Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Ženy si na 347-kilometrovej trati zlepšili čas o hodinu

Ženský tím má za sebou tretí ročník behu Od
Tatier k Dunaju. Na 347-kilometrovej trati obsadil 2. miesto

Dvanásťčlenný ženský tím Mikulášskej chaty sa umiestnil na druhom mieste.Dvanásťčlenný ženský tím Mikulášskej chaty sa umiestnil na druhom mieste. (Zdroj: ARCHÍV TÍMU)

.

DEMÄNOVSKÁ DOLINA, BRATISLAVA. Beh, ktorého sa zúčastnil dvanásťčlenný ženský tím, sa konal sa 15. až 16. augusta na 347-kilometrovej trati z Jasnej do Bratislava.

Prví bežci vyštartovali prvý deň o 8. hodine a všetky družstvá boli v cieli druhý deň do 20. hodiny.

Pretekárkam nášho tímu, medzi ktorými boli dievčatá z Liptovského Mikuláša, Ružomberka a Žiliny, patrí veľká vďaka a obrovská poklona za super výkony, ktoré podali.

Myslím, že tím, aký sme boli, by si každý prial a bola pre mňa česť robiť kapitánku jedenástim úžasným ženám.

Zlepšili si čas
o celú hodinu

Počas pretekov vládla super nálada, ktorú dievčatá rozdávali všade, kde sme sa pohli a pretekárov obdarovali úsmevom, tancom a aj spevom. Oproti minulému roku sme sa zlepšili o jednu hodinu a naše ďalšie plány sú zdolať Vltavan run v Čechách.

Bežci začali vybiehať na trať o 8. hodine v desaťminútových intervaloch. Posledný bežec vybehol o 15. hodine. Príjemné počasie tatranského prostredia so slnkom na oblohe vystriedala asi dvojhodinová prietrž mračien.

Bežci ani na chvíľu neuvažovali o odstúpení či nenastúpení na trať. Prietrž mračien mala najväčšiu intenzitu v lokalite Železnô, kde sa vylial potok rovno na trať.

Bežci boli nútení brodiť sa novovzniknutým potokom na ceste. No ani nánosy bahna či skaly nezastavili borcov v ceste za úspechom.

Pomáhali aj obyvatelia okolitých dedín

Spolupatričnosť a tímový duch nepanovali len medzi bežcami, ale aj obyvateľmi okolitých dedín, ktorí svojou pomocou zabezpečovali jedlo a pitie pre dobrovoľníkov a bežcov.

V každom prípade patrí veľká vďaka každému, kto priložil ruku k dielu a vytvoril tak atmosféru, ktorá sa pre mnohých stala neopakovateľným zážitkom. Neopakovateľné sa pre mnohých stalo aj to, že bežali počas noci s čelovkami v takmer úplnej tme.

Tím Mikulášskej chaty skončil na druhom mieste

Ženský tím tvorilo 12 žien: Lenka Ondrášová, Jana Zvarová, Michaela Tomanová, Dagmar Hudecová, Adriana Federičová, Lenka Hošeková, Iveta Jašková, Monika Halusková, Lucia Hanáková, Miriam Boľová, Veronika Brezaniová. Kapitánkou bola Slávka Mlynčeková.

Najlepšie ženy: 1. tím Sheruns 31:01:47 h, 2. tím Hotel Mikulášska chata 32:18:26, 3. tím Ženský beh Žilina 33:16:45

V mene celého tímu patrí vďaka všetkým sponzorom, čo si veľmi vážime, že podporili dievčatá, lebo väčšinou sa podporuje len futbal a hokej.

1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V noci udrú silné mrazy

Meteorológovia vydali pre severné Slovensko výstrahy.

V černovskom chotári zachraňujú studničky starých otcov

V Černovskom chotári mali vyše dvadsať studničiek, miestni dobrovoľníci sa pustili do ich obnovy. A darí sa im to, studničky sú nielen funkčné, ale naozaj pôsobivé.

Studničku obnovili nadšenci z turistického oddielu a Valent Janči, ktorý ju namaľoval.

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno.