pikla, Dziadek, Jaroš (Žihlavník), Olos, Lipeň, Hanko, Koreň, Nechaj

Hráč zápasu: Vozárik, J. Šuňavec

Kvačany – Ľubeľa 2:3 (0:1)

Stretnutie prinieslo viacero zaujímavých futbalových postrehov, od v horúčave veľmi sympatického, ale naivného herného štýlu domácich, až po vysokú efektivitu využitia individuálnych chýb autorom hetriku Jakubom Kúkolom. Domácu premiéru zažil 16-ročný odchovanec Mário Čendula.

Góly: Uram, Lasák – Kúkol 3

Kvačany: Kmeť, Bella, Tkáč, Borsík, Lasák, Kojš, Gregor, Uličný, Fiačan, Ďuroň (Čendula), Uram

Ľubeľa: Huba, Hlinka, Benčo, V. Oško (Badzík), Moravčík, Magura, M. Kúkol, (Vrbenský), J. Kúkol, Suchý, Bubniak (P. Oško), J. Oško

Smrečany/Žiar – Lisková 2:2 (1:0)

Po dvoch úvodných šanciach domácich sa hra vyrovnala a hralo sa pred obidvomi bránami. Domáci sa ujali vedenia gólom Oška, ktorý potrestal chybu liskovského brankára. Do prestávky sa už stav nezmenil. V úvode druhého polčasu hostia vyrovnali, tentoraz po chybe domáceho brankára. Smrečany / Žiar odpovedali bleskovo a už z následného protiútoku sa opäť ujali vedenia. V druhom polčase však boli lepši hostia a v 87. min. sa im podarilo vyrovnať.

Góly: J. Oško 2 – Forgáč, Macík

Smrečany/Žiar: Števko, Válek, Laučík, E. Moravčík, Feketík (Frič), Pajerchin, Oško, M. Moravčík, Kutnár, Furčák, Smatana

Lisková: Bačík, M. Marton, Blaško (K. Demko), J. Demko, J. Marton (Lauko), Vierik, Macík, Rusnáček, T. Mrva (Pudiš), Forgáč, J. Mrva